• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Huni Görselleştirme Raporu Nedir?

Altinelli

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
10 Nisan 2020
Mesajlar
8
Reaction score
1
Puanları
0
Yaş
28
Şube
İstanbul Avrupa
42 Aydır Üye
Huni görselleştirme raporu, hedef tanımlamanızı dönüşüm hunisi ekleyerek kurduktan sonra kullanıcı yolculuğunu size görsel olarak sunan bir Google Analytics raporudur. Sol sütunda yer alan Dönüşüm bölümünde Hedeflerin altından ulaşabilirsiniz.

Bu raporun kullanılabilmesi için Google Analytics üzerinden kurduğunuz hedefler’de dönüşüm hunisi özelliğini aktive etmeniz gereklidir. Eğer dönüşüm hunisi nasıl kurulur bilmiyorsanız Dönüşüm Hunisi Nedir? Ne işe Yarar? isimli blog yazımdan öğrenebilirsiniz.

Huni görselleştirme raporu sayesinde satın alma veya hedef dönüşüm gerçekleşme yolculuğunda kullanıcı davranışlarını daha iyi analiz edebilirsiniz. Bu yolculukta yüksek terk oranlarını tespit etmek ve bu davranışı iyi yorumlayabilmek gerekli. Hemen bir örnekle açıklayalım.

1000 ürün görüntüleme, 800 sepet ziyareti 600 adres bilgileri ziyareti ve 100 ödeme sayfası ziyareti olduğunu düşünelim. Sepete devam eden bir kullanıcı ürün, beden veya fiyatı kabul etmiş varsayabiliriz. Sepet’ten devam oranı ise total rakamda rahatsız edici bir durum olmadığını gösteriyor. Bunlara okey vermiş bi kullanıcı neden ödeme sayfasına geçmiyorda adres bilgileri sayfasında yüksek terk oranları yaşanıyor? İşletmenize ait adres sayfası mobil kullanıcı deneyimi düşük olabilir. T.C Kimlik no isteniyor olabilir, çok fazla bilgi isteniyor olabilir.

Kaynak: https://www.efealtinelli.com/huni-gorsellestirme-raporu-nedir-ne-ise-yarar/
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst