İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İ h a n e t !

• Konbuyu başlatan ultraturknet
  • Başlangıç tarihi

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayın graf von beelzebub, tartıştığımız şeyin T.telekomun hizmet kalitesi olduğunu sanmıyorum. Tartışma konumuz, ekonomik değerlerimizin yok pahasına ona buna satılması. Şimdi size soruyorum... Biraz bakımsız ve eski bir eviniz olsa, ama yinede ayda 1000 YTL kira getirse, bu evi 3 aylık kira karşılığı satarmısınız? İşte tartıştığımız tam olarak bu.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yorumlarınız birbirinden güzel mantıkllı yorumlar ama benim düşüncem Ne kadar kötü yonetilsede Satılmamalıydı..

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eee zamanında özal 30 milyar dolara satacağı dönemde bağıranlar bugun 5 e alkış çalıyo

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@uranus
farkındayım tartıstıgımız konunun ama anlatmak istedigim, bu satılma isleminin bize suankinden daha iyi sekilde donecegi.allah askına ya sirketin sahibi turk olsa yabancı olsa ne fark eder ki?dedigin konuda sana katılıyorum sonucta bu "turk telekom" ve satın alanda israil'li bir firma.ama sahsen bana soyle 2 secenek sunsalar:
- turk telekom'un sahibi devlet olacak ama sen suanki hizmeti alacaksın
veya
- turk telekom'un sahibi israilli firma olacak ama sen suankinden daha iyi teknik destek, hizmet ve fiyat alacaksın

ben 2. yi secerim.

ha gonul isterdiki keske daha iyi hizmeti tt verseydide bizde tt gibi, turkiye'nin en buyuk gelir kaynaklarından bir iyabancı firmaya satıldıgına memnun olmasaydık (memnun olmaktan ziyade umutlu olmak diyeyim)

birde su acıdan bakmak gerekir, devlet bunu karlı ve mantıklı gorduki yaptı, emin olun devlet veya buna karar veren her kimse, hangi heyetse kesinlikle bizim bildiklerimizden fazlasını biliyordur ve karar mekanizmaları cok daha gelismistir.demek ki bu devlet icin ayrarlı olacakki tt satıldı.
soyle diyeyim:
- eger kendimizi dusunuyorsak eminim ki daha iyi hizmet alacagız
- eger devleti dusunuyorsak, bu satıs devletin yararına ki yaptı, zarar verecek olsa yapar mıydı?
- eger hem devleti hem kendimizi dusunuyorsak bkz: 1. ve 2. madde

e daha sorun ne ki :)

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TÜRKlerin elinde olupta millete izdırap çektireceğine şunu adam akıllı yönetecek bi firmanın eline geçmesi elbet daha iyidir

milliyetçiliği bırakalım hangimiz bu telekomun hizmetlerinden memnun ?? hep sorun hep sorun.. eğer bunlar daha iyi yoneteceklerse helal olsun

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaygaraya gerek yok, stratejik açıdan gerçekten cok onemli bir kurum yuzde 55 hisse ile, oger telekoma gecti. aslında daha suresi var danıstaydı zart tı zurt du ama sonuc belli.
işi komplo teorisine vurack olursak gercekten, aslında bi zamanlar osmanlıda yapılan borcları kapamak icin yabancıların gelir getiren herseyin basına gcilmesi gibi bir durum.
duani umume mi idi ne idi..
sonucta adamlar herturlu askeri onem tasıyacak bilgiyi muhakkak ki, kendi ülkelerine yonlendireceklerdir. ben bu konuda kusku duymuyorum.

ancak suda var, telekom hizmetleri cok kotu idi. muhakka buraya avrupai bi bakıs acısı gelecek mantalite degisecektir...

dahada onemlisi, vergimizi tıkır tıkır alacagız, (gerci pek cogunu kacıracaklardır)
takside baglandıgından uzun süre faiz geliri de alcagız.

ve telekom tamamen satılmadaı yuzde 55 hisse ile 20 yıllıgına devredildi.

satılan aslında telekomun kendisi degil, işletme lisans hakkıdır

20 yıl sonra, ya tamam ya devam diyebiliriz.

olan olmus zaten ileriye bakın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yonetileni Turk olsa ne olur yabanci olsa ne olur dediginiz sirketin faaliyetlerini ve sahip olduklarini bilmeden konustugunuzu dusunmeye basladim. Komplo teorisi filan konustugumuz yok, mantikli dusunce neyi gerektiriyorsa onu soyluyoruz. "STRATEJIK" oneme sahip olan isletmeler dunyanin "HICBIR" (muz cumhuriyetleri haric) yerinde "YABANCI" lara satilmaz. 50 milyar dolarda verseler satilmaz 1 milyar dolarda verseler satilmaz, 3-5 tane adam ADSL'den memnun diye de satilmaz, basindaki Turk iyi hizmet vermese de satilmaz, teknik destek telefonunu acan kadin gerizekali olsa da satilmaz.

