İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hyip Olayı

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hyip olaylarına kanıp para yatırmayın desem gereksiz bir tartışma başlayacak; ben de en iyisi illlle de para yatıracaklar için bir kaç tane taktik vereyim.

1. Öncelikle bir bütçe ayırın kendinize.

2. Bir hyip e yatırım yapmadan önce ödeyip ödemediğine bakın. Tanıdığınız birinden bunu sorgulayın ve emin olun. Ödeme yapıyor olduktan sonra uzun süredir ödüyor olup olmaması bir kriter değildir. HER HYİP BİR ARA BATAR KAPANIR. Bunu unutmayın !!

3. İncelediğiniz hyipler arasında kararınızı en çok 1 gün içinde verin ve bütçenizin 1/20 sinden fazlasını bir tane hyip e ayırmayın.

4. Yatırım yapmaya karar verip ödeme aldığınız bir hyip e bir daha asla yatırım yapmayın. yatırıp yatıracağınız rakam ne ise başta yatırıp olabildiğince yüksek oransal getiri elde etmeye çalışın. Belirli bir süre sonra tekrar yatırım yapmanızı şart koşan hyiplerden uzak durun.

5. En azından yatırdığınız paranın 10 gün civarında tamamını geri alabileceğiniz hyiplere yatırım yapın. yatırdığınız parayı 30 gün civarı geri ödeyen ve ondan sonra kara geçmenize olanak veren hyiplerden uzak durun.

6. hyip olayının forex ile, herhangi bir yatırım aracı ile vs. alakası yoktur. herkes para yatırır ve yatıranların yatırdıkları faiz ödemelerinden geri düşmeye başladığında hyipciler UÇARLAR. o nedenle bunun bir qumar olduğunu ve insanların sürü psikolojisi ile hareket etmeleri üzerine kurulu olduğunu unutmayın.

7. kaybetmeye tahammül etmeyeceğiniz bir rakamı yatırmayın.

8. Birileri bu hyipleri milleti düdüklemek için açıyor ve onlar para kazanıyor bunu unutmayın. Yani CETERİS PARİBUS (tüm diğer şartlar eşit iken..) sizin para kaybetme ihtimaliniz kazanma ihtimalinizden daha yüksektir.

Saygılar

D

dnturkey

Misafir
1)21dailysurf.com > paranın üzerine yattı
2)instant-c.com > 1-60 gün içerisinde geri ödeyeceklerini söylüyor
3)dailyroi.com > ödemesini anında yaptı.
4)12dailypro.com > ödemesini yaptı.
5)profits4investingtoo.com > paranın üzerine yattı herhalde o da belli değil.
6)white-funds.com > paranın üzerine yattı.
7)5dayfunds.com > ödeme limitini yükseltti. büyük ihtimal parayı çekene kadar kaçacak :)

21dailysurf.com zarar : 24$ (site kapandı)
instant-c.com zarar : 10$ (site kapandı)
dailyroi.com kar : 20$ (şu an için güvenilir)
12dailypro.com kar : 10$ (şu an için güvenilir)
profits4investingtoo.com zarar : 20$
white-funds.com zarar : 14$ (site kapandı)
5dayfunds.com zarar : 10$ (şu an sitede hata var)
netiba + dhl : 55$ da buna ödedik.

Zarar : 58$
Kar : 30$
Masraf : 55$

Bakiye : -93$

şu an sadece 72$ lık 12dailypro.com upgrade im var. 2 günlük hyiplerle artık uğraşmayı düşünmüyorum.

sonuçta içime batacak bi para kaybetmedim. yani netiba yı saymazsak 28$ zarar var oda haybeye verdiğimiz paralar zaten.
onun için kaybedince ciddi anlamda üzülmeyeceğiniz paralar yatırın. yada hiç yatırmayın.

benden tavsiye. %300 %400 gibi sitelerede pek bulaşmayın.

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ReferXchange
bilgi icin tesekkurler.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=21623
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=21393

Ayrıca hyip ile ilgilenenler bu baslıkları lütfen okusunlar. Buradaki yazılar hyip ile ilgilenenlere yardımcı olmak için hazırlandı. Bu konu başlığını tamamlayıcı nitelikte yazılardır.

p.s: Referxchange in yazılarına istinaden ilk kez bu konulara ilgi gösteren ancak yazıları henüz okumayanlar ilgili yazıları ek kaynak bazında referans alabilirler

saygılar

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
C0mplicat3d' Alıntı:
Peki sen kendin ne kadar kazandn?

doktor sağlık tavsiyesi verdiğinde "sen ne kadar sağlıklısın bakalım?" diye sorulmaz :)

tavsiyeleri alan alır.

insaniyet namına tavsiyelerde bulunan birine karşı biraz kaba bir soru sormuşsunuz. forumla uzun süredir ilgilenmediğim halde insanların para kaybetmelerine üzüleceğim için bu mesajı yazmıştım. umarım iyi niyetli ve yeni başlayan faydalanır.

saygılar

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
doktor sağlık tavsiyesi verdiğinde "sen ne kadar sağlıklısın bakalım?" diye sorulmaz

tavsiyeleri alan alır.

insaniyet namına tavsiyelerde bulunan birine karşı biraz kaba bir soru sormuşsunuz. forumla uzun süredir ilgilenmediğim halde insanların para kaybetmelerine üzüleceğim için bu mesajı yazmıştım. umarım iyi niyetli ve yeni başlayan faydalanır.

saygılar

refer, benim kotu bir niyetim yok. Nedense bugun heryerde yanlıs anlasılıyorum. Ofiste bile her dediğim yanlıs yorumlandı. Belkide bugun hep yanlıs ifadeler kullanıyorum. Vardır bunda da bir hayır elbet.
Demerk istedğim şu idi, foruma yeni gelen senin yazından sonra onları da okurlar ise daha faydalı olur demek istedim.
soru da sormadım galiba :)

p.s: en iyisi yorum yapmayım, yukarıdaki baslıgı editleyeyim. baska bi mana cıkıyor gliba.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5