İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hyundai Almayı Düşünenler Lütfen Okuduktan Sonra Karar Verin

O

orkun35

Misafir
2004 Nisan ayında Sakarya Hyundai'den 22.450 YTL'ye sıfır km Hyundai Getz aldık.
1.Araç bir ayını doldurmadan ön göğüs komple değişti.
2.Göğüs değiştirilirken kasetçaların altındaki gözde hata bulundu ve şipariş verildi.
3.Göz değiştirilirken kasetçalar ve klimanın bulunduğu konsol deforme olduğu için oda değiştirildi.
4.Araç ikinci ayını doldurmadan ön takım ses yapmaya başladı.Lastiklerden olabilir denildi sprey sıkıldı.Zamanla geçer denildi ama ses arttı. Amortisör patlamış ses o nedenle olur denildi amortisörler değişti ses kesilmedi.Ön takımda bulunan somunlar gevşemiştir ses yapan onlardır, onlara ulaşmak için göğüsü çıkarıp içeriden aracın ön tarafını kesip somunları sıkıştıracağız ve sonra parçayı kaynakla yerine takıp boyayacağız dediler.(Araba 4 ya da 5 aylıktı)Tabii ki reddettim. Firmanın Tuzla Merkez servisine aracı götürdüm sorunun viraj denge çubuklarından kaynaklandığını hiçbir yerini kesmeden sorunu tamir ettiklerini söylediler. Ses gerçekten de kesildi.
5.Dördüncü maddedeki sorun devam ederken aracın arka tekerlekleri yalpalamaya başladı.Dört jant değiştirildi.Büyük Hyundai serviste rot balans olmadığı için sanayide bir ustaya gönderildik.Jantlar takıldı kara düzen rot balans ayarı yapıldı.Daha sonra Merkez serviste, jantlar takılırken bir bijonun hatalı sıkıştırıldığı için yatak sardığını öğrendim.Bijon somun saplama değiştirildi.Rot balans ayarı yeniden yapıldı.
6.Torpido kapağı ses yaptı ve defalarca sıkıştırıldı.
7.Kapılar ses yaptı defalarca yağlandı.
8.Bagaj kapısından su aldı bagaj fitili değişti.
9.Silecek süpürgeleri iki kere ses yaptığı için değiştirildi.
10.Dış kapı açma kolunun boyası kalktı.fırça ile rötuşlandı.
11.Kapı camları açılıp kapanırken ses yaptı.Bir kaç kere yağlandı.Ses yapmıyor ama çalışması ağırlaştı.
12.4.Silindir dakikada 2 kere tekleme yaptığı tespit edildi.Usta resetlediğini ve bir daha olmayacağını iddia etti.
13.Aracın yolda birçok yerinden ses gelmeye başladı.Daha 22000 km'de ve 1,5 yıllık.Ben ayda en az bir kere servisteyim.
Şu an aklıma gelen bunlar.Hyundai'yi aradım ve aracın değiştirilmesini istedim.Şirket politikalarına göre böyle birşeyin olmayacağını söylediler. Aracın garantisi bitince ne yapacağım konusunda inandırıcı bir yanıt veremediler.
Sonuç olarak;
Eğer paranız varsa, araba almayı düşünüyorsanız gidin adam akıllı bir araba alın.Boş zamanınız çoksa,canınız sıkılıyorsa ve serviste zaman geçirmeyi seviyorsanız Hyundai alın. ;)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende sonata 2.5 vardı taş gibi arabaydı ben memnundum 175 hp lik güzel aletti

O

orkun35

Misafir
Arkadaşım benim olay tamamen şans. Sonata tabii ki güzeldir. Benim asıl kızdığım Hyundai'nin ürününe sahip çıkmayıp mağdur etmesi. Para kaybetmemek için itibar kaybediyorlar.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun arkadaşım bide şans işi ya bazısı (ki çoğu alada bende öyleyimdir) bahtsızdır

O

orkun35

Misafir
Merkeze yazsanda yine Türkiye'ye dönüyorlar birşey değişmiyor. Burdakilerin insafa gelmesi lazım. Drive your way hikaye yani :)

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arabanın değiştirilmesini hiiç kolay kolay beklemeyin. Yeni alınmış arabalarda meydana gelen fabrika hatalarında bile en fazla yaptıkları fazladan para vermek oluyor. Eğer değiştirme düşüncenizde kararlıysanız o zaman dava açarak, durumun makina mühendisi vb teknik eleman tarafından incelenip, sizin haklı olduğunuza dair bilgileri vermesi ve bunun sonucu olarak davayı kazanmanız halinde belki değiştirilebilinir.
Sizinki tamamen şans, çünkü bunu bir firmanın geneline yansıtmak bence yersiz olur, çünkü çok büyük olasılıkla "en iyi servis" olarak tanımlanan firmalarda bile sizinkine benzer müşteriler olaibileceğini düşünüyorum.

