İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostingdenmi bilmiyorum ama.. ( site açılmama sorunu )

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Şöyle bir problemim var. Site bir açılıyor bir açılmıyor. Mesela sayfa görüntülenemiyor sonra f5 yapınca açılıyor. Aynı şekilde googleden bir linkime tıklıyorum bazen açılıyor bazen açılmıyor. Dns çekiyorum makinemden dns bulunamıyor fakat yabancı windows serverimde bu sorun yaşanmıyor. Türk hatlarımı problemli yoksa sorun bendemi. Aynı datacenter'de 2 serverim var. Birisinde sorun yok ancak son aldığım tüm dedicated'lerde bu sorunu yaşıyorum. Şimdi düşünüyorum sorun turkticaret.net'demi yoksa Layered 'demi yoksa benim sitemdemi. Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
dns sorunu yaşıyorsunuz .

bu sorunu yaşadığınız sitenizi yazar mısınız ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Walla bende aynı sorun var hatta aynı makinadaki sitelerde oluyor. Bende başlık açtım ama :D güzel bi yanıt alamadım. Sitenin biri açılırken diğeri açılmıyor. Ben antalyadayım istanbulda oturan arkadaşlara soruyorum bizde hemen açılıyor diyolar :D Modemden firewall ı kaldırdım. Pc de ki bütün güvenlik ve virüs uygulamalarını kaldırdım. ama aynı şey devam ediyor. Sitelerin ikisininde bütün özellikleri aynı olmasına rağmen biri aılırken diğeri açılmıyor ? Çok ilginç bir şey.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
3 makine değiştim ( işin ilginç yanı hep layered 'den alıyorum makineleri ) sorun düzelmedi. Şimdi HosBank24 arkadaş yardımcı oluyor. Sorunu çözüp açıklama yapacağını ümit ediyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
dns ayarları yapılmamış.

ns leriniz ayarlanmamış.

hostname ayarlanmamış.

açtığınız site ns leri farklı.

sadece sunucuya gelip hesabı buluyor öyle çalışıyor.10 kişiden 5 i giremiyor muhtemelen.

sürekli dediğiniz gibi kopmalar oluyor.bunu verdiğiniz bilgiler dahilinde ayarladım.sorun yaşamazsınız.telekom izin verirse :)

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ozcan arkadasimizda umarim bu bilgilerden faydalanir :) Tesekkur ederiz hostbank.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5