İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hotfilenin SONU NE OLACAK ?

HOTFİLE NE OLACAK ?

• HOTFİLE BİTER

Kullanılan: 9 50.0%
  • Hotfile hittini korur

Kullanılan: 6 33.3%
  • FILESERVE geçer herkes

Kullanılan: 1 5.6%
  • DİĞER

Kullanılan: 2 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    18

kiesto_afri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
5 büyük film şirketinin birleşip, Hotfile dosya barındırma sitesine telif hakları ihlali gerekçesiyle açtığı dava sonucunda
Hotfile ‘ın kendini aklamak için agrasif tutumu, tüm uploader kesimini ve buna bağlı olarak hotfile premium kullanıcılarını ciddi bir şekilde
zora sokmuş oldu. Hotfile telif hakkını ihlal eden tüm kullanıcıların hesaplarını dosyalarıyla beraber silip bloke ediyor. 3-4 günlük süreçte
binlerce paylaşım sitesi , bireysel paylaşım yapan ve kullanan kişilerin hesapları kapandı ve kapanmaya devam ediyor.

Bazı linklerimizin ölmesinin sebebi bu olaydır. Aslında bundan sonra hotfile kullanmayı düşünmüyoruz ancak bir çok kişide premium hesap
olmasından dolayı en azından silinen linkleri yenilemeyi düşünüyoruz ancak kaçınılmaz son belli.

HOTFİLE NE OLACAK ŞİMDİ ARKADAŞLAR

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Rapidin sonu gibi olur ne olcak , gıcık film şirketleri .Doymadılar...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Güzel olmuş. Umarım diğerlerininde başına aynı sonuç gelir. Hatta bi kaç upload yapanada şöyle sağlam tazminatlar gelse o zaman daha güzel olur.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Hotfile tarzı tüm sitelerin başına gelecek olan durumdur.

kiesto_afri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
orası öylede arkadaşlar herkes bunları alıcak durumunda yok hem uploadcılar olmasa dizi flim program müzik olmasa saten o zman hotfile rapid gibi sitelere iktiyaç duyulmaz o zaman onlarda fiyatları baya düşürsünler derim bende

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Çok sığ bakıyorsunuz aslında satışları arttıran şirketleri adam eden o siteler.Çoğu sanatçıda bunun farkında.Benim film arşivimin yarıdan fazlası izleyip beğenip aldığım orjinal cdlerden oluşuyor.Veya adını bile duymadığım dizi mükemmel gelebiliyor.O sitelerde olmasa asla duymıyacağm film veya diziler.Kendi kuyularını kazıyorlar.

Veya başka bir bakış açısı , türkiyede olmayan veya gelmiyecek 10 larca dizi veya film var.Onların çoğuna ulaşamıyoruz.Film olarak vizyonda ne görüyorsanız o olarak düşünebilirsiniz ama film piyasası sizin gördüklerini kadar değil.Çoğu ülkesel filmlerde mükemmel olabiliyor.

Veya bize 12 ay sonra geliyor blue ray filmler.Parasının 10 a katlandığını söylemiyorum bile.

Aynı şeyler müzik endüstrisi içinde geçerli...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İyide hocam ne alakası var sığlıkla?
Ben bi ton para dökücem film çekicem biri çıkıp ben seni hotfile dan tanıdım diyince aferinmi dicem :D
Tanınmak gibi bir amacım olsa tüm kanallara 2 şer kopya yollarım herkes tanır beni aynı gün. Sanırım siz yapımcıları vs kendini tanıtmak için film yaptıklarını sanıyordunuz para kazanmak için değil :)...

Ayrıca interneti talan eden, istediğini dipten çıkarabilen binlerce insan yurtdışından kolayca blue-ray getirebilir. Yeterki niyeti olsun. Filmleride güncel seyretmeyiversin 2 ay geriden gitsin çok merakı olan sinemayı çok seven...

Canım çikolata çekti marketi soydum, satın alacak paramda yoktu demek hırsızlığın savunması olamaz bence.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sığlık orda işte , adamlar para kazanma yolları var televizyon , cd satışı vb.Bunun için tanıtıma ihtiyacı var.İdda ediyorum o çıkardıkları 1. kalite filmleri değilde diğerleri internete yayılmasın satışları %50 üzeri bir düşüş sergiler.Siz televizyona yayarım diyorsunuz , orası farklı burası farklı orası film öldükten sonra para kazandıkları yer ve en az nüfusun %25 i izler ve izleyenlerde satın alan kesim olmaz.

