İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostmaster ve Domaini!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar sonuç olarak ortada bir haksızlık yok. en azından nefusa arkadasımız almayı dusundugunu belirtmiş. Sonuç olarak itrader da - puan vermek icin herhangi bir haksızlıgın olması gerekmiyormu? Hizmeti veya malı aldı paramı vermedi veya tam tersi?

Ticaret ahlakı ile ilgili bir durum iTrader. Yani amacı ileride o kişiyle alışveriş yapacak kişiye referans sağlaması için. Mesela ben bir kişi dolancı olduğunu biliyorsam onu yazabilirim. Beni dolandırmasına gerek olmaz..

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ticaret ahlakı ile ilgili bir durum iTrader. Yani amacı ileride o kişiyle alışveriş yapacak kişiye referans sağlaması için. Mesela ben bir kişi dolancı olduğunu biliyorsam onu yazabilirim. Beni dolandırmasına gerek olmaz..

ama kanıtlarınız olmalı

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) Odin benim çok sevdiğim bir abimdir bu yaptığımız ticaretten sonra. Sitesi için ortak arıyordu ve ben para ödeyerek ortak oldum.
2) Apostle ise açmış olduğu konuda text reklam alacağını söylüyordu. P.M ile anlaştık kendisiyle. Tatmin oldun mu?
Senin verdiğin itrader gibi asılsız değildir rahat ol arkadaşım ;)

Öncelikle insanlarla nasıl konuşman gerektiğini bilmelisin. "Kafan çalışmıyor, alâkasız puanlar" tarzında şeyler kullanma!

O zaman niye iyinet verdiğin -1 puanı incelesin deyip duruyorsun anlamadım.Sen bana p.m attın msne ekle diye biz de msnden anlaştık.Ha p.mle anlaşmışsın ha msnden diğer kullanıcılar birbirimize neler yazdığımızı görüyor mu neler yazdığımızı?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sonuç olarak ben sana alma ihtimalimin olduğunu söyledim. Kesin bir şey söylemedim, kimseyede söylemem zaten. Şuanda iyinet forumundan bir kişiye script yazıyorum, anlaşmamıza rağmen kısmetse şu tarihte vereceğim scriptini diyorum. Ben kimseye kesin birşey söylemem...
Seni kandırmadım, sana söz vermedim, senin domainini alıp paranı yatırmamazlık etmedim.
Ayrıca artık bu konu çok uzadı, uzatmanın anlamı yok. Bu böyle sürüp gidecek.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O zaman bu gibi durumlar için Nötr bildirim yapılması ve bildirimin açıklamasına da yazılması en mantıklısı geliyor... Çünkü ortada bana göre yanlış bir olay var başkasına göre sorun olmayabilir. Ama Hostmaster'ın uyarısı ile bu kişinin msnden bir malı söz vermedikçe istemesine kulak vermeyeceğimi öğrenirim. Kimi için ağzından çıkan her kelime söz ifade etmektedir. Yani Hostmaster'ın yaptığı yanlış - vermesi olmuş bu gibi durumlarda bir daha nötr kullanılmalı...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Onun hatası - rep kullanmak ise benim hatam neymiş?
İlk başlarda domaini alma ihtimalimin olması ve sonra başka projelerimin olması mı? :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onun hatası - rep kullanmak ise benim hatam neymiş?
İlk başlarda domaini alma ihtimalimin olması ve sonra başka projelerimin olması mı? :)

Senin hatan yok. Tek sorun bazılarına göre kötü gelen bir özelliğinin (Bu işi meslek olarak yapanlara göre her kelime bir sözdür. Yani alıcı için satıcı çok önemli olmayabilir belki ama satıcı için alıcılar çok önemlidir) olması. Ve Hostmaster da bunu bildirmek için yanlış bir yol seçmiş(nötr vermeliydi yorumu kişiye bırakmalıydı)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Kurallara göre - itrader kullanmak için kaynak belirtmek gerekiyor. Bende sırf onun için buraya bu başlığı açtım zaten. "iyinet" inşallah ilgilenecek halâ.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam işte iyinet incelesin iTraderı.Senin iTrader'ın da tertemiz değil o zaman.Bir de ben sormasam ne zaman almayacağını haber verecektin?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sürekli MSN'de olmadığım için, forumda gördüğüm ilk fırsatta. Sen sürekli MSN'de veya forumda olduğun zamanlar bende o an orada olmak zorunda değilim. Bu tartışmaya açık bir konu bile değil. Ve artık bu konunun burada sona ermesini istiyorum. Gereği yapılır veya yapılmaz bu artık yöneticilere kalmış birşey. İncelesinler buyursunlar bakalım :)

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumdan ya da msnden mesaj atsan ben çevrimiçi olduğumda okuyabilirdim.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
he he he
Sürekli girmiyorum diyorum, halâ neyden bahsediyor.
Ben sana yazmadan önce sen davrandın.
Ben senden daha nadir giriyorum diye hatalı mı olacağım, hadi canım :)

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
El insaf ben sürekli online görüyorum seni gforumda.Benden daha sık giriyorsun zaten foruma

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birbirinizi MSN'e eklerseniz daha iyi anlaşabileceğinizi düşünmekteyim. Burdan yavaş olmuyor mu?? (!?!)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evet bu konu kilitlensin bencede.
MSN'den de konuşmaya gerek yok, midem kaldırmıyor çünkü.
Adam bana kaynaksız - Itrader kullanıyor, bide laflarla sivrilerek haklı çıkmaya çalışıyor.

KONU KİLİTLENSİN LÜTFEN :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Itrader'ı sadece alış satış işlemler için kullanın.
Aranızdaki problemleri forumda açmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5