İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HTML Kodlarının Çalınmaması İçin Ne Yapmam Gerek?

C

[CRUEL]

Misafir
Arkadaşlar HTML Kodlarının Çalınmamasının Bir Yolu Varmıdır ?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun maalesef bir yolu yok, siz websitenizi kullanıma açtığınız sürece HTML kodlarınız grünmek zorunda.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben sizi anlamıyorum HTML kodları gözükmese browser o kodları nasil yorumlayıp ekrana bastıracak?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Browser'in render edebilmesi için -bu söylediklerim windows işletim sistemi için geçerlidir- activex objeleri istisna olmak üzere yorumlanabilir header başlıklı bir veri olmalıdır. Bu html olabilir xml olabilir application olabilir vs. vs. Ve bunun source'u her durumda görüntülenebilir. Browser tarafından okunabilen içerik kullanıcı tarafından da her halükarda okunabilir. Ancak bu okumayı biraz olsun zahmetli kılmak ve hatta acemi kullanıcılardan tamamen gizlemek için bu kategori altında bir konuya ufak bir kod iliştirmiştim.

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=28008

Belki işinizi görür.

Saygılar.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kodların görünmemesini sağlasanız bile, bazı programlar var, tüm sayfaları bilgisayara kaydediyor. yani bu tür çalma çırpma olaylarından kurtulmak zor :)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çalınacak çırpılacak şeyler videolar resimler falansa belki biraz zorlaştırılabilir, toptan çalınması engellenebilir. ama zaten içeriği veriyorsunuz sitede, çalınmaması imkansız. teleport vs. gibi programların ya da server side dillerle çekmenin önüne geçilebilir belki ping sıklıklarına bakıp.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programı var tıkır tıkır topluyorlar gözümle gördüm :D koca sitenin hepsini çekiyor kendine :D

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düzenli ifadeler içeren her siteyi istediğim gibi kopyalar düzenli hale de getiririm. sorun değil yani. asp php olmasıda mühim değil. bir kaç tedbir alması önemli. örneğin

- 1 saniye içinde 5 ping atıyorsa bir ip 10 sn siteyi o ip ye kapatmalı.
- 60 sn boyunca 100 ping üzeri atıyorsa yine o IP yi 1 dk kapatmalı

tabi geometrik formüllerle ping sayısı arttıkça ip ye verilen ceza arttırılmalı. Bunun benzerini osym uyguluyor. şimdi resimli şifre sormaya falan geçmişler. burak dayıoğlundan linux seminerinde 2002 de sanırım ankarada duymuştum bu tekniği.

farklı bir teknikte veriyi düzensiz hallerde göstermek olabilir. ama o da extra programlama gerektiriyor. verinin önemine göre yapılabilir bu da. özellikle farklı template sistemli siteler avantajlı oluyor çünkü hemen template değiştirebilirler.

vs vs uzar gider ama alacak adam oturur copy paste alır ( swf ise bakar text editörüne yazar :)) yine alır yani...

durum aslında korumak istediğiniz veriler ve vermek istediğiniz veriler dengesi. HTML çaldırmak çaldırmamak falan, tıpkı oğlum bu site template yaw dimeye benziyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5