İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.htaccess im galba bana saldırıyor ? :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
makinede aşırı cpu yükselmesi oluyordu. httpd yi kapatınca, cpu bir anda düşüyordu. ve makinedeki account sayısı az olduğu için tüm accountları teker teker suspendleyip, hangisinin cpu yediğini çözmeyi denedim. ve mirchane accountu cpu yu zorluyormuş.

mirchane'nin cpanelinden error log bölümüne girdim.

[Wed Aug 16 23:00:12 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Wed Aug 16 23:00:11 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Wed Aug 16 23:00:07 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Wed Aug 16 23:00:04 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Wed Aug 16 23:00:04 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file

gibi, sanırım her siteye girişte bu hatayı veriyor ve bu yüzden cpu aşırı yiyor. bu makineyi ilk aldığımdan beri, yeni bir account açtığımda içerisinde hiç .htaccess olmadı. birkaç kere kendim .htaccess yaratıp ftpden gönderdim ama çalışmadı. ve sanırım .htaccessin olmaması ve çalışmaması önemli bir problemmiş farkında değilim :)

sizce,

bu hatanın sebebi nedir, nasıl düzeltilir, ne yapabilirim?

M

MedyaGraf

Misafir
.htaccess dosyasında problem var geçerli bir dosya olmadığı hatası veriyor.
.htaccess içeriğini text olarak yazarsan belki bi faydamız olur. Tabi kullandığın script ile çok alakalı bu problem.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
şimdi baktımda, bu hata bütün accountlarda veriyor. mirchanenin hiti yüksek olduğu için orası çok kastı sanırım.

medyagraf: açtığım hiçbir hesapta, .htaccess olmuyor. yani normalde, bi yeni hesap açtığında içinde .htaccess olur dimi. bende yok işte, nedeninide biraz araştırmıştım sonra .htaccess e o anlık çok ihtiyacım olmadığından bıraktım. ama şu anda eline düştüm .htaccess 'in :)

M

MedyaGraf

Misafir
@atay
Kullandığın panel tipi ve versiyonu nedir?

@dsgnr
mantıksız değil ama içinin boş olması ona yarar sağlamaz , sanırım seo için istiyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kullandığım panel cpanel 10.8.2-RELEASE 119 ve makinede centos kurulu.

yani tam nedir bende anlayamadım. ama makine .htaccess'i desteklemiyor eminim. çünkü, bilgisayarımda .htaccess diye oluşturup atıyorum, attıktan sonra kayboluyor. sonra demek için farklı bir .htaccess daha atıyorum, üzerine kaydet vs. gibi birşeyde çıkmıyor?

M

MedyaGraf

Misafir
Benim makinam da aynı özelliklere sahip hiçbir problem yok.
attıktan sonra kayıp mı oluyor?? açıkçası bu çok ilginç
bence hostunuz ile irtibata geçin, .htaccess sonuçta bir dosya düzgün çalışmayabilir ama kaybolmaması gerekir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
evet attıktan sonra kayboluyor ve makine bana ait, kendi sitelerimi ve irc sunucumu host ettiğim bir makine. ondan dolayı irtibate geçecek kimsede yok...

F

fabal

Misafir
atay' Alıntı:
evet attıktan sonra kayboluyor ve makine bana ait, kendi sitelerimi ve irc sunucumu host ettiğim bir makine. ondan dolayı irtibate geçecek kimsede yok...

Linux'da bir dosyanın başında '.' olması o dosyanın gizli olduğu anlamına gelir ve eğer siz FTP programınızda gizli dosyaları göstermesi seçeneğini seçmemiş iseniz FTPye yüklediğinizde dosyalar gözükmeyecektir, sizin deyiminiz ile kaybolacaktır.

Öncelikle FTP programınızda gizli dosyaları gösterme seçeneğini etkinleştirin.

U

umurcan

Misafir
cute ftp varsa ftp adresinin propertis bölümüne gir ordan action ve filtere gir remote filter bölümüne -a yaz görmesi lazım

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
/home/mirchane/
bu adreste ne olursa olsun http ile doğrudan erişilmez.
CPanel için /home/mirchane/public_html/ klasörünün içinin erişilir olası gerekiyor.
Hatayı ona göre değerlendirin bence.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
putty ile roota bağlanıp, /home/mirchane/ girdim. .htaccess vardı. içini açtım, içi boştu. daha sonra /home/mirchane/public_html/ girdim. .htaccess'i açtım. onunda içine eskiden denemek için yazdığım (php'yi html olarak göstermek) birkaç satır birşey vardı, gerçi kullanımda değillerdi. public_html'nin içindeki .htaccess'in içinide komple boşalttım.

[Thu Aug 17 16:12:04 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Thu Aug 17 16:12:00 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Thu Aug 17 16:12:00 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Thu Aug 17 16:11:59 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Thu Aug 17 16:11:57 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file
[Thu Aug 17 16:11:55 2006] [error] Access to file /home/mirchane/.htaccess denied by server: not a regular file

ama aynı hatayı hala veriyor... :(

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabı modifiye etmek için açıp kaydedin, frontpage desteği varsa kaldırıp kaydedip tekrar açın. Gibi kullanıcının hak ve yetkilerini cpanel tarafından yeniden düzenlenmesini sağlamaya çalışın. frontpage için cpanel in oluşturduğu .htaccess dosyası silinmiş, değiştirilmiş, hatalar yapılmış olabilir. Belki de siteyi taşıdınız, grup ve yetkilerinde farklılıklar olabilir.
Bundandır demiyorum ama olabilir.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba ;

Probleminiz cPanel'in bir dosyasindan kaynaklandigi icin en mantikli cozumunuz cPanel-Support'a ticket acmak diye dusunuyorum.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
asoza: front page desteği yoktu, verdim ama peki bi sonuç gelmedi, accountta çeşitli değişiklikler yapıpda denedim. yine olmadı...

hostpaket: cpanel supporta ne şekilde ticket atabilirim ?

bu .htaccess problemi makineyi ilk aldığımdan beri vardı...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
server config den (httpd sanırım)
mod rewrite yi aktif etmen gerekiyor. muhtemelen yüklüdür ama başında # karakteri vardır..

# LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

bunun gibi bi satır. başında # varsa onu kaldır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5