İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iç sayfalarda çıkıyor anasayfada çımıyor

H

hibrahim

Misafir
merhaba arkadaşlar bendemi bir sorun var yoksa adsense le ilgili bir sorunmu?

www.permoney.com/index.html (genel reklamlar çıkıyor)
www.permoney.com/seo.html (adsense rekamları çıkıyor)
farkederseniz ikisin de içeriği aynı ama birinde genel reklamlar diğerinde adsense reklamları çıkıyor..

birde şöyle bakın
http://www.digitalpoint.com/tools/adsense-sandbox/?url=www.permoney.com
http://www.digitalpoint.com/tools/adsense-sandbox/?url=www.permoney.com/seo.html

anlamadım sorun nedir acaba...

(not reklam fln yapmıyorum eğer tepki verecekseniz sileyim mesajı)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hibrahim,
adsense, anasayfanda yayınlayacak reklam ıcerıgı bulamadıgı ıcın publıc ads cıkıyor.
diger sayfalarında adsense gore ıcerık oldugu ıcın reklamlar gosterılıyor.
normal bı durum, endıselenmene gerek yok.
Bu arada kazancların ne durumda var mı artıs ?

iyi calismalar...

H

hibrahim

Misafir
can yazdıklarımı okumadın sanırım iki sayfanında içeriği aynı az önce yaptım public ads çıkınca değiştirdim içeriği ikisinide aynı koydum birinde farklı diğerinde farklı çıkıyor..

bu arada sitenin domainini değiştirdiğimden dolayı 1-2 gun kapalı kaldı o yuzden şimdilik alçaktan gidiyor.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmmm.
soyle bır olayda var.
www.permoney.com/seo.html
bu adresi google adsense robotu indexlendigi icin normal reklamların cıkması dogal ama sen sayfayı degistirdigin an bu robotun sayfayı tekrar indexlemesi 48 saate kadar zaman alabılıyor.
bu yuzden cıkmıyordur, daha henuz robot ındexlememıs..

sole bı ornek verebılırım.
mesela benım bır ıngılızce sıtem var adsense olan dıyelım...
ben yenı bır sıte yapıp adsense kodunu buraya koydugum zaman burda da publıc ads cıkar taki reklam botu sayfayı tekrar indexleyene kadar...

iyi calismalar...

U

ulukislali

Misafir
hibrahim, index'e baktigimda, sag tarafta "Public Service Ads by Google " cikiyor ve alti tamamen bos, solda ise google göremiyorum. seo'da sagda "Ads by Gooooogle ve Top Rank on" v.s gidiyor. Solda da yine "Ads by Goooogle ve altinda 2 reklam görüyorum.

H

hibrahim

Misafir
beklemek dediğin gibi mantıklı ama birşey daha söyleyeceğim:) permoney.com domaini yeni alındığı için www.permoney.com/seo.html ninde indexlendiğini zannetmiyorum:) neyse sanırım öyle bir sorun var. teşekkürler ilgin için..

H

hibrahim

Misafir
ulukislali' Alıntı:
hibrahim, index'e baktigimda, sag tarafta "Public Service Ads by Google " cikiyor ve alti tamamen bos, solda ise google göremiyorum. seo'da sagda "Ads by Gooooogle ve Top Rank on" v.s gidiyor. Solda da yine "Ads by Goooogle ve altinda 2 reklam görüyorum.
işte bende bunun nedenini soruyorum

can birde verdiğim diğer iki linke bak o da acaba google in indexlemesine mi bakıyor..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam hibrahim nedemek istedigini anladim.
evet dedigin gibi hic birseyin gozukmemesı de indexlenmesine bakıyor.
Biraz bekeleyeceksin ama 2 gune kalmaz....

Bende de aynı durum olmustu zamanında.
Ustte cıkıyordu yan tarafta hıc bırsey gozukmuyordu...

iyi calismalar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5