Burada bir yabanci dusmanligi soz konusu degildir. Bunlar telekom'u aldi simdi bizi mahvedecekler bittik artik gibi bir sey de soz konusu degil. Gelecegi dusunmeli ona gore adim atmali, stratejik noktalarinizi yabancilarin kontrolune vermemelisiniz. Dunya'nin binbir turlu hali vari, bilgi savas ortaminda yarin ne olacagini bilemiyoruz. Bu adamlar gercekten cok iyi insanlar olabilir, finansal stabilite notlari bilmemkac olabilir, tartisilan bu veya hizmet kalitesindeki artis degil. Hizmet kalitesinde dusukluk varsa bunu arttirmanin bir milyon yolu var ancak bunlarin arasinda bu kurumun yabancilara satilmasi kesinlikle yok, olmamali.

Bugun israilden alinan savas techizatlarinin, Amerikan ucaklarinin yazilimlarinin kapali kod oldugunu bilen var mi? Yarin bir gun gudumlu sandigimiz fuzelerin sadece kodu yazanlarin veya donanimi kuranlarin istedigi bolgelere gudumlenebileceginin kimse farkinda mi? Turk telekom'un sahip oldugu iletisim agi ve altyapisinin yarin ne amacla kullanilacagini ozel bir isletmede kim denetleyebilir, denetlese dahi denetleyen kisi satan zihniyetin insani degil mi? Ordu neden Turk Telekom'un yabanciya satilmasina karsi cikti? Sorumluluk sahibi kisilere bir cok dar goruslu, bos milliyetci sifatini yakistiracaktir. Ama dedigim gibi ortada milliyetcilik meselesi degil, bir akil meselesi yatiyor. Akilli ulkelerin stratejik sirketlerinin kimin tarafindan yonetildigine bakmak lazim.

Son eklemek istedigim de Lubnanli bilmemne ailesi ve konsorsiyum aliyor Telekom'u. Petkim veya baska bir sirketti onu da Rus Yukos'a vereceklerdi. Ayrani yok icmeye, gelip milyarlarca dolar Turkiye'ye yatirim yapiyorlar. Rus'un Arap'in Turkiyeye verecek bu kadar cok parasi mi var, yok buyuyen sirketmis bilmemne, kim buyutuyorsa biz de bilelim bu kadar.

not: devlet ne zaman kendisine yararli bir is yapmis son 50 senede Turkiye'de. Bir bildikleri var ki yapiyorlar nasil bir mantiktir. Bir bildikleri varsa bu bildiklerini benle paylasmak zorundalar. Ben, sen, o. Hepimizle paylasmak zorundalar. Telefon actigimda benim hattimin telefon santraline dokunan parmagi hangi kritere gore sectiklerini bana aciklamak zorundalar. Bilmem sorunu anlatabildim mi

U

ultraturknet

Misafir
İlerisi gerisi mi kaldı?

ALLAH ALLAH!! Ya topici açtık da..Cevapları görünce harbi şaşırdım..
Konuya duyarlı yaklaşan ve durumun farkında olan arkadaşları tenzih ederim..Ama neler çıktı be!! "Milliyetçiliği bırakın" dendi.. "Böyle daha iyi hizmet alıcam ona bakarım" dendi.. "Olan olmuş" falan filan.. Sadece "fiziksel yaşlar" küçük değil anladığım kadarıyla..

Arkadaşlar iyi adamı kötü adamı yok, OGER'in sahibi Hariri ailesi İsrail İstihbaratına çalışıyor! Mesele sadece savaş zamanı da değil, Telekom hatlarından sürekli istihbari bilgi aktarıyor güvenlik kurumlarımız! Biz artık kucağına oturmuş durumdayız bu heriflerin anlayın!!

Mesele aldığımız hizmet değil!! Stratejik öneme sahip bir kurumumuz YABANCILARA SATILDI!! En mahrem istihbari bilginin taşındığı hatlar artık yabancıların elinde! Özelleştirmeleri izleyin, vatanı satıyorlar anlamıyor musunuz? Türkiye yavaş yavaş işgal kıskacına girmeye başladı, hiç mi çevrenize bakmıyorsunuz?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu sozlere gerek yok. Kimsenin dusuncesinin oyle oldugunu sanmiyorum. Postunu editleyip ilgili cumleyi kaldirman herkesin hayrina olacaktir. Olayi daha guzel tartisabilecekken bunlara gerek yok

U

ultraturknet

Misafir
Angelo' Alıntı:
Bu sozlere gerek yok. Kimsenin dusuncesinin oyle oldugunu sanmiyorum.

