İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting Firması İçin Yazılım Tercigi

TurkDizi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni kuracağım hosting firmam için hangi yazılımları tercih etmeliyim?

WHCSM + PLESK mi , cpanel mi , ne önerirsiniz.

Tecrübelerinize çok ihtiyacım var

bAd_bOy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting otomasyon sistemi olarak WHMCS öneririm. Kontrol paneli ise CPANEL.

TurkDizi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu panelleri(WHCSM + CPanel) kullansam teknik destek gerektiğinde başım ağrımaz demi. direk üretici ile iletişime geçebilir miyim?

P

pozitif06

Misafir
evet, teknik destek konusunda firma ile görüşmen en doğrusu olacaktır...

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
önerilerle bu işi yürütecekseniz hizmet alanın vay haline diyor, cpanel awbs whcms plesk hepsi iyi yazılımlardır hepsini tercih edebilirsiniz.

TurkDizi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
önerilerle bu işi yürütecekseniz hizmet alanın vay haline diyor, cpanel awbs whcms plesk hepsi iyi yazılımlardır hepsini tercih edebilirsiniz.

Yok fikir almak için soruyorum. Ben teknik olarak pek anlamıyorum ama firmama teknik bir çalışan alarak başlayacağım bu işe . Önce de bir araştırma yapıyorum. Buda gayet doğal bence.

Bir soru daha sormak istiyorum arkadaşlar,

Mesela arka tarafta 5 tane server var , bu panellere bu 5 tane serveri tanıtma şansımız var mı? birisinin kapasitesi dolar ise otomatik diğerine yönlenebilir mi?

Cevaplarınız için teşekkürler

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cluster en az 3 server ile yapılır. Yazılımsal cluster için yazılımlar mevcut ve bu yazılımların içinde cpanel zaten var. Öncelikle hangi kitleye hizmet verecekseniz ona gorealt yapı oluşturmanız gerekir. intel 5000 serisi 2 cpu 32 çekirdek 32 gb ramli bir sunucu alarak 1000 lerce site barındırmanız mumkun.600x3 raid gb sas diskli dell sunucular gayet mukemmel.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İçinde yazılımsal olarak bu mümkün mü, sorularının genelde cevapları evettir. Eğer soru, bir tuşla bu tarz birşeyi bana lap diye verecek birşey var mı ise, hayır yok. Bir çok fiziksel bilgisayarı birbirine bağlayıp, kapasiteye göre hesap açma işlemi için çok üst düzey teknik bilginiz olması gerekiyor. İstediğiniz otomasyon programını kullanın.

TurkDizi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O zaman piyasadaki bir çok hosting firması bir makineye Panel vb. kuruyorlar , gelen isteklere göre arkada manuel olarak mı makineleri yönetiyorlar?. Doğrumu anlamışım...

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
O zaman piyasadaki bir çok hosting firması bir makineye Panel vb. kuruyorlar , gelen isteklere göre arkada manuel olarak mı makineleri yönetiyorlar?. Doğrumu anlamışım...

EVET zaten otomatik olarak yaparsan buişi başın çok ağrıya bilir sisitem güvenliği açısından en güvenlisi manuel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5