İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting Sponsorluk Tiyatrosu

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allaalalaaaaaaa ; bennmi yanlış okuyorum

Bu aralar Sponsor ::Olabilmek:: için adeta forumlarda yarışıyorlar sanki !.
Önceden tersi olurdu.

Sponsorluk isteyenlerde Haliyle işi abartmışlar Baya bir kasmışlar.
hatta bir tanesi hem istiyor hemde istemiyorum havasında.

"" eeeeşey, 1 gb yerlazım ,, yok, yok 2 olsun. Hadi elin değmişiken 5 gb yapıver. hostta lazım diildi amaa! ne yapsamki, Blog sitemi koyacamtım, çokta önemli diildi hadi tamam alayım bari !! "" :D Al bari

gibi komik tavırlara girmişler.

Tabi bu bir misal , kimse alınmasın
fakat vatandaş sitesini yeni yapıcak
Sponsor olmak için Yarışmalarına bir mana veremedim.

Misal ( "hımmm tamam seni seçtim Hostçukardeş. Hadi sevin bak Sitemi senin hostuna kuracağımmheee . bak kurmam yoksa " )
gibilerinden TiYatRoluk olaylar.

Cidden bu duruma Gülsekmi , Üzülsekmi ?

Hayretle izliyorum. Hosting işi yapan Arkadaşlara Sabırlar diliyorum.

Sponsor olmanıza karşı diilim tabiki olur . ama iyi sitelere veya belli kriterlere değecek sitelere olabilir diye düşünüyorum. ( en azından ben öyle yapıyorum )

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeniwebmaster' Alıntı:
Siz düşüncenizi söyleyin
benden 5 gb alan 100 gb trafik .com lusundan tut net lisine bizlisene bedava domain.

Hayırda yarış güzeldir derler ancak bizimkisi hayırmı oluyor başka birşeymi bilmiyorum :D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda bedava veriliyor :) bilseydim 125 YTL ödemezdim host firmasına... nede olsa gelir birisi sponsor olurdu... geç kaldım şimdilerde öğreniyorum işlerin nası yürüdüğünü :(

birde aldığım alanı ve bw yi sölesem harbi burda millet kahkaha atmaktan yerlerde yuvarlanır... du söliyeyimde biraz gülsün arkadaşlar...

35 gb BW ve 500mb Alan 1 yıllık 125 YTL...

Y

ysf

Misafir
keyfinebak.com' Alıntı:
burda bedava veriliyor :) bilseydim 125 YTL ödemezdim host firmasına... nede olsa gelir birisi sponsor olurdu... geç kaldım şimdilerde öğreniyorum işlerin nası yürüdüğünü :(

birde aldığım alanı ve bw yi sölesem harbi burda millet kahkaha atmaktan yerlerde yuvarlanır... du söliyeyimde biraz gülsün ...

35 gb BW ve 500mb Alan 1 yıllık 125 YTL...

Size bu paketi bu fiyattan satan kimse gerçekten tebrik ediyorum. Piyasada bunun 10-15 ytl yede aliyorsunuz yıllık ama serverin geleceği mechul oluyor. Emin olun bisey kaybetmemissiniz. Hostgin firmanızıda, ölü fiyatina hosting satisi yapan cocuklara karsi fiyat konusunda verdiği güzel rakam icin cidden tebrik ederim.

D

DiziEvi

Misafir
Ya Arkadaşlar Sponsorluga kimse karşı değil ama yazık gunah vallahi

bakın şuan bir vps dedicated cılgınlıgı almıs basını gidiyor alan millet boş kalmasın diye iyi kotu siteleri referans edebilmek icin yarısıyor

Ancak şu war bazıları da warki benim gibi şöyle yapıyorlar
bi tasarım atıyorun inşaat sitesi yapıyorum 150dolar oradan alıyorum bana yeter artar server param icin diye dusunup sponsorluk isteyenlere sponsor oluyorum

ama şuda war ben yazmıyorum SPONSOR OLABİLİRİM Diye cunku : SIRF BU İŞTEN EKMEK YİYENLER WAR

adamlar cok yatırım yapmıs yıllarını wermiş burada sponsorluk belalarıyla ugrasıyorlar...