Düzeltme yaptım ama dediğimin doğru olduğunu sen de biliyorsun..Önceki postları okudun, bazılarının düşüncesinin aynen öyle olduğunu da gördün..
Fiili işgal başlasa, "sokakta yabancı askerler yakın akrabalarıyla samimiyet kursa" gene dokunmaz öylelerine..

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insanların düşüncesinden sanane ? sen kimsinki " asker şey etse onlara dokunmaz " diyebiliyorsun.? Bunu yaşadın gailba , demokraside insanlar düşüncelerini söyleyebilir , sana hesap vermek değil bu topicdeki yazı yazan arkadaşların

haddini , seviyeni bil

ve emin olki işgal başlasa , burda b.k attıgın arkadaşlar senden önce gidecektir cepheye.. Laf salatasıyla olmaz böyle şeyler.

S

SempatiX

Misafir
Arkadaşlar forumdaki çoğu kişi ne kadar milliyetçi olduğumu bilirler, ve bu vbatanı ne kadar sevdiğimi... Ama şunuda unutmamak lazımki Özellşmiş bütün şirketler daha iyi hizmet veriyor... En iyi elemanları, en iyi mühendisleri felan hep kamuda değilde özel şirketlerde görüyoruz değil mi ? Bunu gayet iyi açıklıyor durumu sanırım...

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ultraturknet
ne diyim artık sana git tayyip erdogan'a yazar kasa fırlat o zaman burda yırtınacagına.

bu forumlarda dolanacagına bi ülkü ocagına gidip orda dile getirmeni öneririm bu tarz sıkıntılarını.bu sozlerle rank elde edecegini sanıyorsan yanılıyosun.

sanal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Muhaberesiz muharebe olmaz"
Bilenler bilir.
Hizmet kalitesi, vs. muhakkak artacaktır.Yani halk bu konuda mutlaka ikna edilecektir; edilecektirki...
Süngü düştü arkadaşlar.Geçmiş olsun Türkiyem!
Hoşgeldin Echelon_Tr(b) !

U

ultraturknet

Misafir
@crawler; graf von beelzebub;

Cahilliğinize acıdım, rank olayına da çok güldüm:)

Yaşınızın küçük olduğu çok belli, o yüzden seviyenize inmeyeceğim. Ancak yaşça büyük bir ağabeyiniz olarak tavsiyem; OKUYUN, ARAŞTIRIN.. Hayat Google PR, PHP veya ASP'den ibaret değil..

Ülkü ocağı/yazarkasa örnekleriniz de çok zavallı ve çocukça; sizler de çok komik ve de sevimlisiniz. Ama iyi güldürdünüz beni:))

Cephe konusuna gelince; ben zaten cephenin içindeyim genç arkadaşım.Karşındaki insanın ne olduğunu bilmeden konuşmamalısın, forumdaki herkes senin gibi çoluk çocuk olmayabilir, öyle değil mi?
Farkında olunmayan ve bilinmeyen bir konu, OGER şirketinin İsrail bağlantısıydı (ve basında HİÇ yer almadı). Konuyu kültür düzeyi nisbeten yüksek insanlarla paylaşabilmenin tek yolu da malum internet..Meseleyi bu ve birkaç diğer forumda açmamın sebebi, herşeyin farkında olan veya en azından bu konuda birşeyler hisseden insanlarla paylaşmak; bir de bu iki cahil arkadaş gibilere farkındalık açısından yardımcı olmaktır.

Ancak boş kafa dik olur,bu böyledir. Adını yazdığım iki çocuk, lütfen bu topicte yazmayın artık, büyüklerle önemli bir konu konuşuyoruz çünkü. Hadi bakalım kum havuzunda oynayın.

U

ultraturknet

Misafir
@sanal, Bilmezler.. Herşey gözlerine sokulur ama görmezler..Akıllar başa geldiğinde çok geçtir;o zaman da boş boş konuşur ve birbirlerini suçlarlar.

Çok bilen demokrasi öğretmeni gençler;
"Echelon" demiş Sanal.. Echelon nedir? Bir araştırın bakalım?
Onu da beceremezseniz alın size linki:
http://www.whatreallyhappened.com/RANCHO/POLITICS/ECHELON/echelon.html

O kadar lafın üstüne İngilizce bilmiyorum demeyin de sakın.

