İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostmaster ve Domaini!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hostmaster adlı arkadaş domainini satılığa çıkartmıştı. Bende eğer bir aksilik çıkmaz ise domaini alabileceğimi kendisine söyledim. Bunu söylediğim zamanlar MSN'de her yazdığıma cevap veriyordu kendisi, ancak şimdi domaini alamayacağımı ve başka projelerimin olduğunu söyleyince köpürdü.

1) Hiçbir kaynak göstermeden bana - Itrader kullandı.
2) MSN'de her yazdıklarıma cevap veren kişi şimdi nedense susmayı tercih ediyor.
3) 60 $'lık mp3 domaini bana satamamasından sinirlenmiş olacak ki; "60 $ benim için para değil, verilen sözün tutulması önemlidir diyor"... Verilen söz nerede diye sorarlar adama? :) Ayrıca bunu bana satamamış olman sana koymasaydı bana böyle çirkeflik yapmazdın arkadaşım!

Kısacası hostmaster arkadaşı protesto ediyorum. Eğer alış-veriş yapacaksanız bu arkadaş ile konuşma kayıtlarınızı tutunuz. Söz vermediğiniz halde söz vermiş olabiliyorsunuz. İllâ satacak size :) Projen var mı, yok mu önemi yok

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re

hostmaster, çok yanlış yapmışsın. Yaptığın hiç etik değil

alisözü : anlayana davul, zurna, SAZ

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forum dışında @Hostmaster'ı tanımıyorum sanırım. (msnde varsa bile muhabbetim yoktur ama yok sanırım) Peki sen niye projen olmadığı halde aksilik olmazsa domaini alacağını belirtmiştin?? Yani ben durduk yere hiçbir domain hakkında öyle birşey söylemem de..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Domaini alarak müzik sitesi yapabileceğimi söyledim. Ancak sonra imkânlarım doğrultusunda bu kararımdan vazgeçtim. Domaini alamayacağımıda belirttim kendisine. Verişmiş bir söz yok yani anlatabildim mi?

Ben domain alım işlemini başlatsam, parasını ödemesem - itrader kullanmakta haklı olurdu. Ama sadece ihtimal söz konusuyken, arkadaş bu ihtimalide kaçırınca kaynak belirtmeden - itrader kullanmış. "İyinet" e şikâyette bulundum zaten bu konuda. Umarım gerekli işlem yapılır :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Forum dışında @Hostmaster'ı tanımıyorum sanırım. (msnde varsa bile muhabbetim yoktur ama yok sanırım) Peki sen niye projen olmadığı halde aksilik olmazsa domaini alacağını belirtmiştin?? Yani ben durduk yere hiçbir domain hakkında öyle birşey söylemem de..

Ben size desem ki sizin falanca sitenizin veri tabanını satın almayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Sonra vazgeçtiğimi söylüyorum, siz gelip bana -itrader kullanacakmısınız? :)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Talip olmak ile satın almak arasındaki farkı anlamak gerekli. iTrade maksatını aşmış ise " iyinet " yetkilisine özel mesaj atınız. Yalnız sizde kesinlikle bu kişiye olumsuz iTrade kullanmayınız çünkü şikayetiniz o zaman degerlendirmeye alınmıyor.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben size desem ki sizin falanca sitenizin veri tabanını satın almayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Sonra vazgeçtiğimi söylüyorum, siz gelip bana -itrader kullanacakmısınız? :)

Ben bir sitemi satılığa çıkartıp sen 60$ veririm aksilik olmazsa diyorsun A kişisi de 40$ veririm demişti diyelim. Ben 40$lığa kardeş 60 veren var derim ve A kişisi de domaini almaktan vazgeçerse - veririm. Çünkü yapılan etik olmamış oluyor.. Haa böyle bir olay olmadığı zaman - vermem ama olay etik değil..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben kendisine alabileceğimi söyledim.
Hemen alıcısı çıkarsa verin demiştim kendisine.
Adsense'den banlandığı için domaine talip yok.
Buna rağmen ben almayı sadece DÜŞÜNDÜM, kesin birşey olmadığını söylemiştim.
Tek alma ihtimali olan kişi ben olduğum için ve sonra vazgeçtiğim için sanırım kızmış kendisi :)

http://forum.iyinet.com/domain-satis/38088-muzikmax-net-satilik-25-p-r-3-a.html

Buraya mesaj atmadan öncede şurayı bi oku arkadaşım :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Ya zaten ben arkadaşı savunmadım burda. Sadece dediğim mesela bende domain satıyorum ve 5 dolar veren birisi var; bir de başkası 20 dolar veririm aksilik olmazsa diyor. Ve sonra 20 dolar veren, projem yok almam diyorsa burda bir etik yanlışlık olmuş oluyor(benden sonrakiler de böyle sorun yaşamasın diye - vermek olası birşey). Ama bu Hostmaster'ın başka bir hatalar yapmasını örtmüyor gerisini bilemem..