Haşaa kimseyi aşagılamıyorum ama yazıktır...bence sponsorluk işlerini biraz kısalım BENCE

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ysf' Alıntı:
Size bu paketi bu fiyattan satan kimse gerçekten tebrik ediyorum. Piyasada bunun 10-15 ytl yede aliyorsunuz yıllık ama serverin geleceği mechul oluyor. Emin olun bisey kaybetmemissiniz. Hostgin firmanızıda, ölü fiyatina hosting satisi yapan cocuklara karsi fiyat konusunda verdiği güzel rakam icin cidden tebrik ederim.

çalıştığım firma güzel 6 yıldır ayakta kalmasının ve gelecek vaad etmesinin sebebi bu olsa gerek. sorun oldu saat farketmez telefonu aç yardımcı olsunlar 24 saat msn ve telefon destek(çok şükür bugüne kadar tek bir sorun bile yaşamadım), vaktin mi var geçerken uğra şirketlerine bi çaylarını iç görüşmelerde bulun... bw yetmedimi ay sonu telefon aç ayarlasınlar kotayı... ama en fazla 5gb bw ekler...

dediğin gibi kazanan yine ben oluyorum hiç bir sorun ve aksilik yaşamıyorum...

www.medyabim.com.tr (yanlış anlaşılmasın reklam yapma niyetinde değilim ama çalıştığım firma bu kişiler) fiyatlar insana uçuk geliyor ama çalışma sistemleri referansları ile insana güven veriyor... şimdi baktımda onlarda fiyatları aşşağıya çekmişler... demek ki bu sponsor ve ucuz host konuları herkeze zarar teşkil ediyor...

Y

ysf

Misafir
DiziEvi' Alıntı:
Ya Sponsorluga kimse karşı değil ama yazık gunah vallahi

bakın şuan bir vps dedicated cılgınlıgı almıs basını gidiyor alan millet boş kalmasın diye iyi kotu siteleri referans edebilmek icin yarısıyor

Ancak şu war bazı da warki benim gibi şöyle yapıyorlar
bi tasarım atıyorun inşaat sitesi yapıyorum 150dolar oradan alıyorum bana yeter artar server param icin diye dusunup sponsorluk isteyenlere sponsor oluyorum

ama şu war ben yazmıyorum foruma cunku SIRF BU İŞTEN EKMEK YİYENLER WAR

adamlar yıllarını wermiş benim bildiklerimi toplasan onların dortte biri etmez bu insanlar bu kadar ugrasmısken sponsorluk bu ın ekmeklerine tas koyuyor..

Haşaa kimseyi aşagılamıyorum ama yazıktır...bence sponsorluk işlerini biraz kısalım

Sponsorluk iyi bişeydir. Yanlış anlaşılmasın. Adamın vardır 3000-5000 hiti ekmek yiyecegime inanirsam ona sponsor olmakla. ve sunucuyu kasmayacaksa kosa kosa sponsor olurum. Ama cikipta "site acacam cok tutacak, sponsor ariyorum su kadar alana ihtiyacim var" diyen bir adama asla sponsor olmam. Bana göre kimsede olmamali. Bu gibi sitgelere sponsor bulamazsa adam cikacak birimizden hosting alacak, olay budur.
Bizde biliriz sponsor olmayi, canavar gibi de oluruz. İyide kime ne faydasi olacak ?

D

DiziEvi

Misafir
evet ySF haklısın zaten sponsorluga bende kotu birşey demedim imkanı olan herkes ister zaten yuksek sitelere sponsor olmak ama gelin gorunki yeni açılan sitelere sponsor olmak demek bu işten para kazananları engellemek demek

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence en güzeli bırakalım sponsor olmak isteyenler sponsor olsunlar, zaten bu işi profesyonel olarak yapanları butür olaylar etkilemeyecektir.

Değişik zaman aralıklarında bizde sponsorluk hizmeti veriyoruz karşılık beklemeden sitesine link vs hiçbirşey koymasına gerek yok sadece destek amaçlı yapıyoruz bir nevi Server ımızın Zekatını veriyoruz bu şekilde,

Sponsorluklardan dolayı bence amatörler kaybeder ancak Profesyoneller asla zarar görmezler çünki kötüler ile karşılaşmadan iyilerin değeri anlaşılmaz ...