B

baybars

Misafir
Merak ettiğim nedir biliyormsunuz arkadaşlar biz burda birbirimizle tartışırken OGER yada adı her ne zıkkımsa bu firmanın bu herifler herhalde herkesin hem fikir olacağı şekilde 6,5 milyar dolar vererek altın yumurtlayan bir tavuk aldı değilmi? Evet diyorsunuz muhtemelen. Merakım şu ki bizim koçumuz, sabancımız, karamehmedimiz ve adını bilmediğimiz diğer zenginlerimiz acaba altın yumurtlayan bu tavuğu görmüyorlar mı? Paralara mı yok? Yada olmaz ya hani bu kadar zeki değiller? Yoksa büyük abileri adı kimse ve ya hangi ülkeyse sen sen gireceksin ve bu kadar fiyat vereceksin mi diyor?
Alın size bir teori, birde burdan yakın, hani beyin jimnastiği olur diye yazıverdim olurda paypaldan yada sedo dan vakit kalırsa çözmek için düşünürsünüz belki.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ultraturknet ;

cocuk olan biz değil , sensin. Tahminimce sen 16 yasında elinde tespih sallayıp "sözcü milliyetci" sin. Bu nedenle sana artık cevap vermeyeceğim , forumda bi nevi ignore ediyorum seni :) karşındakinin kim oldugunu bilmeden yorum yapmayacaksın..

telekom yok pahasına satılıyor diyorsunuz. Bunu geçtim haklı olabilirsiniz ama çoğunuz bilmez belki. SSCB de özelleştirilen tüm kurumlar tek fiyattan satıldı. Ne kadarmı ? 1$ evet hepsi sırayla 1$ a satıldı. Neden biliyormusunuz? Adam bakıyor diyorki ; Bunun bana yükü şu kadar , beni bu kadar zarara uğratıyor. 1000 kişinin yaptıgı işi 5000 kişi yapıyor ve ben bunu elden cıkarırsam kara geçerim..

Bi düşünün. Milletvekilleri kac trilyon harcıyor meclise girebilmek icin bunu bileniniz varmı? Peki milletvekilinin görev süresince aldığı maaşla kıyaslayın bakalım bir. Neden peki? Bu adamlar neden partinin lise başına girmek için 2 trilyon partiye ve reklam için 1 trilyona yakın para harcıyor bunu biliyormusunuz? Çünkü ; Telekom , Tüpraş , Erdemir gibi kurumlar sömürülüyor. Etibank olayını hatırlayın , Cavit Çağlar ismi hala akıllardadır eminim. Temiz toplum yaratılmaya calısılıyor Türkiye'de ve bu nedenle firmalar özelleştiriliyor. Milletvekilleri sadece hizmet yapmak için TBMM ' ye girilsin diye. Şuanki milletvekili evini arabasını arsasını satıyor , borç alıyor ve meclise giriyor. Fakat paylaşımlar sayesinde yatırdıgının 10 katı para alıyor.

Anayasa mahkemesi bunun farkında , özelleştirmeler iptal ediliyor. Diyorki siz madem temiz toplum istiyorsunuz , bu yasayı cıkarın diyor. Ama cıkaramıyorlar! Neden biliyormusunuz? Cıkarsalar kendilerini etkileyecek bu yasa. Fakat tüm kurumları özelleştirsen sen bu seni değil 2-3 seçim sonrası gelen meclisi etkileyecek.

Özelleştirilen tüm kurumlar mevcut meclis veya bundan önceki meclis tarafından sömürülmüş zaten. Iktidar diyorki " Biz size bişey yapamayız ama cocugunuz rahat yaşayacak ". Yani temiz toplumu getireceğiz diyor. Bunun yoluda ya yasa çıkarmak yada şuan yaptıkları gibi kurumları elden çıkarmak..

Anlatmak istediklerimiz özetiydi yalnızca bunlar. Zaten biraz fikri olan arkadaşlar anlamıştır. Özet olmasına rağmen yazdım biraz. Okuyanınız varsa beklerim yorum veya tepkisini..

@ Bana çocuk diyen ultraturk muydu neydi? Madem bilgin var , <br>mantıklı</br> birşeyler yaz tartışalım..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ozellestirilmesine karsi degiliz, stratejik kurumlarin yabanciya satisina karsiyiz. Neye karsi anti-tez olusturdugunu anlayamadim, burada bazilari biraz sert soylese de bizim karsi oldugumuz nokta yabanciya satilmasi, sanirim cok acikca ifade etmistik ama.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5