İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting isinden para kazananlar

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamlar herkese
burda hosting isinden, yani hosting satimi, para kazanalar kimler? Cok para varmi o iste. Nekadar kazaniyorsunuz? Musterinizi nerden buluyorsunuz? Reseller hesabinizmi var yoksa dedicated mi?

Ben soyle bir hesap yaptim:
500 musteri mesala herbiri yaklasik 5 dolarlik hosting planinda, aylik herbirinde 3 dolar net kar:
500*3USD = 1500 dolar aylik net kar.

Bu hesap ne kardar dogru. 500 musteriye 1.5 yil icinde ulasmayi planliyorum buda mantiklimi?

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop sen tam benimde kuskulandigim konulara degimmmisin. Dedigin gibi milletle ugrasmak zor. 500 musteri biraz bartili gibi gozuksede ben en az 100 musteri bekliyorum ilk 6 ayda. Kendi sitelerimde tanitmayi filan dusunuyorum, cunku benim siteler hep hosting ile ilgili. Bakalim ne olucak. Ben bu hosting isini yakindan takip ediyorum. hemen kaybolanlarda var, yolunu tutturup buyuyenlerde var. Insallah sonumuz hayirli olur.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Hic bulasmamanizi tavsiye ederim. Tabiki siz bilirsiniz. Ancak manevi olarak yani sosyal yasantinizdan cok sey kaybedersiniz. Bosverin baskalari yapsin bu isi. Ama yinede siz bilirsiniz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb başlayacaksan iyi düşün, kız arkadaşın varsa ayrılabilirsin, tatile çıkamayabilirsin vs.. gerçekten çok özveri isteyen bir iş.. bizim dediğim gibi tanıdık vasıtasıyla olan 4-5 müşteride çıkan sorunlar bunlar ve insanlar internet hakkında birşey bilmedikleri için acısını sizden çıkartabiliyorlar.. o kadar zaman harcayıp bir site daha açsan rahatlıkla o parayı kazanabilirsin bana göre.. bir de şu risk var: kurumsal müşteriler bulduğun zaman senden fatura isteyecekler bunu da unutma (bireyseller de isteyebilir) bu da dolayısıyla senin müşteri potansiyelini azaltacaktır..

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zor iş tehlikeli iş. insanları memnun etmek zor. her an destek vermek zorundasın. her şeyi bilmek zorundasın. firma olmalısın. bu kadar çok hosting firması varken onlarla rekabet etmek zorundasın. bunu karşılığında bazı şeylerden ödün vermelisin... vs vs... :) biraz içini karartmış olabilirim ama bunlar gerçekler. çok iyi düşün. bütün ihtimalleri göz önüne al. inşallah istediğine ulaşırsın...

kolay gelsin..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb' Alıntı:
ploop sen tam benimde kuskulandigim konulara degimmmisin. Dedigin gibi milletle ugrasmak zor. 500 musteri biraz bartili gibi gozuksede ben en az 100 musteri bekliyorum ilk 6 ayda. Kendi sitelerimde tanitmayi filan dusunuyorum, cunku benim siteler hep hosting ile ilgili. Bakalim ne olucak. Ben bu hosting isini yakindan takip ediyorum. hemen kaybolanlarda var, yolunu tutturup buyuyenlerde var. Insallah sonumuz hayirli olur.

hotweb henüz domain almadıysan bana bir msn den ulaş:

(Devren çok ucuza satılık bir şey var da senin için istersen :) )

[email protected]

S

Senbul

Misafir
Bu işe baslamak için cok iyi dusun.1000 kere dusun 100000 kere dusun oyle karar var.Yanlız basına yapacaksan zaten hiç baslama,basa cıkmazsın en az 2 yada 3 kişi olmam gerekir.Olduki basladın ve ilk 2 ay içinde 50 musteri yaptın bunlar sana hergun bir tane mail atsa cevap yazman problemı halletmen kısacası bunaltır adamı.Birde bu 500 musteri falan olsa sen dusun.Hosting satacagın kişilerin hepsi bu işi iyi bilen insanlar olmayacak olur olamz seylerede henem mail atacak msn gelip bişey soracaklar.Yani bu iş o kadar kolay değil.Okadar cok firma ve firmayım diye gecinen varki insanlar kimin firma kimin sahıs oldugunu bile anlayamıyor.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. Şart firma olmalısın . yani faturan olmalı . eğer yoksa hiç bulaşma kafadan her türlü zarar edersin maddi manevi.
2. hadi diyelim firma açtın . açman için ilk önce bi muhasebeciye gideceksin aylık 50 YTL bayılacaksın. Sonra vergi dairesine kayırt olacaksın. ordan en az esnaf sicile kayıt olman gerek. bunlar 2 hafta en fazla devam eder. sicil kayıt 300 YTL civarı. Sonra vergi dairesinden dükkanını kontrole gelecekler hep açık olman gerek. arada atladığım bir ton burokratik işlem var onları da hesap etmen gerek.
bir dükkanın aylık masrafı 250 kira desen + 20 elektrik + 49 sınırsız adsl alsan + 40 aidat desen + 30 stopaj desen + 50 muhasebe desen + taksitle kasa alsan ki onlar da ytl uygun kasalar 465 YTL 70 TL taksitle 70 de ordan + 30 telefon parası + 20 yol parası + aylık 50 yemek parası ( şimdi kimse bana fazla atmışsın demesin bunlar zamanında yaşandı :)) aylık ıvır zıvır sana 750 YTL 'ye (ilk masraflar hariç) malolacak. artııı aylık 150 $lıkbir dedicadete versen AYLIK 1 milyara bir firma açabilirsin. BU SADECE GİDER.
Ayrıca ödeme sistemini kurman gerek bunlardan sonra , bu işten anlayan webmasterlar ve firma sahipleri hiç bi zaman havale ile ödeme yapmazlar. (arada yapan da olmaz deil) bunun için bi banka ile sanal pos anlaşması imzalaman lazım. bunun ücreti senelik 150 $ finans bank 157 $ garanti bankası ve herkese vermiyorlar. geçmişine ve hesap hareketlerine ve telefon açtıklarında karşılarına çıkan kişilere ve sicil kayıtlarına bakıyorlar. ben bunların hepsini hallederim diyorsan 3e geçelim.

