İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hristiyan Türkler, bedava İncil, kitap, online Tevrat, Zebur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de yaşayan Hristiyan Türklerle tanışmak, Türkçe Hıristiyanlık ile ilgili kaynaklara ulaşmak, bedava kitap ve incil istemek, online Tevrat Zebur ve İncil okumak ve bunlar içinde kelime araması yapmak, sitedeki binlerce sayfa kitap içinde arama yapmak isterseniz sizi siteme davet ediyorum.

http://www.hristiyan.net

NOT: Hristiyan.NET kişisel bir websitedir, bir kilise veya misyon ile alakası, ilişkisi yoktur.

ibrahimkoknar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
hristiyan türklerle tanışıp sizde hristiyan olabilirsiniz Allah korusun arkadaşlar... Bedava incil alıp ne yapacaksınız bunların sözlerine kanmayın.
aşağıdaki site bedava Kuran-ı Kerim dağıtıyor onu alıp okuyun veya istediğinizi kişiye hediye edin.
lütfen bu forumda din propagandası yaparak milleti kandırmayalım.

http://www.kuranlabulusuyoruz.org

gokhankar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kuran-ı Kerim Okuyun bu misyonerlerle beraber sizde yamulursunuz sonra

gelin inancımızı öğreninmiş
görüyoruz inancınızı kabul etmeyeni asıp kesmek paraya tapmak başka varmı bilmediğim inancınız :evil:

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Türkiye'de yaşayan Hristiyan Türklerle tanışmak, Türkçe Hıristiyanlık ile ilgili kaynaklara ulaşmak, bedava kitap ve incil istemek, online Tevrat Zebur ve İncil okumak ve bunlar içinde kelime araması yapmak, sitedeki binlerce sayfa kitap içinde arama yapmak isterseniz sizi siteme davet ediyorum.

http://www.hristiyan.net

NOT: Hristiyan.NET kişisel bir websitedir, bir kilise veya misyon ile alakası, ilişkisi yoktur."

.................................................................................

Yukaridaki yazdigim metne karsilik
aşağıdaki şeyleri yazmışşsınız
.................................................................................

"Bedava incil alıp ne yapacaksınız bunların sözlerine kanmayın."

Yazdığım metin ile bir insan nasıl kandırılabilir ki? Yanlış birşey mi var?

Ayrıca "millet" akıllı değil mi göremeyecek "kandırılma" olayını?

"aşağıdaki site bedava Kuran-ı Kerim dağıtıyor onu alıp okuyun veya istediğinizi kişiye hediye edin.
lütfen bu forumda din propagandası yaparak milleti kandırmayalım. "

Bana söylediğiniz şeyi siz yapıyorsunuz.
Üstelik ben "isteyenler" için yazdım, ya peki siz niye başka insanların özgürlüklerine müdahale ediyorsunuz?

Ayrıca kanunen dinini anlatmanın bir sakıncası yoktur, ve ben dinimi de anlatmadım bu forumda, sadece sitemin tanıtımını yaptım.

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca sırf bu iddialara maruz kalmamak için ben kendim yaptım, bir misyon ile ya da kilise ile bu websitesinin alakası yoktur. Diğer Hristiyan siteleri bilemem, ama kendi adıma konuşabilrim çok rahat. Lütfen ön yargılı olmadan önce sitemi bir inceleyiniz, "kandırılma" var mı kendiniz görünüz.

T

Turk

Misafir
Elhamdülillah Müslümanım Ama Hristiyan Arkadaşımız Haklı... Herkes Kendi Dinini Yaşamakta Özgürdür ve İstediği Websitesini Yapabilir... Helal Olsun Adama Burada Hristiyan a laf Atan Arkadaşlardan Hangisi İslama Yönelik Bir Site yaptı HristiyanNet Kadar İçerikli ? Sölicek Tek Söz Var Başarılarının Devamını Dilerim Hristiyan.

