İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İ h a n e t !

• Konbuyu başlatan ultraturknet
  • Başlangıç tarihi

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende istemem yabancıya gitmesini böyle bir değerin. Türkiye 10 yıl sonra inanılmaz bir patlama yapacak belki 15 yıl. Siz Lübnan kaynaklı bir şirketin daha önce böyle büyük bir ihaleden böyle bir sonucla cıktıgını gördünüzmü? Adamlar farkında Türkiyede olacak patlamanın , patlama derken olumlu yönde..

yukarıda farklı bir olaydan bahsettim , okuyanlar anlayacaktır.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu noktadan sonra artık birşey diyemiyorum.
tamam cok kotu oldu satılması tt'un.gercekten cok uzuldum keske satılmasaydı.
ihanet edildi bize kahrolsun bunu gerceklestirenler!
(ikide kırmızı surat koydummu tamamdır) :mad: :mad:

oldumu gönlün şimdi :) şahsen benim için değişen olmadı.

sonuc = tt yine yabancıların elinde.

yani bizim burda bu konuyu tartısmamız hicbirseye vesile olmyacaktır, bosuna zaman kaybı olacaktır lakin kimse buraya yazacagı forum mesajlarıyla kendi gorusunu karsıdaki kisiye kabul ettiremeyecektir.
yoktan yere polemik(ler) dogacaktır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Fikirler paylasmak icindir, her paylasilan fikirin gerceklesmesi soz konusu degil. Gerceklesemeyecek seyler uzerine hic konusmayalim o zaman ve senin gibi alayci ifadelerle iki kirmizi surat koyalim filan gibi cocukca yorumlar yapalim. Sen dusuncelerini paylasmak istemiyorsan baska yerlere bakabilirsin ama dusuncelerini paylasmak isteyecek insanlar var ise onlara saygi gostermek zorundasin, ozellikle de soylenenlere karsi ortaya hayir surada haksizsin cunku su, su soyledir gibi bir sey ortaya koyamiyorsan.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger dusuncelerımı paylasmak istemeseydim bu topic'e bu kadar mesaj yazmazdım zaten.
onceki mesajları incele bu konudaki, bu konuya daha mesaj yazmayacagım cunku ne "anlatmak" istedigimi "anlamamakta" direnen insanlara durmadan laf yetistirmeye, birseyler acıklama zorunlulugum yok.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özelleştirme ile hizmet kalitesi ne kadar yükselir?
Özelleştirme ile hizmet kalitesinin yükseleceğini düşünen arkadaşlara bir örnek vermek istiyorum... ABD'de ve AB üyesi ülkerinde satılan Marlboro sigaralarının paketlerinin üzerinde Tar(katran) ve Nikotin oranları yazılır, ama Türkiye'de üretilen ve satılanlarda bu oranlar yazılmaz... Neden biliyormusunuz? Çünkü bu sigaralar en kalitesiz "Tapa" adı verilen amerikan tütününden üretilirler. Doğal olarak bu tütünden üretilen sigaranın katran ve nikotin oranı yüksektir. İşte bu nedenle bizim için üretilen pakatlerde bir şey yazmaz. Nede olsa Türk iyisini bilmez düşüncesi...
Sermaye, Dünya'nın her yerinde para, daha çok para kazanmak için çalışır. O ülkenin kalkınması yada gelişimi yada hizmet kalitesinin artırılması önemli değildir.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uranus' Alıntı:
Sermaye, Dünya'nın her yerinde para, daha çok para kazanmak için çalışır. O ülkenin kalkınması yada gelişimi yada hizmet kalitesinin artırılması önemli değildir.

hizmet kalitesi önemlidir. Ben önümüzdeki 3 yıl içinde, telekom ciddi anlamda kara geçtiği vakit bize olumlu yansımlarının olacağı kanaatindeyim.

Özellikle 3 ekim 2005 tarihini bekliyorum, Ab için muzakare eşiği döneminde biz her ne kadar belki abye giremeycek olsak da, bu ozellestirmeler ile daha cok yabancı sermaya giriis olacagını dusunuyorum.

ya olan olmus, daa fazl tartısmaya gerek yok, develet kendisi bas edemedi kuculmeyi secti. :rolleyes:

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Imzasi Amerika'ya nasil gidersin olan birisi ile benim imzam arasindaki fark soylemlerdeki farkin da sebebini ortaya koyuyor zaten :p Findik ureticileri birligi veya tel mukavva sanayisi isterse ugandaliya satilsin, hala hizmet kalitesi diosunuz bir allahin kulu mesajlari okumuyor heralde, bence sonsuz bir donguye girmis bu tartisma kapansin.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Webmaster forumu olarak adlandirdigim foruma konu disi yazismalara pek girmesemde bir sohbetten bana kalan sonuclari size aktarmak isterim.
Taraflar; Chicago'da BT sektorunde calisan hristiyan bir amerikali arkadas ve ben.
Yer; Msn