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
çalıştığım firma güzel 6 yıldır ayakta kalmasının ve gelecek vaad etmesinin sebebi bu olsa gerek. sorun oldu saat farketmez telefonu aç yardımcı olsunlar 24 saat msn ve telefon destek(çok şükür bugüne kadar tek bir sorun bile yaşamadım), vaktin mi var geçerken uğra şirketlerine bi çaylarını iç görüşmelerde bulun... bw yetmedimi ay sonu telefon aç ayarlasınlar kotayı... ama en fazla 5gb bw ekler...

dediğin gibi kazanan yine ben oluyorum hiç bir sorun ve aksilik yaşamıyorum...

www.medyabim.com.tr (yanlış anlaşılmasın reklam yapma niyetinde değilim ama çalıştığım firma bu kişiler) fiyatlar insana uçuk geliyor ama çalışma sistemleri referansları ile insana güven veriyor... şimdi baktımda onlarda fiyatları aşşağıya çekmişler... demek ki bu sponsor ve ucuz host konuları herkeze zarar teşkil ediyor...

ayrıca değeri ücrete hatta daha düşüğüne almışsınız bence,

Sunucu lokasyonu Tr : Ankara - Ankara - Medyabim Internet Hizmetleri

hizmetleride dediğiniz gibi ise bence çok uygun almışsınız ;)

Y

ysf

Misafir
zahir' Alıntı:
bence en güzeli bırakalım sponsor olmak isteyenler sponsor olsunlar, zaten bu işi profesyonel olarak yapanları butür olaylar etkilemeyecektir.

Değişik zaman aralıklarında bizde sponsorluk hizmeti veriyoruz karşılık beklemeden sitesine link vs hiçbirşey koymasına gerek yok sadece destek amaçlı yapıyoruz bir nevi Server ımızın Zekatını veriyoruz bu şekilde,

Sponsorluklardan dolayı bence amatörler kaybeder ancak Profesyoneller asla zarar görmezler çünki kötüler ile karşılaşmadan iyilerin değeri anlaşılmaz ...

Amatör de zarar görür profesyonel de zarar görür. Sponsor arayan bir site Her hosting firmasi icin " 1 mü$teri özelliği ta$ır, taki biri gelip sponsor olana kadar " zaten bende sunucuyu kapatip sponsor arayacam 1 gb lik bir alana ihtiyacim var diye dolasicam ortalikta, birilerine hosting satar gelir sponsor bulur o hesabi ona gecirir isime devam ederim. Hepimiz biliyoruz 2 aylik hostingcileri.

ŞOK ŞOK ŞOK !!! BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ !!! 1 GB ALAN YILLIK 50 YTL !!!!!!!!!!!
diye bas bas bagiriyorlardi, bir cogumuz bunlar 2 ayda kacarlar kimse güvenmez bunlara dedik ama noldu ? bu adamlar 2 ayda 6-7 tane server kirasi toplayip kacip baska bir isimle yeniden geldiler. Güvenen güvendi gitti yıllık parasını ödedi 2 ay sonra ortada kaldı noldu ? bu adamin 2 aylik emeğide hiç oldu. Belkide senin benim vereceğim sağlam hizmetle bu adam bizim belki 3-5 yıl mü$terimizdi ama kacirdik ?

M

maxialem

Misafir
boş konuşuyonuz derdiniz hep para kazanmak bırakın bu işleride biraz insanları düşünün bu millet için ne yapabiliriz diye kafa yorun genelde host satın alamayanlar bu işe heves edip acemiligini atana kadar para harcamak istemeyenler örnegin ben arama sırasında gördüm konunuzu çok saçma oldugunu farkettim cevap yazıyorum niyemi çünkü sizler gibi para peşinde koşanları tanıtmak için herşey para degildir hostunuza aldıgınız bir sponsor dogru işler yapar sa çok ileri gide bilir sizden menmun kalırsa haliyle kapasitesi artıcak ve ek taleb edicektir sizde fiyat karşılıgında satıcak sınız

acemilik döneminde zannetmiyorum aklı olan paralı host almaz ben gibi :)freewebdottayım şimdi sponsor arıyorum niye acemiligimi attıgıma artık siteme güven duymaya başladıgım için buyrun konunuza tezatlık