N

nasiruss

Misafir
Herkes istediği siteği yapmakta özgürdür ancak misyonerlik yapmakta değil turkfun. ayrıca siz nasıl bunun misyonerlikle ilgisi olmayan bir site olduğunu söyleyebilirsiniz, misyonerlik nedir o zaman? misyonerliğin en belirgin göstergesi bedava incil dağıtmasıdır herhalde burada yapıldığı gibi. turkfun hocam elhamdülillah müslümanım diyorsak bu siteleride desteklemenin bir anlamı yok herhalde, değil mi?
Saygılarımla...

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili forum uyesi..

Bakin turkiyede "misyonerlik" denince akla cesitli seyler geliyor. Ben "isteyen", ya da akademik arastirma yapmak isteyen kisilere yardimci olmaya calisiiyorum. Baska bir niyetim yok. Evet Hristiyan oldum ama Turklugumu kaybetmedim, bir asker cocuguyum. Ben de Turkiyeye karsi olan seyler gordugumde emin olun ki susmuyorum, ama siz de kurunun yaninda yasi da yakmayin.

Her din de, her olusumda, her grupta amaclari farkli olan kisiler olabilir, islamiyeti de kotu sekilde temsil eden insanlar var, ama ben her muslumani El kaideli olarak gormuyorum ya da baska birsey.

Sizlerin inancina ve baskalarinin inancina saygi duyuyorum.

Incil siparisleri hakkinda;

Bunlari bir misyon degil, bir kardesim cebinden ödüyor. Kendisini de taniyorum. Tekrar yazayim ben sizin anladığınız anlamda bir misyoner degilim, ancak kanunların zin verdiği gibi "kendi inancimi anlatma, duyurma özgürlüğüne" sahibim. Ama kimsenin de kabul etmeyecegi gibi "hristiyanlastirma, hristiyan yapma" olayina karsiyim. Zaten kendi inandigim kitap da bunun tersini söylüyor. Ben kisi sorarsa cevap vermeye calisiiyorum vakit buldukca, gerisi icin dua ediyorum ve bu yöntemi de herkesin yapması gerektiğini kendi mail grubumda duyuruyorum.

Eger dediginiz gibi "kandiran" kisiler var ise bunlari ortaya dökün, devlete şikayet edin, ama benim gibi kisilere de destek olun ki eğer öyle gruplar varsa onların karşısına dikilip "Hooop ne yapıyorsun diyebileyim?"

Amacimi niyetimi gayet acik yazdim, hepiniz bunu görebilrsiniz. Daha acik yazamam....

Dedigim gibi bir grubun icinde (hangi grup, inanc, ulke olsun) her zaman aslinda 2 grup vardir. Mesela Turkiye-Yunanistan iliskileri >> Orada bizi isteyenler ve istemeyenler var, Burada da isteyenler ve istemeyenler var. Tıpkı avrupa birliğinde oldugu gibi.

Her inancin icinde de, bu inanci kötüye kullanmak isteyenler olur, buna karşı olanlar da olur. Ama hangisi kuvvetli ise o kazanır degil mi?

:wink:

T

Turk

Misafir
Arkadaşım Adam Misyonerlik Yapmıor... Pakistanlı Bir Bilim Adamı Chicago Üniversitesinin Kütüphanesinde Adını Hatırlamadıgım Bir İncilin Her Gün Bir Sayfasını Ezberleyerek Bir Kitap Halinde Piyasaya Sürmüştü ve bu Kitapda Hz. Muhammedin Geleceğinden Bahsedilmiştir... Bunu Çoğumuz Biliriz... Ayrıca Arkadaş Misyonerlik Yapmıor Bu Siteye Giren Benim tanıdığım Hristiyan Çok ve O İnsnalarda Bunu Okuyabilirler... Ayrıca Elhamdülillah müslümanım diyen Bir Kişinin , Kendini Bilen bir Kişinin Misyonerlik Dalgalarına Dalması İmkansız... Haksız Mıyım ?

