İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hotfilenin SONU NE OLACAK ?

HOTFİLE NE OLACAK ?

• HOTFİLE BİTER

Kullanılan: 9 50.0%
  • Hotfile hittini korur

Kullanılan: 6 33.3%
  • FILESERVE geçer herkes

Kullanılan: 1 5.6%
  • DİĞER

Kullanılan: 2 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    18

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
''Tarkanın albümü internette olmasa gidip alıcaklarını sanarak yaşayın siz.'' diyorsun. Verdiğim 4 milyon örnekte İnternet yoktu be güzel kardeşim :) İnternet yokken Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur gibi adamlar bile 2 milyon satıyordu :) Sen bence yaşının verdiği heyecanla eskiyi blmeden konuşuyorsun :)

İlk klip şarkısı olan Sezen Aksu imzalı Şımarık'ın büyük desteğiyle albüm Türkiye'de 4,5 milyona yakın satıp, Türkiye'de şu ana kadar en çok satan albümlerden biri oldu. (Bu albüm 1997 yapımı)

Beşinci albüm Dudu 2003 yazında satışa sunulması ile 2,5 milyon adedin üzerinde resmi satış rakamına ulaştı. (internetin yaygınlaşması ile birlikte satışlar da düşmeye başlıyor)

Tarkan iki yıl aradan sonra çıkardığı ve iki hafta içinde 300.000 resmi satış adedine ulaşan ADIMI KALBİNE YAZ albümüyle bir rekora imza attı. Ttnet'in müzik portalı, ttnetmuzik.com'un en çok indirilen şarkılar sıralamasında son albümünden dokuz şarkı ilk 10'da yer aldı.Adımı Kalbine Yaz albümünde ilk klip Öp şarkısına çekmiştir ve bu klip internette tıklanma rekoru kırmıştır (Aradaki fark ortada) Satış yok indirilme var, tıklanma var :) Sonra da o indirilenleri internette korsan yayınlama var :)

Tıklanmak satışları etkilemiyormuş demek ki.? düşürüyormuş. Yani tıklanmak işe yaramıyor, albümün satışı için :) Tıklandıkça satışlar düşüyor. Yani adam kazanamıyor. İnternette tıklanmak karın doyurmuyor yani :)

Bence sen biraz genç kalmışsın güzel kardeşim :) Ben verdiğim örneklerle tezimi ispatladım, ama senin savunduğun şeyin 'Korsan'ın savunulacak yanı yok.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ohoo ben nediyorum sen ne yazıyorsun , boşuna yazıyorum galiba.Sen yaşının verdiği gözlüğü bi takıp bidaha oku bence.

Evet onların zamanında satış var iyi hoş negüzel.Ozaman vardı 10 sanatçi şimdi var dünyada ulaşılabilen 10000 sanatçı.Siz bana albüm satışlarını gösteriyorsunuz.

Geçmişi bilmiyormda günümüzü iyi bildiğim kesin.Sizide güzünümüze davet ediyorum.Şimdi radyo var (arabada radyo var) mp3 player var , video siteleri var , sonarcıma televizyon yayılmış var , her yerde çalınabiliyor vb.İlerde olucak anlık paylaşım anlık bedava müzik dinleme sitelerine ulaşım gibi şeyler.Mp3 playerdan anlık sitelere ulaşıp 1 milyon şarkıdan seçildiğinde bu geçmişte kalanlar napıcak merak ediyorum.Ha sanılanın aksine ozamanda albüm satılcak.

ss waffen

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
beylwe kısır bı tartısma yasıyoruz bu duzen bole devam eder hotfıle bıter yerıne baskası gelır tıpkı rapıd bıtıp hotfılenınngeldıgı gıbı
ayrıca akıl mantık ısı degıl kardesım (yapımcılara seslenıyorum) madem dosya paylasım sıtelerınden bu kadar madursunuz sızde kendı sıstemınızı kurun sız pre satın sız kazanın bunda bu kadar buyutecek ne var bunun bu duruma gelmesı bırazda onların sucu degılmı ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5