Eğer maddi sıkıntınız yoksa ve bu kadar art arda sorunlar yaşıyorsanız aracınızı elinizden çıkartsanız sizin açınızdan iyi olur; çünkü garantinin bitmesiyle birlikte firmanın teknik servisi muhtemelen daha agresif bir tavır takınarak sizi daha da sıkıntıya sokacaktır.

S

Senbul

Misafir
Bu arabayı sıfır aldıgına emınmısı ya vallahi yazık gunay dunyanın parası birde bu kadar sinir stres.
Aklıma Bahtsız deve sozu geldi.Gecmiş olsun ; bu kadar vadireden sonra o arabayı kullanmakta insana zevk vermez bu yasananlar aklına geldikce insan sinir olur.
www.sikayetvar.com birde buraya yaz firmalar bu siteyi baya bir dikkate alıyor.en azından garantın bitmeden ne yaptırsan senın karına.yada sana tavsiye en yakın zamanda sat o arabayı :p

N

n0kta

Misafir
Satarken yaptığı arızaları söyleme kimse almaz. Mesela bu forumda kimse almaz :p

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
106. Spor araba arıyorsanız ve tek kapılı istiyorsanız GTI alın.
Hyundai Getz kuzenimin var ama şu ana kadar bir arızası olmadı. Gayet memnun.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senbul' Alıntı:
Bu arabayı sıfır aldıgına emınmısı ya vallahi yazık gunay dunyanın parası birde bu kadar sinir stres.
Aklıma Bahtsız deve sozu geldi.Gecmiş olsun ; bu kadar vadireden sonra o arabayı kullanmakta insana zevk vermez bu yasananlar aklına geldikce insan sinir olur.
www.sikayetvar.com birde buraya yaz firmalar bu siteyi baya bir dikkate alıyor.en azından garantın bitmeden ne yaptırsan senın karına.yada sana tavsiye en yakın zamanda sat o arabayı :p

ben de sikayetvar.com u tavsiye ederim.

eski şikayetleri okuyun ve dikkatlice başınıza gelenleri anlatın firmada oldukca yetkili bir kişi sizinle irtibat kuruyor ve öncelikle sorununuzu sözel olarak ikna ederek çözümlemeye çalışıyor ikna olmadığınızı güzelce anlatıp sorununuzu çözmediklerini ve şikayetinizi sürdüreceğinizi belirttiğinizde olumlu bir şeyler koparmanız mümkün..

saygılar

O

orkun35

Misafir
Teşekkürler arkadaş[email protected] adresi Hyundai Türkiye Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu'nun e-posta adresi. Yani ona kadar ulaştım da Büyük Hyundai(!) firması aracına sahip çıkmadı. Şirket Politikalarına aykırıymış aracı değiştirmek. Davayı açacağım sonuna kadar gideceğim. Sonuçta hakkımı arıyorum. Şikayetvar.com adresine yazdım haber bekliyorum.
Bütün bildiğim forumlara girip bu konuyu açıyorum ki Hyundai gibi dış menşeili firmalar Avrupa'da Tüketici Haklarına önem verirken Türkiye'de maalesef "Nasılsa birşey olmaz" mantığındalar. Yeni Tüketici Yasasıda caydırıcı olamadı maalesef. Çünkü ülkemizde malum davalar hemen sonuçlanmıyor. Bu da üretici firmaların işine geliyor.
İşte bu yüzden hem hukuki yollardan hakkımı ararken hem de Hyundai'yi boş bırakmayıp forumlarda, mail gruplarında ve benzeri platformlarda başımdan geçenleri anlatıyorum. Sevgili arkadaşlar sizlerde destek olursanız sevinirim. Unutmayalım hepimiz tüketiciyiz ve bugün benim başıma gelenler birgün sizinde başınıza gelebilir.
BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN...
İlginize teşekkürler

D

doLob

Misafir
Hyundai leri genellikle sirketler filolarinda kullaniyolar genel olarak iyi arabadir 2 yil boyunca hyundai accent kullandim herhangi bir sorun yasamadim

arkadaslarinda yazdigi gibi birazda sans isi bu

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede hyundai iyi araba bundan 2 sene önce 160 ile kamyonun altına girdim araba akordiyon oldu ama birsey olmadı :) sonra 106 gti aldım hyundaideki güveni 106 vermiyor.

Senin şansına denk gelmiş. uzaktan bakınca kagıt gibi ama sağlamdır hyundailer bizzad test edilmiştir. :)

O

orkun35

Misafir
Arkadaşlar Hyundai satın alan sadece ben değilim ve bütün satın alanlarda şikayetçidir gibi iddiamda yok. Getz modelini yüzlerce satın alan var ama benim kadar sorun yaşayan yoktur herhalde. Bu tamamen benim şansımdan başıma gelen sorunlar ama Hyundai nin böyle durumlarda müşterisine daha fazla destek olmasını beklerdim. En azından sürekli sorun çıkaran aracın garanti süresi bitince ne olacağı konusunda mantıklı bir yanıt verebilirlerdi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5