İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hostumuz.com host firması rezil herifler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostumuz.com firması tüm uyarılarıma rağmen bünyesindeki sitesinin indexinin çalıntı olduğunu değiştirilmesi gerektiğini belirtmemiş o kişiye destek çıkarak emek hırsızlığına katkıda bulunmuştur bu firmadan sitenizi host ettirmeyin birgün aynı şey sizinde başınıza gelebilir şuan hukuk mücadelesi veriyorum aynı zamanda internet ortamında bu kişilerin hırsız olduklarını belgelemek istiyorum

firmadan birileri çıkarda burada boy gösterir inşallah

bünyesindeki siteyi yazmıyorum çok fazla reklam ederek birde hit almasına yardımcı olmayayım yeteri kadar emeğimi çaldılar

yazıklar olsun

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bğnyesinde olarak bahsettiğin müşterisiyse çalıntı dediğin index.in sende lisansı yoksa hiçbir hak iddia edemezsin ve sen istedin diye müşterilerinin sitelerini kaptmalarını istemen çok mantıksız...

H

headsurfer

Misafir
CyberTurk' Alıntı:
bğnyesinde olarak bahsettiğin müşterisiyse çalıntı dediğin index.in sende lisansı yoksa hiçbir hak iddia edemezsin ve sen istedin diye müşterilerinin sitelerini kaptmalarını istemen çok mantıksız...

Aynen katılıyorum. Firmayı suçlayacağına sitenin tasarımını çalan arkadaşı teşhir edersen bence daha iyi olur.

Y

ysf

Misafir
file \ save as

belki benim sunucumdada calinti tasarimlar var ( dikkat edin script. vs değil ) bunu kimse durduramaz. + boyle br durumda hostumuz.com a değil bünyesindeki site sahibi ile muhattap olmaniz gerekir. ben alan satarim. adam oraya calinti tasarim koyar. biri gelip bu sitenin tasarimi benimde aha bak bu sitede kullandim derse kimin caldigini nerden bileyim ?

lisans yada patent varsa tabiki yayini durduruz fakat boyle bir yasal koruma ile korunmamis bir tasarim icin kimsenin bisey yapacagini sanmam

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olayın özünü bilmiyorum ama sanırımki başlığı açan arkadaşımız bir tasarım yapmış.Yapdığı tasarımda dediğine göre çalınmış ve hostumuz.com adlı hosting firmasından host satın alınarak, orada yayınlanmış.Sanırımki olay bu şekilde gelişmiş. ??

Eğer böyleyse, başlığı açan kişi bence çok bilinçsiz davranmış.Hiç bir günahı olmayan kişiye hakaret etmiş,ticari itibarını zedelemiştir.Belkide haklı olduğu mücadelede, haksız duruma düşmüştür.

Peki ya şimdi ? Kendisi tasarımı çalındı diye, el ile yapılan bir nesnel için dava açarken, hakaret ettiği, ticari itibarını zedeleği kişi ne yapmalı ?

Bence nasılki, hatalı görünce buradan başlık açabiliyorsa, aynı şekilde buradan özürde dilemeli.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
host firmasının daha fazla itibarının zedelenmemesi için konuyu kapatıyorum. hakkınızı yasal yollardan arayabilirsiniz eğer gerçektn haklı olduğunuza inanıyorsanız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5