İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting Şirketine Ortak Aranmaktadır

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba,

Şuan proje aşamasında olan "Ücretsiz Hosting" hizmetleriyle ilgili sunuculara ortak olacak birini aramaktayım.

Hizmetlerimizin tamamı ücretsiz olacak ve barındırılan sitelere her hangi bir reklam şartı koymayacağız. Tamamen amme hizmeti yapılacaktır.

Aylık sunucu gideri 400 TL civarındadır. Ortak olan kişi sunucuların kiralarını ödeyecektir. Bende sitenin tanıtımını yaparak daha çok müşteriye ulaşmaya çalışacağım.

Barındırma hizmetlerinin riske girmemesi için sunucu bedelleri en az 6 aylık olmak üzere ilgili server şirketine ödenecektir.

Böylece sektördeki sponsor hosting boşluğunu dolduracağız. Hosting'e ödeyecek parası olmayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Saygılar.

Shift

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Büyük para ve riskli iş o kadar parayı verip para kazanamayacak amme hizmeti diyorsun eyvallah derim hocam ama sonucu ne olur bilmiyorum konuyu takipe almakta fayda var.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Hayır işi olarak düşünülebilir. Artan paran vardır, bu şekilde değerlendirebilirsin. Günümüzde nice webmasterlar hosting paralarını ödeyemiyorlar, bu nedenle web siteleri kapalı kalıyor. Bu siteler neden kapalı kalsın ki? Yazık günah değil mi?

Elimizi taşın altına koyalım diyorum. İyinet'in eski sahibi çok güzel demişti 2004 yılında; "Gücü olmayan bir webmasterın hayır duasını almak gibisi yoktur." diye.

Ben buna inanıyorum.

Shift

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Kardeşim yanlış anlama konunu baltalamaya çalışmıyorum 400 TL gider sunucu diyorsun sunucu özelliklerin nedir ? konuyada ekleyebilirmisin sana zahmet.

Hosting şirketi diyorsun her host satan şirketmi oluyor ?

Ofisiniz çalışanlarınız sabit telefonunuz vergi levhanız maliye kaydınız v.s v.s v.s olacakmı ?

6 Aylık neden ödeme gerçekleştirilecek birden aylık aylık ödenir ne olacak ?

Aklıma takılan en kıl sorular yantını verirseniz sevinirim.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Güzel Bir Proje Yanlız Aylık 400TL Türkiye Şartlarında Ağır Bana Göre 1 Ev Kirası Nerdeyse :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Kardeşim yanlış anlama konunu baltalamaya çalışmıyorum 400 TL gider sunucu diyorsun sunucu özelliklerin nedir ? konuyada ekleyebilirmisin sana zahmet.

Hosting şirketi diyorsun her host satan şirketmi oluyor ?

Ofisiniz çalışanlarınız sabit telefonunuz vergi levhanız maliye kaydınız v.s v.s v.s olacakmı ?

6 Aylık neden ödeme gerçekleştirilecek birden aylık aylık ödenir ne olacak ?

Aklıma takılan en kıl sorular yantını verirseniz sevinirim.

Merhaba,

Sorularınızı memnuniyetle cevaplamak isterim.

- 400 TL gider sunucu diyorsun sunucu özelliklerin nedir ?

Burada 3 adet sunucu kullanacağız. Adedi 130 küsur liraya tekabül etmektedir ancak ortak olacak kimse daha güçlü sunucuları satın alabilir. Bu tamamen bütçeyle alakalı bir durumdur. Benim düşüncem ise sunucu giderinin ilk etapta en az 400 TL olması gerektiğidir. Ücretsiz hizmet sunacağımızdan talep patlaması olacaktır. Aslına bakarsanız böyle bir hizmet için 400 lira hiçbir şey değildir.

- Hosting şirketi diyorsun her host satan şirketmi oluyor ?

Affınıza sığınıyorum. Ağız alışkanlığı diyelim. Ancak ortak olacak kimse üzerine şirket kurdurtmayı kabul ediyorsa şirketleşebiliriz de fakat ücretsiz hizmet sunacağımızdan neye fatura keseceğiz orası meçhul. Bu nedenle şirket olmak akıl karı değil. Daha doğrusu bir işe yaramaz.

- Ofisiniz çalışanlarınız sabit telefonunuz vergi levhanız maliye kaydınız v.s v.s v.s olacakmı ?

