İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

http://sozluk.sourtimes.org INTEL REKLAMI

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

Biz sedo adsense derken ben şu sourtimes'da Intel in reklamını gördüm.

Her ne kadar bu sourtimes bir çok kişinin el elele verip oluşturduğu bir site ise de altı üstü bir iki kişinin bir araya gelip "şöyle bir şey yapak mı la?" deyip açtıkları bir sitedir.

Bana kalırsa bir hayal de olsa açtığımız bir sitenin gelecekte bu tür bir site olabileceğini düşünerek yaptığımız işlere girişmeliyiz. Daha doğrusu, bir iş yapıyorsak bu tür bir hayal kurabiliyorsak başlamak lazım bu işe.
"Bir tane site gördüm aynısını ben de yapıcam; o ayda 50.000$ kazanıyorsa ben de 5.000$ kazanırım" demekle olmuyor; aslında oluyor da, iki sıfır daha gidiyor kalan ayda 50$.

Hayal, Emek, fikir, cesaret, ve planlama BÜYÜK olmalı,
karambole hiç bir şey olmuyor. Bir sitede keyword tag'inin sonuna bir kelime ekleyip sayfalarınıza koyuyorsunuz, bir şekil uyduruyorsunuz iki yerden de gerçek bir link alıyorsunuz ve her şey değişiyor.

Son zamanlarda aklımı tek kurcalayan şey şudur:
(yardımı olması dileği ile sunuyorum)
az sayıda kişiye de olsa
(google'da arama yapanların 1/100'unun arayacağı şeyler arasında bulunan, siteye girenlerin 1/100 ünün işine yarayan ve bu insanların 1/100'ünün sürekli takip etmek isteyeceği ve )
bazı kişilere yararı olacak bir ATRAKSİYON sunan bir web sitesi yapmak...

Tabii bu kriterleri yüksek tutabilir ve 1/100 leri 1/50 ya da 1/20 yapabilirseniz ciddi bir iş çıkarmış olursunuz.

Ya da yeni bir linker mp3 sitesi vs yapmamak lazım. Yapanların ekmeğini daraltmayın diye demiyorum emeğe yazık.

HA BİR DE ::
"EMEKSİZ İSTEMEK DERMANSIZ DERTTİR"
Aşık veysel..

Saygılar..

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sourtimes oldukça büyüdü..intelin server sponsoru oldugu biliyorum..ayrica efes dahil büyük firmalar reklam veriyor..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adamda yok yok intel bırak her şeyden rekalm var

-yapıkredi.com.tr
-arcelik.com.tr
-global-opinion.net
-kampusce.com
-pepsi.com.tr
-yonja.com
-rufflesidea-logy.com
-turkcell.com.tr
-haydikampa.com
-milliyet.com.tr
-liberonette.com

benbunları saydım sayamadıkalrım :p cok

+ bunlar http://193.192.105.131/adserver/clickad.aspx bu linklerden gidiyor bu firma hangi firma acaba yanai hangi reklam ajansı

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
Arkadaşlar,

Biz sedo adsense derken ben şu sourtimes'da Intel in reklamını gördüm.

Her ne kadar bu sourtimes bir çok kişinin el elele verip oluşturduğu bir site ise de altı üstü bir iki kişinin bir araya gelip "şöyle bir şey yapak mı la?" deyip açtıkları bir sitedir.

Bana kalırsa bir hayal de olsa açtığımız bir sitenin gelecekte bu tür bir site olabileceğini düşünerek yaptığımız işlere girişmeliyiz. Daha doğrusu, bir iş yapıyorsak bu tür bir hayal kurabiliyorsak başlamak lazım bu işe.
"Bir tane site gördüm aynısını ben de yapıcam; o ayda 50.000$ kazanıyorsa ben de 5.000$ kazanırım" demekle olmuyor; aslında oluyor da, iki sıfır daha gidiyor kalan ayda 50$.

Hayal, Emek, fikir, cesaret, ve planlama BÜYÜK olmalı,
karambole hiç bir şey olmuyor. Bir sitede keyword tag'inin sonuna bir kelime ekleyip sayfalarınıza koyuyorsunuz, bir şekil uyduruyorsunuz iki yerden de gerçek bir link alıyorsunuz ve her şey değişiyor.

Son zamanlarda aklımı tek kurcalayan şey şudur:
(yardımı olması dileği ile sunuyorum)
az sayıda kişiye de olsa
(google'da arama yapanların 1/100'unun arayacağı şeyler arasında bulunan, siteye girenlerin 1/100 ünün işine yarayan ve bu insanların 1/100'ünün sürekli takip etmek isteyeceği ve )
bazı kişilere yararı olacak bir ATRAKSİYON sunan bir web sitesi yapmak...

Tabii bu kriterleri yüksek tutabilir ve 1/100 leri 1/50 ya da 1/20 yapabilirseniz ciddi bir iş çıkarmış olursunuz.

Ya da yeni bir linker mp3 sitesi vs yapmamak lazım. Yapanların ekmeğini daraltmayın diye demiyorum emeğe yazık.

HA BİR DE ::
"EMEKSİZ İSTEMEK DERMANSIZ DERTTİR"
Aşık veysel..