Tüm filmler, diziler veya animeler alt yazılı veya dublajlı olarak satışa çıkıyorda benmi bilmiyorum.

Şuanda zaten bedava olarak seçip dinliyebileceğiniz siteler var müzikleri.Eee ne oldu hani alıyorlardı cd niye dinletiyorsun demezlermi.

Kısacası fasa fiso.İyide yararlanıyorlar sadece abartılmasını önlüyorlar.Ama sıkıyor bi yerden sonra.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
sığlık orda işte , adamlar para kazanma yolları var televizyon , cd satışı vb.Bunun için tanıtıma ihtiyacı var.İdda ediyorum o çıkardıkları 1. kalite filmleri değilde diğerleri internete yayılmasın satışları %50 üzeri bir düşüş sergiler.Siz televizyona yayarım diyorsunuz , orası farklı burası farklı orası film öldükten sonra para kazandıkları yer ve en az nüfusun %25 i izler ve izleyenlerde satın alan kesim olmaz.

Tüm filmler, diziler veya animeler alt yazılı veya dublajlı olarak satışa çıkıyorda benmi bilmiyorum.

Şuanda zaten bedava olarak seçip dinliyebileceğiniz siteler var müzikleri.Eee ne oldu hani alıyorlardı cd niye dinletiyorsun demezlermi.

Kısacası fasa fiso.İyide yararlanıyorlar sadece abartılmasını önlüyorlar.Ama sıkıyor bi yerden sonra.

Gazetelerde, sarkıcılarda, film çekenlerde hepsi kan ağlıyor, internet en çok onlara vurdu gelirler yarı yarıya düştü 5 yıl öncesine göre. Çok yanlış bakıyorsunuz olaya, böyle giderse yakında zaten Türkiye'de sinemada kalmıcak bu mantık anlayışı yüzünden. Hepsi kepenk indircekler.

Korsan 10 tane oyun alcağınıza gidin 1 tane orjinal alın, o oyundan alıcağınız zevki başka yerde bulamazsınız işte, sonuna kadar oynamak isticeksiniz, korsan oyunlar gibi 2-3 bölüm oynayıp bi kenara atmıcaksınız ;)

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Adamlar başka ne yapacaktı peki.?
Kendinizi Uploader yerine değil de bir film yapımcısı yerine koymayı denediniz mi hiç.?
Bir film çekeceksiniz, bütün servetinizi yatıracaksınız, sonra da illegal yollarla birileri her yere dağıtım yapacak :) Adamlar haklı kardeşim, hem de sonuna kadar haklı.

Kusura bakmayın ama Dosya paylaşım siteleri, herkes gizli çekilmiş uygun-değillarını yüklesin, milyon dolarlar harcanıp geliştirilen oyunları yüklesin, 1 sen emek verilip çekilen filmleri yüklesin diye yayın yapmıyorlar.

Yani hotfile, rapidshare v.s. gibi sitelerin dosyaları silmesi agresiflik olarak değil, bir nevi g..ü kurtarmak olarak algılanması lazım :)

Siz dua edin adamlar telif hakkı için dava açanlara bu dosyaları şu kişiler yüklemiştir diye yükleyenleri afişe etmiyorlar :) Mesela sitede uyarı olarak yazabilir, sitedeki tüm dosyalardan Hotfile.com sorumlu değildir. Adli durumlarda dosyayı yükleyen kişinin bilgileri gerekli mercilere verilir :) O zaman ne yapacaktınız peki.?

TTNet'in kota sınırı boşuna bu kadar düşük değil, hatta 15gb indirdikten sonra hızını düşürmesi de keyiften değil :) Normal şartlarda illegal dosyalar indirilmese zaten kotalar aşmaz. Ayarlamalar da ona göre yapılır her daim.