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem projen girdi araya niçin msnden ya da forum yoluyla bana belirtmedin projem var vazgeçtim diye?O zaman anlayışla karşılardım.Msnde engelledin.Ben de alacağın zaman geldiğinde ses seda çıkmayınca 2 gün geçtikten sonra burdan p.m attım.Engeli kaldırdın almayacağım dedin.Madem belliydi almayacağın niye bana baştan haber vermedin?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yaw arkadaşım ben her zaman sana yaranacam diye MSN açmak zorundamıyım. Şimdide engelledin beni triplerine giriyorsun. Ben MSN'de online iken, itrader'ımı düşürmeden önce benimle görüşseydin o zaman. Madem çok anlayışlısın...

- Itrader verirken forum linklerinden birisini vermen gerekiyor. Hangi forum linkini verdin acaba, ıspat olarak neyi gösterdin? Çok merak ediyorum, "iyinet" bunu inceleyecek inşallah!

Arkadaşım ben sana söz falan vermedim. Dediğin gibi bu tür şeyleri takmayan birisi olsaydım iyinetten özel mesaj atmazdım ben sana ;) Görmemezlikten gelirdim.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blockstatus.com'dan bakmıştım 1 hafta kadar önce.Engelleyenler listesinde seni de gördüm.Dün baktığımdaysa listeden kalkmışsın.İlgili link zaten oradaki başlıktı.Sen kendi itraderında Qdin'in verdiği +1 puana ve diğer +1 puan aldığın başlıkta cevabın olmadığına bakarsan ki neden verdiğini de biliyorum böyle yazılar yazmazdın.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Blockstatus.com'dan bakmıştım 1 hafta kadar önce.Engelleyenler listesinde seni de gördüm.Dün baktığımdaysa listeden kalkmışsın.İlgili link zaten oradaki başlıktı.Sen kendi itraderında Qdin'in verdiği +1 puana ve diğer +1 puan aldığın başlıkta cevabın olmadığına bakarsan ki neden verdiğini de biliyorum böyle yazılar yazmazdın.

Lâf mı şimdi? :)
Ben zaten artık bu konuyu kapadım. "İyinet"e bildirdim olayı. Gerekeni yapmasını bekliyorum, eğer böyle birşey yapmazsa forumdan ayrılacağım zaten. Çünkü;
Itrader forumun bir parçasıdır. Adam gelmiş bana alma ihtimalim olan bir domaini almaktan vazgeçtim diye - itrader kullanıyor. Böyle şeylere taviz verilmemeli. Benim iyinetteki ticaret profilime adam resmen zarar vermek istedi.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi iTraderına da bak o zaman.İki tane alakasız +1 puanın var.Zaten sana zarar vermek istesem başka yollarla denerdim.Çünkü böyle yapacağımda senin de -1 puan vereceğini biliyorum ama kafan o kadar çalışmıyor

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
1) Bana + değer veren arkadaşların puanlarını alâkasız diyerek küçümseyemezsin.
2) Kafan çalışmıyor diyerek bana hakaret etmiş bulundun.

İyinet ve yetkililerinden artık gereğinin yapılmasını rica ediyorum...

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iTrader forumun bir parçası sen o başlıklarda adamlarla ticaret yapmamışsın niye sana +1 puan verdiler?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
1) Odin benim çok sevdiğim bir abimdir bu yaptığımız ticaretten sonra. Sitesi için ortak arıyordu ve ben para ödeyerek ortak oldum.
2) Apostle ise açmış olduğu konuda text reklam alacağını söylüyordu. P.M ile anlaştık kendisiyle. Tatmin oldun mu?
Senin verdiğin itrader gibi asılsız değildir rahat ol arkadaşım ;)

Öncelikle insanlarla nasıl konuşman gerektiğini bilmelisin. "Kafan çalışmıyor, alâkasız puanlar" tarzında şeyler kullanma!

aLeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sonuç olarak ortada bir haksızlık yok. en azından nefusa arkadasımız almayı dusundugunu belirtmiş. Sonuç olarak itrader da - puan vermek icin herhangi bir haksızlıgın olması gerekmiyormu? Hizmeti veya malı aldı paramı vermedi veya tam tersi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5