Bir cok konusmamizda OSAMA ve ona sempati duyan araplardan nefretine sahit olsamda ,Internet altyapimizi ve kominikasyon hizmetlerini elinde tutan devlet firmasinin ihale ile baska ulkeden bir firmaya verildigini yazdigimda yine her zamanki objektif havada konusma basladi.Israil baglantili sanirim. Gazetelerde oyle gecti dedim. ve Aldigim yanit;

"%5'i musevi olan Amerikanin siyasi ve askeri gucu musevilerin elindedir. Zira Media ve Telekominikasyon Musevilerin elindedir. Parayi yoneten onlar oldugu icin en guclu lobi musevi lobisidir. En sacma kararlar bile ellerinde medya sayesinde halka degisik sekilde aktarilir.Butcenin cogu Ortadoguya gidiyor. Halbuki Alaska , Venezuela ve Arjantinde yeterince petrol var. Bu sayede para birlesik devletler icinde kalir."

Daha iyi hizmet, daha iyi destek hepimizin hakettigi ve istedigi seyler. Ama bir yandan da 18 mart'ta , 30 Agustosta soyledigimiz gibi bu ulke icin canini vermis akrabalarimiz , sehitlerimiz var. "Daha iyi hizmet alalimda , daha iyi teknik destege kavusalimda sorun degil. AB'ye de giriyoruz nede olsa." mantigindan ziyade, 6,5 milyar dolar gibi komik bir rakama satilan/devredilen sirketin, bizim bilgi ve telekominikasyon agimizi elinde bulunduran Turk Telekom oldugunu unutmayalim.Sattigimiz / devrettigimiz yada kiraladigimiz sey, sadece sizin alacaginiz kaliteli hizmet ve yeterli teknik destek haklariniz disinda, o kablolardan tasinan bilgi ve verilerin kullanimi ve yonetimi haklarinida kiraladik/sattik yada devrettik.

Turk telekom kisa vadede kar yapacak bir sirkettir. Ki halen yapiyor. Ama ihaleyi bir kac ulkede ISP sunucu bazinda hizmet veren arap sirketinin almasi biraz dusundursun bizi.

Yada duz bir mantikla gitmek gerekirse,

Sag goruslu iseniz, secimleri Radikal sol'un kazandigi gibi,
Sol goruslu iseniz, secimleri Radikal islamci'larin kazandigi gibi bir ruh haliyle bakiniz. Ortadaki ihale yahut adi her ne ise, bir ticaret eyleminden cok otededir.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Imzasi Amerika'ya nasil gidersin olan birisi ile benim imzam arasindaki fark soylemlerdeki farkin da sebebini ortaya koyuyor zaten :p

yaw sonucta yapabilcegimiz bi sey var mı Angelo :)

ben soyleyim, danıstay bu kararı gorusurken istemeyenler dısarıda toplanır eylem yapar, varsa imzalar toplanır yruutmeyi dıurdurma davaları acılırki sanırım acılan bi kac tane var,

ama sonucta danıstay da ihaleyi onaylar. :)

dava aylar boyunca surer bu sure zarfında atı alan uskudarı gecer

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halkı devlet şemsiyesinden yoksunlaştırmadır özelleştirme. Örneğin, eğitimi özelleştiren devlet, ulusunun gençliğini eğitme sorumluluğundan çekiliyor demektir. (Kendi ulusal eğitimini böyle terk etmekte ve ABD eğitim modelini getirmektedir.)
Örneğin, sağlığı özelleştiren devlet, halkının sağlığını koruma sorumluluğundan çekiliyor demektir.
Örneğin, güvenliği özelleştiren devlet, halkının güvenliğini sağlama sorumluluğundan çekiliyor demektir.
Örneğin, doğal kaynakları (madenlerini, fabrikalarını, suyu, denizi, gölü, limanı, ormanı, vb.) özelleştiren devlet, halkının bu kaynaklardan yararlanmasını önlüyor, yaşam alanlarını altından çekip alıyor demektir.
Örnekler çoğaldıkça görülmektedir ki devletin varlığını gerekli kılan nedenler bir bir ortadan kalkmaktadır. Bu durum, bizim gibi ulus devletlerin giderek eritilip bitirilmesini hedefleyen, dünyayı tek merkezden yöneten birilerinin, yani küresel kralların istediği bir durumdur.
Giderek buharlaşıp uçan bir devletin Millet Meclisine de ihtiyacı kalmayacaktır. Şu anda neredeyse sadece özelleştirmeyle ilgili yasaları çıkartmakla kendi görevini sınırlandırmış olan bir meclisin bir süre sonra işi bitecektir.
Devletin işlevi sona erdirildiğinde, yani halk devletsiz bırakıldığında geriye bir tek iş kalacaktır; sömürge valisiyle yönetilme. İş buraya gitmektedir.

Yazının devamı:
http://www.gundemdekiler.net/showthread.php?t=90

S

sss

Misafir
türk telekomun sadece elinde bulunan binalar bu kadar ediyordu. Istedikleri hizmeti versinler bu isten birilerinin cebine para girmeseydi bu paraya gitmezdi. Adsl hizlanir belki ama Türkiye yerinde seyretmeye devam ediyor ve de edecek..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5