Bu arada kişisel bir tavsiyedir. Başka sitelere de yüklemeyin dosyalarınızı, onların da bir süre sonra telif hakları nedeniyle başları belaya girer ve onlar da g..ü kurtarmak için silerler :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şarkıcılarla , film çekenler nasıl kan ağlıyor merak ediyorum.İki gün önceye kadar hiç adı sanı duyulmamış şarkıcılar geliyor bi klip hazırlıyıp internete yayıyorlar beğeniliyorlar.

http://www.timsah.com/Korsan-muzik-indirmeyin-cunku/n0VPTm6llyn

Zaman değişiyor , jetonları düşer yakında.Erken uyananlar zamana ayak uyduruyorlar bile.Bakın bedava oyunlara yok farmville yok bilmem ne .Para kazanma yollarını bulmuşlar.Müzik piyasasıda önüne geçilemiyeceği için adım atmaya başladı.Film piyasasıda öyle.Bu davalar falan göstermelik.

Sizin dediğiniz geçmişteydi ,çıkar şarkıyı sat.Şimdi dünyaya açılıyor millet yılda 1000 tane film 10 000 tane dizi var.Hangi birini izliyecen veya para yetiştirecen.Bunu televizyon gibi düşünün.Bunda ise istenen indiriliyor veya seçiliyor.Yavaş yavaş oturur diyorum ben.Televizyondaki reklam çıkaranlar tüm ilzeyenlerden kar sağlıyabiliyormu hayır.Kar sağlayamadıkları kesime televizyonlarını kapatıyorlarmı peki ?

Üsteki biride ya ifşa ederlerse demiş onuda aşşağıdaki resme benzettim nedense

0201-1.jpg

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Neyse uzatmayayım benim düşünceme gere böyle bana göre (rakamlar atma) 90 bedava izliyor 10 kişi parayla satın alıyor bu 90 kişiden sonra 5 kişi parayla satın alıyorsa bilinki o 90 kişinin bedava izlemesi yatar.(İster televizyon olsun ister internet) O 90 kişiyi azaltırsan o duyup alan 10 da düşer 5 de.

Oyun , film , dizi veya müzik hepsi için geçerli.

Ha 90 da artarsa bir süre sonra alanlarda azalır.Dengeyi korumak önemli.

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şimdiki sanatçılar çıkardıkları albümlerin satışlarından para kazanmıyorlar. O albümleri çıkardıkları için televizyon programlarına katılıp oradan para kazanıyorlar. Yani şarkıcı her şekilde kazanıyor. Ama sorun şarkıcıda değil, yapımcıda. O albümün hazırlanması için servet harcayıp sonra da hakkı gasp edilen yapımcılar kan ağlıyor.

30 yaşındayım. Çok iyi hatırlıyorum Tarkan'ın kasedinin çıkıp 1 ayda 4 milyon tane sattığı günleri. Şimdi bana 4 milyon tane Kaset / CD v.s. satacak bir şarkıcı söyleyebilecek olan var mı.? Adama Eurovision teklifi yapıyorlar, çok para isteyince de kızıyorlar, iyi de kardeşim sen adama albüm satışından para kazandırmıyorsun, ondan sonra da adama kızıyorsun :)

Bir zamanlar 6 ayda bir albüm yapan şarkıcılar şimdi neredeler.? Şimdi yoklar, çünkü adamların yaptığı albümler satılmıyor, herkes internetten indiriyor :) Adamın yapımcısı da para kazanmayınca niye albüm yaptırsın durduk yere :) Bir zamanlar Hakan Peker, Burak Kut, Yonca Evcimik, Kayahan, Kenan Doğulu, Çelik, Mustafa Sandal müzik piyasasını kasıp kavuran insanlardı. Kötümüydüler de şu anda çekildiler piyasadan.? Niye albüm yapmıyorlar.? Çünkü adalara albüm yapacak yapımcı kalmadı.

Yani mesela Şarkıcı'nın, Oyuncu'nun para kazanması değil (onlar tv programlarına çıkıp kazanıyorlar zaten) Mesele yapımcıların kazanamadıkları için kan ağlıyor olmaları.