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"misyonerliğin en belirgin göstergesi bedava incil dağıtmasıdır herhalde burada yapıldığı gibi"

Incil, islamiyet inanisina gore "degistirilmis" diye dusunulmektedir.
(Bu konuda sitede kitaplar var okuyabilirsiniz, neyse anlatmak istedigim baska birsey)

Diyelim ki degistirildi, bunu söyleyen insanlar da "tamamının degil, bir kısmının degistirildigini, icinde hala Tanrı'nın ayetleri oldugunu" söylerler.

Ayrıca bir kişiyi "kandırmak" biizim için doğru değildir, bunu kişiye İncil vererek yapmakta, incil'in içinde yazan ayetler sayesinde mümkün bile değildir >>

INCIL - 2. Korintliler 4. bölüm

"1 Bu nedenle, bu hizmeti Tanrı'nın merhametiyle üstlenmiş olan bizler cesaretimizi yitirmeyiz.

2 Gizli ve utanç verici yolları reddettik. Hileye başvurmayız. Tanrı'nın sözünü de çarpıtmayız. Gerçeği ortaya koyarak kendimizi Tanrı'nın önünde her insanın vicdanına tavsiye ederiz."

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bence herkes gelen bütün kutsal kitapları okumalıki dinleri öğrenebilsin. Müslüman olmama rağmen evimde İncilde Kuran da yanyana durur, Hristiyan kardeşlerimizin pazar ayinine de katılmışlığım var. Müslümanlık ve Hristiyanlık semavi dinlerdir. Yani bütün dünyaya açıktır, herkesin bu dinler hakkında bilgi sahibi olması lazımki iki din arasında hoşgörü ve birliktelik doğsun. Müslümanda olsak Yahudide olsak Hristiyanda olsak hepimizin inancı tek ve ortak oda "ALLAH"...

T

Turk

Misafir
Arkadaşlar İsterseniz Bu Konuyu Kapayalım... Bir Site Tanıtımı İçin Açılan Başlıkta Kavgalar Çıkmasın... Ewet Su Anda Bir Kavga Yok Ama Gelecek Onu Gösteriyor... Konuyu Uzatmanın Bir Anlamı Yok... Arkadaşımız Sitesini Açmış ve Yeni Açılan Siteler Başlıgında Duyurmuş... Sitesinde Ne Bölücülük Var,Ne Din Propagandası,Ne Dialaer Nede Başka Birşey... Kısacası Tartışılacak Bir Şey Yok... Eywallah...

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizler azinlik degiliz, Turkiyeden ayri bir grup degiliz, Turkiyeyi bolmeye calisanlar degiliz. Ancak Herkes adina konusamam, kendimi bilirim, cevremi bilirim, hareketlerimi yazilarimi buna gore yazarim, isteyen herkes beni arastirabilir.

Ayrica bizi sadece Hristiyaniz diye dislarsaniz, o zaman ülkemiz bölünmeye ilerler. Bu ayrılıklarımızı, düşünce farklılıklarımızı ben bir "düşmanlık" sebebi olarak değil, bir ülkedeki güzel çeşitlilikler olarak görüyorum. Eğer farklılıklarımıza odaklanırsak o zaman bölünmeye gider ama ortak noktalara odaklanırsak bu ülke büyük bir mozaik olur, başkalarının imrendiği bir ülke olmaya devam eder.

Ben bunlara inanıyorum, hatam varsa yazın, düzeleyim, uyarın beni! Ama doğru yapıyorsam da destek olun. (Neye ve kimlere karşı olduğunu yazdım, anlayan anlar, daha fazla açıklamayayım.)

Kimseyle de kavga etmiyorum, bazı konularda haklısınız, bizler hakkında birçok laf var ortada, böyle düşüncelere sahip olmanız normal.

Ama ben devlet önünde kanunlara, Tanri önünde de inanciğim kitaba bağlıyım.

RAB hepinizi bereketlesin, dua istekleriniz olursa da lütfen gelip siteme yazın, sizin için dua edilsin.