Tamamen ücretsiz hizmet sunacağımız için fazladan masraf yapmaya gerek yok ancak ortak olacak kimse hem ücretsiz hosting sağlayalım hemde ücretsiz destek verelim diyorsa personel alımı yapılabilir.

- 6 Aylık neden ödeme gerçekleştirilecek birden aylık aylık ödenir ne olacak ?

Müşteri verilerinin güvenliği ve hizmetlerin devamlılığı açısından bu ödeme şeklini tercih ediyorum. Bir ay ödeyip ikinci ay ödemez ise ne olacak?

İçten dileklerimle.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Burada 3 adet sunucu kullanacağız. Adedi 130 küsur liraya tekabül etmektedir ancak ortak olacak kimse daha güçlü sunucuları satın alabilir. Bu tamamen bütçeyle alakalı bir durumdur. Benim düşüncem ise sunucu giderinin ilk etapta en az 400 TL olması gerektiğidir. Ücretsiz hizmet sunacağımızdan talep patlaması olacaktır. Aslına bakarsanız böyle bir hizmet için 400 lira hiçbir şey değildir.
İlk etapta düşünceme göre Fizibilite çalışmaları yapılır. Başta 100 lira bile toparlayacağınızı zannetmiyorum ki bırakın bir aylık ücreti; aylık 400 liradan 6 aylık ücret'i toparlamaya çalışıyorsunuz. Fikrimi söyleyecek olursam ilk etapta ortamdaki hosting'e ihtiyacı olan kişiler toparlanır buna göre bir kişi sayısı belirtilir ve kişi başına verilecek trafik, mail ve MB(alan) hesaplamaları ile bu işe girilir. Bakarsınız 3 bilgisayarlık sponsorluk değilde 1 bilgisayarlık sponsorluğa yetecek kişi toplayabilirsiniz ve duruma akabinde real rakamlara göre haraket edersiniz. Bir önceki yorumunuzda yazık değilmi, günah değilmi gibilerinden mesaj belirtmişsiniz hayır amaçlı düşüncelerinizi belirtmişsiniz, o zaman Türkiye'de tanıtılması gereken ancak ev'e ekmek parası zor götüren dükkan veya iş sahiplerine ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten webmaster bu tür forumlarda ve işe girişkenliği akabinde aktifliği ile taşını bulur suyunu çıkarır.

- Hosting şirketi diyorsun her host satan şirketmi oluyor ?

Affınıza sığınıyorum. Ağız alışkanlığı diyelim. Ancak ortak olacak kimse üzerine şirket kurdurtmayı kabul ediyorsa şirketleşebiliriz de fakat ücretsiz hizmet sunacağımızdan neye fatura keseceğiz orası meçhul. Bu nedenle şirket olmak akıl karı değil. Daha doğrusu bir işe yaramaz.

Bildiğime göre ortada bir gelir yani satış olmadığı için fatura kesme zorunluluğunuz yok. Her şirket ve girişimci kâr amacı güderek girişimcilikte bulunur.

- 6 Aylık neden ödeme gerçekleştirilecek birden aylık aylık ödenir ne olacak ?

Müşteri verilerinin güvenliği ve hizmetlerin devamlılığı açısından bu ödeme şeklini tercih ediyorum. Bir ay ödeyip ikinci ay ödemez ise ne olacak?

İçten dileklerimle.

Bence en iyisi ilk etapta müşterimi yoksa yardım edecek kişi mi arıyorsunuz buna karar vermenizi öneririm( arkadaşımın hosting şirketi ile anlaşması gereği eğer hosting projemizde gerileme veya zarar'a girip batma ve hosting şirketimizi kapatma durumunda; bilgisayarımızın barındırıldığı şirket, bizim bünyemizdeki web sayfalarını kalan süreleri boyunca kendi bilgisayarlarında saklayacaktır, buda bir alternatif olabilir ). Yorumlarımda hiçbir baltalama, kötüleme veya küçümsemeye yönelik içerik yoktur. Sadece az ve öz girişimcilik vb bilgimle, bilgilendirmeye çalışıyorum.
Okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.
İçten dileklerimle...

ReBeLLiouS.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
linux vps se her türlü yardıma varım komisyon almak kaydıyla ssh tüm komutlarına uygulayabilirim, ticket gibi destek taleplerine bakarım sorunlarına hızla çözerim, düşünürseniz pm atın...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5