İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IBAN dan 50 dolar kesintisi söylentisi

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IBAN dan 50 dolar kesintisi söylentisi. Arkadaşlar son günlerde google paralarını IBAN eft ile alınması durumunda 50 dolar gibi bir kesinti yapacakları söylentisi var ancak o zaman google ın deneme ödemesini 50$ dan fazla yatırması lazımki hesabımıza 0,9 YTL gibi bir para geçsin işin aslını bilen bir açıklama yazarsa sevinirim.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google Konusunda Google Sitesinde Yazmadığı Hiç bir şeye inanma bence.. açıkça yazıyorsa doğrudur..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı arkadaşlar söyledi başka forumlarda dolaşıyormuş. bana mantıklı gelmedi ama bir sorayım dedim :)
(Parayı google değil banka kesiyormuş )

S

SupRAdyN

Misafir
hakimi kardes bence uydurmaca bi haber bu kulaktan kulaga forumdan foruma yayılır yakında..
öle kesinti olacagını sanmıyorum. mantıklı gelmiyo dogrusu bana. şahsi fikrim.

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki IBAN uluslararası alanda kullanıldığı için banka kesinti yapabilir.

cumalee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamda kardesim 50 dolar neyin nesi.Kesinti dedigin 5-10 dolar bişi olur :)

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar ilk mesajda yazdığım gibi aslında böyle bir şey olsa google deneme ödemesini 50$ üstü yapması lazım ki bunu kabul etmez sanırım. (50$ + deneme ödemesi.) böyle bir şey olmayacağı için banada mantıklı gelmiyor ama, insan yinede sormadan edemiyor.

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iban uluslararası banka hesap numaranızdır. Banka hesap numarasının şube kodunun banka ve ülke kodundan oluşan bi numaradır. Yurt dışından yabancı bir bankadan hesabınıza gelen bir para muhabir bankalar aracılığıyla hesabınıza gecer. Bu durumda muhabir bankalar yaptıkları aracılık hizmetine karşılık karşı bankadan bir bedel isterler. Bu bedelde bankanız tarafından sizden alınır. Ama bu masrafın iban kullanımıyla bir alakası yoktur. iban kullansanızda kullanmasanızda bankalar genellikle masraf kesinti yaparlar.
Google ödemeleri Citibank istanbul merkez şubesinden hesabınıza eft ile yapılmaktadır. Bu eft işleminde şubeniz gelen paradan bir masraf ve kesinti yapamaz. Gönderilen para hesabınıza aynen gecer.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben gecen gun ınglılz sırketının bırınde euro aldım garanti banka euro ıstettım ve kesılen para 15 euro oldu

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google paraları eft ile gönderiyor. iban la bi alakası yok. dolayısıyla kesintide yok

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5