Iyi akşamlar

ibrahimkoknar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
arkadaşlar artık incilin hükmü kalmamıştır. niye hükmü olmayan bir kitabı alalıp okuyalım. tek hükmü olan kitap Kuran-ı Kerimdir.
Hristiyan gibi olmak ve hristiyanlar gibi yaşamak bizlere bir fayda vermez ama müslüman olmak ve müslüman gibi yaşamanın bize faydası olacaktır.
hristiyan arkadaşa cevap veren kişi olarak benimde islam hakkında gruplarım vardır. Yahoo İslam Sohbet grubu ve Superonline islam grubunun editörü ve kurucusuyum. Tek hak din islamdır. Kurtuluş islamdadır. ayrıca hristiyan kardeş Tanrı diyorsun Tanrı yoktur sadece Allah (c.c.) vardır. ayrıca dua istekleriniz olursanız siteme yazabilirsiniz sizin için dua edilsin demişsiniz bizim için kim dua edecek söylermisin? biz kendi duamızı kendimiz ederiz kardeş merak etme... Allaha emanet ol...

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir cevap ibrahim herşeyi açıklamışsın zaten artık bunun üzerine bir şey söylenmez..

HristiyanNET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak etmeyin co ksey soylenir, soylenmektedir, yazilabilir, yazilmaktadir ama okuyan var mi bu onemlidir..

Ayrica bu forum da site tanitim forumu, ben size bu yuzden buradan cevap yazmiyorum dini konularda, hangi dinin hak din oldugu ya da hangi kitabin gecerli, hangisinin gecersiz oldugu konusunda!

Bu forumun amacı baska oldugu icin kurallara uyuyorum, yazdiginiz konularda verilmis cevaplar sitede komple bir kitap olarak bulunuyor. Gerisi size kalmis.

Yahudi, Hristiyan ve Islam Kaynaklarina gore Kutsal Kitap'ın Değişmezliği
Kitabı >> http://www.hristiyan.net/kutsalkitabindegismezligi

ibrahimkoknar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
valla hristiyan kardeş o kitabı sen oku bırakta biz kuranımızı okuyalım. bu konuyuda lütfen kapatalım.

emerev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeş biz müslümanız. Eğer sende incili araştırdığın kadar, Kuran ı araştırmış olsaydın şuan yanlış yollarda gezinmezdin.
Evet inancını yaşa ama bu inancı kendin yaşa. Bilgisi olmayan müslüman kardeşler için sorun olacağı düşüncesindeyim...

Sana Birkaç Ayet Yazayım. İnşallah Kurtuluşuna Vesile Olur:

"Onlar, Allah'ı bırakıp hahamlarını ve rahiplerini, bir de Meryem oğlu Mesih'i rabler edindiler. Oysa ki, hepsi ancak bir ilaha ibadet etmekle emrolunmuşlardı ki, O'ndan başka hiçbir ilah yoktur; O, onların ortak koştukları herşeyden münezzehtir. "
TEVBE 31. Ayet

"Ey iman edenler, haberiniz olsun ki, hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksızlıkla yerler ve Allah yolundan çevirirler. Altını ve gümüşü hazineye tıkıp da onu Allah yolunda harcamayanları, acı bir azap ile müjdele! "
TEVBE 34. Ayet

"Sonra onların izleri üzerinde ardarda peygamberlerimizle izledik; arkasından Meryem oğlu İsa'yı gönderdik, ona İncil'i verdik ve ona uyanların kalplerinde bir şefkat ve merhamet yarattık. Bir de rahipliği ki, onu onlar uydurdular, Biz onu üzerlerine yazmamıştık; ancak Allah'ın rızasını aramak için yaptılar, sonra da ona hakkıyla riayet etmediler. Biz de içlerinden iman etmiş olanlara mükafatlarını verdik, çokları ise yoldan çıkmış fasıklardır. "

HADİD 27. Ayet

Ve Kimse dinler arası dialog filan demesin. İnsanlar birbirine inanmadığı sürece dialog olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5