Saygılar..

sourtimes düşündüğün gibi "şöyle bir şey yapak mı la?" açılan bir site değildir.
sözlükte ssg (sedat) ile ilgili biraz araştırma yaparsan o fikrin o kadar kolay çıkmadığını daha iyi anlayabilirsin.

artık makrobilim değil mikrobilim var. bilimde ilerlemeler hızlı ama geniş çapta değil. internette de büyük bir iş yapmak kolay değil. düşündüğün konsepti yakalayabilmek için fikir ne kadar önemli de olsa programlamanın önemine erişemez. onlarca yeni fikir görüyorum forumda çok güzel çok ilgi çekici ancak "hard coder" tabiri ile anılan insanların bir araya gelmesi ve aynı planlama içinde yer alması ciddi bir iştir. yani gün içinde linker ile site yapan kişiler için herhangi ilgi çekebilecek bir fikir bulmak tek başına yeterli olmayacaktır.

kısacası güzel bir fikir tek bir kişiden çıkabilir ama bu işi meslek olarak yapan insanlar bir araya gelmez ise bu fikir uçar gider.

bir de olaya şu yönden bakmak gerekir ; eğer benim tek amacım para kazanmak ise kalite konusunda rahat davranabilirim. üretmek değil de herhangi bir şekilde para kazanmak ise amaç bu tür sitelere ve bu tür site yapanlara herhangi bir söz söylemeye hakkımız yok iyi ya da kötü yönde.

@ permission

sourtimes sahipleri ve önde gelenleri meslekleri ve çevreleri açısından reklam olayında pek zorlanmıyorlar.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fikir biraz zor mu çıkmıştır anlamadım?
yani sonuç olarak düşünülmüş düşünülmüş ve sonuçta birisinin "şöyle bir şey yapak mı la?" demesi ile çıkmıştır.
sonrasında kodlamanın 1 günde ve kolayca bittiğini de iddia etmedim; mutlaka emek işidir ve bunu bir kişiden daha çok kişi uğraşıp gerçekleştirmiş te olabilir.
Bana lütfen bu scriptin 1 milyon$ a satıldığını ya da yapılacağını da söylemeyin. Şu anki boyutuyla karşılaştırılamayacağını ve işin başında bu kadar geliştirilebilir bir iş olduğunu düşünmenin/hayal etmenin önemli olduğunu iddia ediyorum...

saygılar..

Aforizmalar' Alıntı:
sourtimes düşündüğün gibi "şöyle bir şey yapak mı la?" açılan bir site değildir.
sözlükte ssg (serdar) ile ilgili biraz araştırma yaparsan o fikrin o kadar kolay çıkmadığını daha iyi anlayabilirsin.

artık makrobilim değil mikrobilim var. bilimde ilerlemeler hızlı ama geniş çapta değil. internette de büyük bir iş yapmak kolay değil. düşündüğün konsepti yakalayabilmek için fikir ne kadar önemli de olsa programlamanın önemine erişemez. onlarca yeni fikir görüyorum forumda çok güzel çok ilgi çekici ancak "hard coder" tabiri ile anılan insanların bir araya gelmesi ve aynı planlama içinde yer alması ciddi bir iştir. yani gün içinde linker ile site yapan kişiler için herhangi ilgi çekebilecek bir fikir bulmak tek başına yeterli olmayacaktır.

kısacası güzel bir fikir tek bir kişiden çıkabilir ama bu işi meslek olarak yapan insanlar bir araya gelmez ise bu fikir uçar gider.

bir de olaya şu yönden bakmak gerekir ; eğer benim tek amacım para kazanmak ise kalite konusunda rahat davranabilirim. üretmek değil de herhangi bir şekilde para kazanmak ise amaç bu tür sitelere ve bu tür site yapanlara herhangi bir söz söylemeye hakkımız yok iyi ya da kötü yönde.

@ permission

sourtimes sahipleri ve önde gelenleri meslekleri ve çevreleri açısından reklam olayında pek zorlanmıyorlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ek$i sözlüğün 1000 gösterime 2$ aldığını da belirteyim buradan hemen, gözleriniz yuvalarından fırlasın.

F

fenerli

Misafir
Internette yalnızca .com domaini ile iyi şeyler yapılmadığını ispatlamış bir site

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslinda eksisozluk hep populer bir site yalniz yeni 6.nesil alimlari ile popularitesi biraz dustu. neyse konumuz sozluk degil.

ssg (sedat) simdi microsoft'da calisiyor 3,4 sene once kisisel bir sitesi var di ve surekli microsoft'u ve urunlerini kotuleyip duruyordu ama sozluk dili asp.

ve eksisozlukde aslinda bir kopya o yillarda da eksisozlugun yararlandigi siteler var simdinin wikipediasi falan filan. ama dakikada 4000 ve 300+ yazar'i barindiran bir site reklam ve son 1,2 senedir theme reklami almaya basladi.

gunluk theme reklam haric 1000$ ustunde kazandigini dusunuyom.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet doğru duymuşsun da 1 sene önceki konuyu neden hortlattın anlamadım :D

lahmacun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SSG evet ABD de eskişehirli yakın bir arkadaşımız burdan saygılarımızı sunuyoruz. :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
:) ehe yukarıda birisi wikipedia dan almış demiş ama ek$i sozluk acildiğinda wikipedi a yoktu internet arşivlerinden görebilirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5