İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting firmları için ücretsiz scriptler

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba

Burada server sayfalarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz hostingle alakalı scriptleri yazmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur.

Help Desk / Ticket Sistemi / Destek Bileti Sistemi

Bu scriptler sayesinde firmanızın web sitesi üzerinden müşterileriniz yardım taleplerini bilet/ticket açarak size gönderirler. Yeni bilet açıldığında size mail gelir. Cevap verdiğinizde müşteriye mail gider ve açık biletteki sorun bitene kadar sadece müşteri-firma arasında forum tarzı mesajlaşma sağlanır. Biten konular kapatılır ve arşivlenir. Böylece hangi müşteri ile ne konuştuğunuz her zaman kayıt altında olur. Güvenlidir. Müşterinin maili heklenmediği sürece karşınızdakinin müşteriniz olduğunu bilirsiniz. Gelelim scriptlere:

Cerberus Help Desk:

Belkide ücretsiz bilet sistemleri arasında en profesyoneli. Arabirim çok güzel. Kurulum ve ayarlamalar biraz karışık. Henüz yayınlanmış türkçe sürümü mevcut değil. Bir ara Orçun Beyi gaza getirip çevirelim demiştim ama sonra bazı kişisel sebeplerden zamanım olmayınca yarım kalmıştı. Ama müşteri panelini çevirmek çok kolay. Normalde paralı olan cerberus sadece tek maille çalışna sürümünü ücretsiz veriyor. Zaten genelde destek için tek mail kullandığımız için oda sorun yaratmıyor. Mail adresinize gelen mailleri otomatik olaak bilete çevirme özelliği gerçekten harika. Maile cevap verekte bilete cevap yzabiliyor müşteri. Kalıcı ve sağlam br bilet sistemi arıyorsanız ve kurulumu yapabileceğinize inanıyorsanız hiç durmayın.

Ücretsiz Lisans Alma Sayfası
İndir
Demo 1

Login: superuser
Password: superuser

Kullanıcı arabirimi yüklenmiş hali Dikkat demo değil bu cerberusun help deski

Hesk:

İndir
Demo

User: select Demo
Password: demo1

Çeviri Başlığı burada Türkçe eklenebilir belki. (Üşenmez çevirirsem)

Ücretsiz ve basit bir script olan Hesk yeni gelişim aşamasında. Kullanan bazı Türk siteler var. Türkçe çevirisi official olarak olmasada bu sitelerden isteyebilirsiniz. Müşteri panelini kendinizde çevirebilirsiniz fazla uzun ve detaylı değil. Basit ve sağlam bir arabirim arıyorsanız Hesk size göre.

Osticket:

Bence ücretsiz bilet sistemleri arasında en kolay oynanabileni. Teması ile oynamak ve entegre etmek çok zevkli. 2.0 sürümü çıkacağı için yakında 1.3 downloaddan kalkmış ama fantastico varsa serverde oradan yükleyebilirsiniz. ama 2.0 ı beklemenizi tavsiye ederim.

Site
Ekran görüntüsü
Eski sürüm dil dosyası

HelpCenterLive:

Yine fantasticida bulabileceğiniz bu script sitenizden canlı destek verebileceğiniz bir arabirime sahip. Ayrıca yukarda bahsettiğimiz ostickette HCL ile entegre kuruluyor. Başarılı bir yazılım.

Download
Demo

PHP Support Tickets

Benim yine çok sevdiğim gayet basit ve kullanışlı ve kolay oynanabilir sisteme sahip bilet sistemidir. Son sürümü paralıdır. Ben 1.9 sürümünü editleyip kullanıyorum. Sitesinde ücretsiz versiyonları kaldırmışlar ve desteği çekmişler ama Triangle S. izin verirse editleyip çevirdiğim 1.9 versiyonu burdan yayınlayabilirim gerçi tablolarda ufak bir sorun var ama onu bir ara zamanım oldumu düzelteceğim.

Site
Editlediğim sisetm

Simpleticket:

Kullanmadığım için yorum yapamıycam.

İndir
Demo

ExoPHPDesk:

Denemedim :( Yanlız açılış sayfası Kayoke ye benzetilmeye çalışılmış ondan hoşuma gitti. bilet görünümü güzel değil ama.

İndir
Demo

( User: Member, Pass: test )

Bilet sistemleri şimfilik bu kadar ilerde güncellemeye çalışacağım.

Müşteri Yönetimi:

Ödeme Takip sistemleri ve hesap oluşturma sistemleri bu bölümde yer alacak. Şimdilik kısa bir yazı yazıyorum. ilerleyen günlerde ayrıntısıyla bunlara da yer vereceğim.

Solid-State

Şu ana kadar ücretsiz olarak gördüğüm en iyi billing scripti. Son sürümü ykında çıkacak ve sipariş formu entegre edilecek. O eklendikten kısa bir süre sonra paralı olur. Takip etmek lazım 0.4 sürümünü kaçırmayın derim. Şimdilik sadece müşteri yönetim sistemi aktif.

İndir
Demo

Username: admin
Password: temp

phpCOIN:

yne bir fantastico scirpti kimine göre harika bir script kimine göre saçma sapan hatalrla dolu. Default teması berbat. Ama 7dana teması gerçekten çok iyi. Zaten Türkiye'de küçük firmalar ya crackli sipariş scriptleri kullanıyor yada phpcoin kullanıyor. Çok iyi gibi gözüksede php iyi bilmiyorsanız bu scriptin güvenli olmadığını belirtmek isterim. Ben güvenip kullanmam.

Sitesi ve Demo
7dana Teması

...

Evet şimdilik bu kadar, yakında devam edeceğim. sizlerde bildiğiniz atladığım scirptler varsa paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca yanlışlarımıda düzeltin.

Not: Yazıyı beğendiyseniz istediğiniz gibi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz bilgi paylaştıkça değerlenir...

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eline sağlık çok güzel olmuş yazın
Benim de şuanda üzerinde çalıştığım bi ticket sistemi var.
türkçeleştirip yayınlicam burda...

saygılar...

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
evet hekhell.comdan alıntı yaptığınıda yazsaydın da daha iyi olurdu...!

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Mack' Alıntı:
evet hekhell.comdan alıntı yaptığınıda yazsaydın da daha iyi olurdu...!
hekhell.comda bizim sitemizin tasarımından bircok ozgun yazıya kadar bulabilirsiniz.cunku hekhell sadece copy past sitedir.
Cyberturk tekrar tesekkurler yeri gelmişken yazı için

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5