İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Host'lara aşırı işlemci yükü (Yardımlarınızı bekliyorum.)

geyikforum.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendime ait bir forum sitesine sahibim ama 2 kere host'lar tarafından işlemciye aşırı yük bindirdiği için sitemi hosttan taşımamı istediler. Reseller aldım ordada aynı şeyleri yaşadım. Şu anda yine taşımamı istediler ancak hostlar dedicated almamı sölüyor. Ben o kadar yük bindirdiğini görmedim ama niye bu kadar zorluyo diyolar (3 ayrı firma) anlamadım. Dedicated alacak kadar maddi durumum yok ne yapmamı önerirsiniz.

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bazı yaptığın eklentiler serverın işlemci yemesini sağlayabilir...

arama bölümünü,yeni mesajlar bölümünü kullanıcılara kapat bir dene,nasılsa top5 var onuda top10 - 15 vs yaparsın yeni mesajlarıda ordan görürler...

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Forumlar server düşmanıdır. mack'ın dediği gibi aktif üyeler, aktif konular, istatistikler gibi bölümleri kapatarak ZAMAN kazanabilirsin. Ama üye sayınız arttıkça gidişat dedicated gibi görünüyor.
Tabi bu arada hosting firmalarının server olarak ne kullandıklarını da öğrenmende büyük fayda var. Üzerinde fazla site barınmayan, çift işlemcili bir xeon çok daha verimli olur sanırım. Eh o da olmazsa mecburen dedicated.
Saygılar.

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemizi ziyaret edin çok sey bulacaksiniz

Hosting alırken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de hardware bilgileridir. Çünkü Pentium 4 ile Dual Xeon arasında çok önemli bir hız ve fiyat farkı vardır. Öyle ki Xeon serverler Pentium serverlerin yaklışık iki katı fiyata satılmaktadır. Müşterinin bu türden gerçekleri bilmesi hakkıdır, ama çoğu firmalar bunu önplana çıkarmazlar.

kaliteli ve güvenilir hizmeti ucuza alin. size garnti ediyoruz. alacaginiz her paket icin 1 ay deneme süresi sunuyoruz memnun kalmaz iseniz paranizi iyade ediyoruz. gelin sizde sever internet hizmetleri ailesinin bir uyesi olun pek cok sitemizde reklaminizi ucuza yayinlayalim. deneyin pisman olmayacaksiniz.

www.kalitehosting.com
[email protected]

geyikforum.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin host paketinizin aylık fiyatının 2 katına dedicated satılıyor. Bu fiyatlarmı ucuz. Benim kullandığım host hostgator.com. Her mesajda gereksiz reklam yapmayın.

X

xkurt10

Misafir
valla sana tavsiye vereyımmı turk sırketlerını kullanma hostıng olarak abd de sırketler dolup tasıyor godady suan ındırımde ve kalıtelı omnis var aol var bence bunlaarı kullan adamların verdıklerı hızmetler kalıtelı en dusuk alan 1gb 50 gb aylık transfer ıncele derım

geyikforum.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bende türk şirketlerle çalışmıyom zaten. Alanla aylık transfer sorun olmuyoda anlık işlemci yükü sorun oluyo. Onada hostlar dedicated al diyo şu an arkadaşlar önerdi yukarda bende uyguladım sağolsunlar. Bazı eklentileri kaldırdım. Biraz daha idare etcem.

X

xkurt10

Misafir
ok sen bılırsın ama yeterlı performans alamayacaksan bu eklentılerı kaldırma derım dedıgım sırketlerın makına ozellıklerını bı ıncele bak bu sıtedede ve baska sıtelerdede bu eklentıler var ama hıc kasma yapmıyor

FB-DeViL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webhostinger den host almıştım 20 gün dayandı

aynı sorun cpu fırlıyor vs.

bende eklentiler falan herşey kapalı

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Türkiye'de de uygun fiyata kaliteli sunucuları olan firmalar var.Mesela nixcon'da;
AMD 64 Athlon 3200+
80GB IDE Harddisk
1024MB RAM
1000GB Bandwidth
120 YTL.

Siteniz yurtiçine hitap ediyorsa hız konusunda + bir getirisi olacağını zannediyorum.

K

Komedya

Misafir
Bence eğer Sitenin ziyaretçileri ağırlıkla turkiyeden ise turkiyeden bir sunucu bul. Çook büyükfarklar var hız açısından ve birkaç firma da 7 gün deneme süresi veriyor denemen için. İstersen pm. atarsan firma da verebilirim. Burdan reklam olmasın.