3. hosting firması çocuk oyuncağımıdır diye de düşünmek gerekir. bu işten ne kadar anlıyorum . outlook ayarlarını insanlara anlatabilirmiyim. mailine bakamayan insanlaral uğraşabilirmiyim , server kapanınca 50 müşteri telefon açınca hepsine birden ne derim. bileşenler yükleyebilirmiyim ? güncelleştirmeler yapabilirmiyim ? her soruya cevap verebilirmiyim ? online teknik destek sistemiim var mı ? insanları kandırıyormuyum aceba ? diye düşünmek gerekir. sonra da 24 saat hizmet veren bir firma olduğunuzu hatırlamanız gerekir.

daha çok fazla anlatılacak şey var isterseniz devam edebilirim ...

iyi çalışamlar.

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi o kadar cok host veren site var bunlarin yüzde kaçı şirkettir sormak isterim aforizmalar ?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silenceofdarkness' Alıntı:
şimdi o kadar cok host veren site var bunlarin yüzde kaçı şirkettir sormak isterim aforizmalar ?

:) bunu tartışmak bile yersiz. yani firma ya da şirket değilsen en baştan söylüyorum zaten girmeyin bu işlere diye. yani hepimiz biliyoruz 16 yaşında evinden hosting işi yapanları. ben bu konumda olanlara zaten diyorum boşuna zaman harcamayın.

bana bir hosting işi yapan insan göster ki firma da olmasın şirket de olmasın ama bu işi iyi adam gibi yapıyor olsun ?

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ister firma olsun ister kişi herşeyin başında dürüst olmak temiz ve net calişmak alddigin hakkını vermek lazim müşteriyle ilgilenmek lazim bundan sonrasi sorun olmaz gibi geliyor bana

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek başına çok amatör düzeyde yapacaksan belki , ama gerçekten bu işten para kazanmak istiyorum dersen tek başına yapacağın iş değil .

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese katkilari icin cok tesekkur ediyorum. Sunlari belirteyim:
1-Benim zaten firmam var (internet firmasi) yani halizasirda vergimi filan veriyorum yani hosting isi bu acidan ek yuk degil
2-Zaten ticari hesablarimda var 2chekout hesablarim var bu acidanda hosting isi ek yuk getirmiyor
3-Bilgi beceri acisindan herseyi bilmesemde kendimi bilgili sayiyorum. 3 yildir bir hosting firmam olmasada hosting isiyle ic iceyim.
4-Zaten dedicated serverim var, cogu bos, yani bu acidanda hic bir yuku yok.

neyse tum uyarilari dikkate alacagim. Vede hosting isine girecegim. Bir iki ay sonra sizi tekrar update ederim neler oldu filan diye.

AMA SUNU SOYLEYEYIM: Denemekten korkmamam lazim.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunuda ekleyeyim site ingilizce olacak yani hosting isi tum dunya hedef kitle sadece Turkiye degil.

Bir iki sey daha:

ben firma bile olsam, bu isin firma filan olayla bir ilgisi yok. Dunyada artik o conceptler degisiyor. Artik herkes evinden calisiyor. Tek basina koca isi idare eden cok kisi biliyorum ben evinden.

silenceof darkness in soyledigi gibi hersey durustlukle alakali.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısın korkmamak lazım. umarım insanlar madur duruma düşmez sen de düşmezsin umarım.
not: 2chckout ile problem yaşayabilirsin. arkadaşımızın 560 $ ını vermemekte direnmişti.

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aalaa ala boyle kafalarina gore vermemezlik yapabiliyorlarmi bahaneleri ne oluyor sonucta bir şeyler satmiş adam parasini alicak bu internette herşey boylemi yürür yahu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5