50 gb alan 10gb band win asp çalıştıran junk email destegi olan host sponsoru arıyorum 468 banner alanınız en üstte sag köşededir bu alan kodlarla size aittir şuan dönüşümlü banner vardır buradan ister para kazanın isterseniz kendi reklamınızı koyun google hariç :)

Y

ysf

Misafir
maxialem' Alıntı:
boş konuşuyonuz derdiniz hep para kazanmak bırakın bu işleride biraz insanları düşünün bu millet için ne yapabiliriz diye kafa yorun genelde host satın alamayanlar bu işe heves edip acemiligini atana kadar para harcamak istemeyenler örnegin ben arama sırasında gördüm konunuzu çok saçma oldugunu farkettim cevap yazıyorum niyemi çünkü sizler gibi para peşinde koşanları tanıtmak için herşey para degildir hostunuza aldıgınız bir sponsor dogru işler yapar sa çok ileri gide bilir sizden menmun kalırsa haliyle kapasitesi artıcak ve ek taleb edicektir sizde fiyat karşılıgında satıcak sınız

acemilik döneminde zannetmiyorum aklı olan paralı host almaz ben gibi :)freewebdottayım şimdi sponsor arıyorum niye acemiligimi attıgıma artık siteme güven duymaya başladıgım için buyrun konunuza tezatlık

50 gb alan 10gb band win asp çalıştıran junk email destegi olan host sponsoru arıyorum 468 banner alanınız en üstte sag köşededir bu alan kodlarla size aittir şuan dönüşümlü banner vardır buradan ister para kazanın isterseniz kendi reklamınızı koyun google hariç :)

Merhabalar,

Acemiliğinizi attiginiz andan itibaren birazda hayat ko$ullari üzerindeki tecrübenizi akliniza getirirseniz göreceksinizki gerçekten herşey paradir. Neden sponsor ariyorsunuz ? Para harcamamak icin değilmi ? biz neden gereksiz sponsorluklara karşıyız para kazanmak için. Yani sizin hostinge harcamak istemediğiniz parayi cebinize koymak istediginiz gibi, bizde hosting satarak cebimize para koymak istiyoruz. İleride inşallah bir sunucu sahibi olursaniz durumun ne oldugunu daha iyi anlayacaksinizdir.

Siteninin hiti yeteri kadar iyiyse tabiki sana sponsor olurum, neden sitendeki bannerin sayesinde cünkü yine para kazanabilirim. ama gelipte " mrb ben ist. 'dan xyz 19 yasindayim, blog sitemi acacam sponsor ariyorum " dediğin zaman ise( yada diyenler oldukca ) kusura bakma ama bu ba$lik altinda bo$ konu$an bu insanlar seni bo$ ellerinle geri cevirir arkada$im.

Ama tabii bo$ konu$mayan, sponsorlar bulursun. Şöyle 3-5 aylik yada 1 senesi doldurmami$ hosting firmalarindan. Bu arada 50 GB alan veren sponsor bulursan haber verde bizde sponsor alalim oralardan. ileride i$imize yarar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben sponsor ile site açanlara çok şaşıyorum zaten. aylık 1ytl ye host verilen bir ülkede bunu bile bedevaya istemek zaten amatörlükten bile daha alt bişi. Kaldı ki sonrada bu sponsor olanlara mana bulunuyor...Yok adam kapayıp gitmiş, yok db yi vermemişler vs. 1ytl verecek paran bile olmayıo sponsor arıyosan zaten bunlara hazır olman gerek...Bildiğim tek şey iki tarfında zaten genelde evinden ya da cafeden yürüttüğü işlerin böyle sonuç dogurmasının dogal olmasıdır.

N

nFnK

Misafir
ilk sitemi yaptığımda ben de diyordum bu site tutacak sponsor host lazım diy :p site 35 bin i bile gordu zamanında :D Herkes boş konuşmaz yani :p Mecbur hitler artınca sunucu aldık sponsorlarlada ugrasilmiyor yo ksunucuyu kasıyor yok bw cok yiyor vs. vs. :) simdi 2 taneci ksunucum var :p Misal 2 siteye sponsor oldum ne banner koy dedim ne txt link milletede soyleme dedim etiket olmasın diye :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5