Güncel olarak çok basit bir kaç örnek verebilirim. Neden sanatçılar artık kendi filmlerini çekiyorlar.? Neden herkes senarist ve yönetmen olmaya başladı.? (Cem Yılmaz, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve daha bir çok kişi.) Çünkü adamlar kendi reklamlarını yapıp kendileri kazanıyorlar. Başka da kimse o riski almıyor çünkü. Cem Yılmaz'ın Stand-up gösterisine giden var mı hiç.? Gitmeyeniniz varsa ben söyleyeyim size bilet ücreti 110TL. Adam kendi filmini kendisi çekiyor, kendisini gündemde tutuyor, yaptığı stand-up lardan da dünyaları götürüyor :)

Burada atıp tutanlar kendi emekleri gasp edilmediği için rahatlıkla atıp tutarlar. Hatta öyle ki burada pek çok kişi şu temayı ben yaptım Copyrigt'ı değiştirmeyin yazıyor ve sonuna da emeğe saygı diyor, ama aynı kişi çatır çatır internetten film indiriyor. Ne anladım ben bu işten o zaman.? İki Yüzlülüktür bu yani başka bir şey değil. En basitinden VB, SMF, MyBB gibi forumların altındaki Copyrigt'ı değiştirdiğinizde hemen birileri çıkıyor sen mi kodladın da değiştirdin, emeğe saygın olsun diyor, ama aynı kişi geliyor burada korsan yayını savunuyor :) Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu demezler mi adama.?

Bu arada ben internetten izledim sonra aldım diyenler var. Sizin gibi yapanların sayısı %3'ü geçmez. Ama insanlar internette bu filmi bulamazlarsa giderler DVD'sini alırlar :) Yani satışlar %50 artar :) Ama günümüzde herkes internetten bulduğuna göre tartışılacak pek bir şey yok.:)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Eski karların elde edilemediği gerçek, gözle görülür bir gerçek. Sinemalardaki seyirci sayılarıda ortada. Siz hangi mantıkla savunuyorsunuz hala diyeceğim sayın mathiax ama zaten savunduğunuz şey korsanın kendisi, bunda mantık aramak benim hatam olur sanırım.

adultreklam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence gayette iyi oluyor emek hırsızlığı gibi o upload yapan arkadaşlar upload yaptıkları sürede filmin fragmanı ve konusu hakkında özgün yazılar yazssa daha iyi olur bence
Not : yazana bakın demeyim bırakıcam absürtu bende sitenin satılmasını bekliyorum :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Neyse arkadaşlar size he diyip geçiyorum.Siz sabit kalmışsınız eskide.Tarkanın albümü internette olmasa gidip alıcaklarını sanarak yaşayın siz.

Cem yılmaz diyor.Eee cem yılmaz nasıl duyuldu biliyormusun.Cd leri elden ele dolaşmasa adı sanımı duyulur ünlü olurdu.Veya o gösterilerde indirilebiliyor internetten.Niye mille gösteriye gidiyor hiç düşündünmü.

Kim edemiyormuş kar :D

Sinema desen 2010 raporundan bir bölüm aşağıda

" 2010 yılında sinemalarımızda film izleyen sinemasever sayısı 40 milyonu aştı. Bu sayı son yirmi beş yılın rekoru olarak kayıtlara geçti."

Gelişmelere ayak uydurmayanlar, gözden düşenler veya internette yayıldı diye hemen para kazanabileceğini sanıp buna yakınanlar var ülkede.Onlar kan ağlar evet :D

Yani full sinemaya giden , 100 lerce orjinal filmi ve dizisi olan biri olarak ben bunları düşünüyorum gerisini zaman gösterir.

r3LLi7

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar sanki bütün izlediğiniz filmleri, dinlediğiniz mp3'leri gidip orjınal şekilde alıyor gibi konuşuyorsunuz :) mathiaxbars arkadaşın dediği gibi internetten tarkanın şarkıları olmasa gidip 20 lira verip cd si kesinlikle almam giderim radyo dinlerim ona 20 lira vereceğime.. :) Veyahutta film piyasası yine arkadaşa katılıyorum emin olunki o forum sitelerinde filmler yayınlanmasa Türkiye'deki insanların çoğu filmden haberi olmaz.. Kaçınız sinemalar.com a girip yada imdb'ye girip film arıyorsunuz güzel film varsa gidiyimde satın alayım diye.. :) Forum sitesinde görüyorsunuzda indiriyorsunuz ya da korsanlığa karşıysanız gidip alıyorsunuz.. Hee korsan yayınlanması iyi birşey demiyorum. Ancak o şirketler para kazanıyorsa yine internet sayesinde kazanıyor benim görüşüme göre herkes farklı açıdan bakabilir.. Saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5