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Önemli Olan Hız Değil Forum'un Cpu'yu Kasmaması. Ve Ne yazıkki Ne Yapılırsa Yapılsın Cpu Kasılıyor. Forum Alıyorsan Ve büyüttüysen dedicated alacaksın diye bir kural var artık önümüzde ve bende daha bu kuralı aşamadım. Ama Forum Sitemin Bulunduğu Makinenin işlemcisini %70 oranlarında rahatlattım.. Nasıl? Arama özelliğini tamamen kapattım. Misafirlere Bazı Yerleri Görmeme Yetkisi Verdim. özellikle Sql ile Misafir Önüne Getirilen yerleri. %70 oranında rahatladı ama halâ Makine için yeterli değil gibi gözüküyor. Türkiyede Varmı Ben Büyük Bir Forum Sitesini Dedicated Olmadan Barındırırım Diyen? Ben Varım Diyenler Oldu ama 1 ay sonra ben yokum diyen bi çok insan tanıdım her seferinde taşınmak zorunda kaldım. Şu Ana Kadar Türkiyede böyle bir şirkete rastlamadım..

geyikforum.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet "SonSahne" arkadaşımızında dediği gibi hız önemli değil + alanda önemli değil ama forumlar işlemciyi çok kasıyo bi süreden sonra dedicated'a geçmek mecbur oluyo. Bende artık forumu taşımaktan sıkıldım eklentileri kaldırdım biraz kıstım. Ama ginede bi süre sonra yine sorun çıkacağı için Vps düşünüyorum acaba dedicated için parası yetmeyecek birisi vps'le forumu yürütebilirmi bu konu hakkındaki görüşlerinizi almak istedim. Saygılar

FB-DeViL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr sunucularını dene benim ana forum hariç diğer forumlarım hep tr sunucularında fişek gibi

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Senin girmediğin yükün altına neden hosting firmalarının girmesini istiyorsun Öyle siteler varki serverın kapasitesini %50-60 tüketiyor. Eğer host sahibi bu siteden giderinin %50-60 ını almazsa zarardadır demektir.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugun banada aşırı CPU kullanimindan dolayi resellerzoomdan mail geldi :) olur böyle vakalar en saglami iyibir sunucu almak.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geyikforum.net' Alıntı:
Evet "SonSahne" arkadaşımızında dediği gibi hız önemli değil + alanda önemli değil ama forumlar işlemciyi çok kasıyo bi süreden sonra dedicated'a geçmek mecbur oluyo. Bende artık forumu taşımaktan sıkıldım eklentileri kaldırdım biraz kıstım. Ama ginede bi süre sonra yine sorun çıkacağı için Vps düşünüyorum acaba dedicated için parası yetmeyecek birisi vps'le forumu yürütebilirmi bu konu hakkındaki görüşlerinizi almak istedim. Saygılar
imzanızdaki forumdan söz ediyorsanız, bir gariplik olduğu kanaatindeyim.
Örneğin, şu an sunucumuzdaki bir site ile kıyaslama gereği duydum. Üye sayınız fazla olmakla birlikte ziyaretçi sayınız ondan oldukça düşük.
ondaki durum : 10 Arama Motoru, 85 Ziyaretçi, 67 Üye
sizdeki durum : 39 (9 Kayıtlı Kullanıcı Ve 30 Misafir)
Sunucudaki durum :
CPU kullanımı 0.07 son 1 dakika, 0.04 son 5 dakika
RAM : 803 MB
Tabii bu değerler mesajı yazdığım saat itibarıyla alındı.
Madem sunucunuzdan bir şeklide ayrılmayı düşünüyorsunuz, size önerim olabilir.
Bir süre planlarınızı erteleyin, örneğin bir ay, gelin misafirimiz olun. Eski sunucunuzdan yine ayrılmayın, mirror olarak düşünün. Belki de yerli müteşebbüsler olarak potansiyel bir müşterimizi yurt dışına kaçırmamış oluruz.

geyikforum.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletin Forumlarda "Time-Out for Cookie" zamanını istediğiniz gibi editliyebiliyorsunuz. Yani burayı 1 saat yaptığınızda 1 saat içindeki bütün kullanıcılar orda yer alır. Ben default değer 15 dakika'yı kullanıyorum. Muhtemelen söylediğiniz forumda yüksek bi değer verilmiş.

Zeprhy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BabaPanter' Alıntı:
Bence Türkiye'de de uygun fiyata kaliteli sunucuları olan firmalar var.Mesela nixcon'da;
AMD 64 Athlon 3200+
80GB IDE Harddisk
1024MB RAM
1000GB Bandwidth
120 YTL.

Siteniz yurtiçine hitap ediyorsa hız konusunda + bir getirisi olacağını zannediyorum.

yuh bune ya

amd opteron 248
2 gb ram
vs...
fiyat : 150 $ bu makina onun 2 kati :)

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zeprhy' Alıntı:
yuh bune ya

amd opteron 248
2 gb ram
vs...
fiyat : 150 $ bu makina onun 2 kati
Ufak ayrıntılar var ama.
Benim dediğim sunucu Türkiye'de üstelik trafik 1000GB.

Eğer senin dediğin sunucu Türkiye'de vede trafik 1000GB ise adres verde ordan alalım:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5