İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hristiyan Türkler, bedava İncil, kitap, online Tevrat, Zebur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

turkerucum

Misafir
Misyoner olarak tanımladığımız insanlar kişilerin inançlarını çeşitli maddi zenginliklerle süsleyerek insanları yönlendiriyorlar.İncil dağıtarak onlara iş vaatlerinde bulunarak daha iyi bir hayat vaatleri ile bir çok insanın zihinlerindeki boşluklar ve hayatlarındaki zorluklardan faydalanıyorlar.

T

turkerucum

Misafir
Peki bu hiristiyan olan arkadaş burada kendisinin de hristiyan olduğunu dopğru birşey yapmış gibi gerine gerine anlatıyor.Ona soruyorum hiristiyanlığı kabul etmeden önce müslümanlığı ne kadar arastırmış, okumuş veya ailesinden müslümanlık hakkında ne öğrenmiş bütün bunları merak ediyorum.
Bunlar benim düsüncelerim bende özgür bir ortamda düşüncelerimi paylaşmak istedim.

T

turkerucum

Misafir
birde merak ettiğim bu arkadaş eğer iki dinide araştırarak müslüman olmuş ise müslümanlıkta ne bulamamışta hristiyanlığı secmiş merakımı maruz görün

B

Bedavalar-Net

Misafir
Forum kirliligi bu demek oluyor iste,3 tane cümle yazmissin arkadasim koskoca bir sayfayi kaplamissin,son yazdigin mesajin üzerine gidip degisiklik yapa tikladiktan sonra bu iki cümleni de ekleyebilirdin.Neyse mod degilim ama yine de bu konu önemli.

Müslüman olarak yetisen,tabani yani alt yapisi güclü olan insanlar Hristiyanliga gecmez.Aile iliskileri kopuk olanlar yada sayin turkerucum un dedigi gibi ekonomik sartlari zorda olan bir takim insanlar yeni arayislara girerler,bu arayislar insanin o zor döneminde boslukta oldugu zamanlardir bunlar.Ülkemizde ekonomik kosullarin bozuklugundan kaynaklanan nedenler ile bir takim vaatler ile Hristiyan olmayi kabullenmis kisiler gün gectikce artiyor.Adam ac,isi yok,coluk cocuk perisan,misyoner dedigimiz kisilere denk geliyor,is vaatleri,para vaatleriyle hristiyan kimligini aliyorlar.

Yanlis hatirlamiyorsam bundan 8 sene kadar önce Arena programinda Hristiyan Türkler konulu bir program yapildi.Hristiyanliga gecis nedenleri arastirildi,uzun arastirmalar sonunda bu kisilerin örnegin Avrupa ülkelerine vize sorunu olmadan giris yapabildikleri saptandi.Gerci buda Avrupa nin Türkiye üzerinde oynadigi oyunlardan birisi.

Kisa bir örnek vereyim: Avrupa ya her sene Türkiye´den PKK(terör örgütü) li olduklarini öne sürerek ilticaci olarak gelen binlerce insan var,bunlarin coguyla konusun ne pkk(terör örgütü)ile ne baska yasa disi bir örgütle baglari yoktur,onlarin ekmek davasina Türkiye yi kötülediklerini anlarsaniz konusursaniz.Simdi Hristiyanlikla ne alaka diyen olursa hemen söyleyeyim;Bu insanlar kendi tabirleri ile ekmek davasina bu yola basvurduklarini,boslukta olduklarini söylerler.

Ekonomik kosullari gercekten icler acisi olan insanlari nereye cekerseniz oraya gider.Gel para var pkk ya katil yada gel para var Hristiyan ol.Herseyin ucu ekonomiye dokunuyor.Müslümanliktan Hristiyanliga gecen Türkler in din filan degistirdigine kesinlikle inanmiyorum.Yine 5 vakit namazinda Hristiyan Türkler oldugunu inaniyorum.

Baya uzun oldu,hatam varsa affola.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi