İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

html türündeki bir sayfayı ortalamak

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
html olan bir sitem var ama çözünürlüklere göre değişiyor yeri mesala vistada ortada,15.4 inç.bir laptopda sağda,17 inç. ise çok sağda anlatabildimmi bilmiyorum anlayan arkadaşlarımız lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
body başladıktan hemen sonra center etiketi başlatın
/body bitiminden hemen önce de /center etiketini kullanın.

sayfada ne varsa ortalanacaktır.

bir diğer şekilde bütün sayfayı en dışta bir table kapsıyorsa table align=center yapabilirsiniz.

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlginiz için teşekkürler fakat daha önce dediğinizi yapmıştım resim,yazılar vb. her şey ortalanıyor.Asıl yapmak istediğim sayfa içerisinde hiç bir değiişiklik olmadan sayfanın bütün çözünürlüklerde ortalanması isterseniz site adresini veriyim ordaki kodlardan daha iyi anlarsınız.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
<BODY>
etiketinin hemen altında başlayan <table vs.vs.> etiketinin üst kısmına <div align="center"> yazacaksın...sonra </body> etikenini hemen üstünede </div> yazacaksın.

kısaca şöyle birşey oluşur...
<body>
<div align="center">
<table>
site burada
</table>
</div>
</body>

demirhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben daha basit anlatayım belki anlamadın
yapman gereken şu ctrl + a yap herşeyi seç sonra bir tablo oluştur tabloyu ortala içine herşeyi pastele :)
tabloyada kenarlık felan verme gizli olsun. bu sekilde en basit anlatımla çözeceksin.

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok teşekkürler ama hepinizin dediklerinizi yaptım yine olmadı.Site adresini versem de acaba ordan yardımcı olabilir misiniz?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok teşekkürler ama hepinizin dediklerinizi yaptım yine olmadı.Site adresini versem de acaba ordan yardımcı olabilir misiniz?
sizin istediğiniz ortalama değil ; (yanlışsam düzeltin)
siz tasarımı tüm ekrana yaymak istiyorsunuz.
eğer basit bir tasarım ise tablonun width ve height değerlerini 100% yapın ekranı doldurur.
ama basit bir tasarım değilse tasarım çözünürlüğe göre tekrar tasarlanmalı ...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
div'lere absolute position verilmiş. Yeni bir HTML yapıp resimleri oraya taşı, zaten basit bir tasarım, editlemekten daha kolay olur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
CSS çok bilmediğim için table kullanıyorum ben genelde. Tam bir kordinat pozisyon vermek yerine tablo açıp, onu ortalarsın. Zaten CSS bilsen bile böyle koordinatlı pozisyon vermek kötü bir uygulama, kimin ekran çözünürlüğü ne bilmiyorsun.

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CSS çok bilmediğim için table kullanıyorum ben genelde. Tam bir kordinat pozisyon vermek yerine tablo açıp, onu ortalarsın. Zaten CSS bilsen bile böyle koordinatlı pozisyon vermek kötü bir uygulama, kimin ekran çözünürlüğü ne bilmiyorsun.

peki sadece 1 tablo açıpda hepsinimi içine koymalıyım ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Öyle görünüyor çok kompleks bir yapı yok tasarımda. Bir tablo açacaksın, ilk satır logo, aşağıdaki satırı iki kolona ayıracaksın sola yazılar, sağa reklamlar.

nagodre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediklerini uygulayacağım.Ayrıca bu saatte ilgilendiğin için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5