İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçerik İçin Fikir alabilirmiyim?

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdi sizi birer müşteri gibi düşünerek fikir danışmak istiyorum.
Siteyi heralde ziyaret etmişsinizdir,. www.template.gen.tr
Bu site konusunda bir kaç fikrim.

1) Elimde PHP HAZIR KURULUMLU 49 Kategoride 500 site var yani şöyle anlatayım arkadaşlık sitesinden topliste emlakçı sitesinden kitap satış sitesine online alışverişten script bankası sitesine.. SİZ CE BU SİTELERİ www.template.gen.tr üzerinden satışa sunmalımıyım. Sunarsam kendi bünyemden satıcam Fiyatlarını ne kadar yapmalıyım. Yoksa yıllık üyelik sisteminde kişi arşivin hepsini çekmesine olanakmı sağlamalıyım.

2) www.template.gen.tr deki siteler kadar kaliteli ve flash tasarımlar benim kendi arşivimdede mevcuttur bunlarıda kendi bünyemde satmalımıyım.? Satarsam tane başı ortalama 10 ila 17 dolar arasında rakamlar düşünüyorum sizce nasıl olur?

3)www.template247.com sitesinin arşivinide bayilik yöntemiyle eklemelimiyim.?

4)OSCOMMERCE 2MMS 2 TEMPLATELERİni satışa sunmalımıyım sunarsam ne kadar fiyat istemeliyim.

Bilginiz olan konularda yorum eklerseniz sevinirim ..
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer elindeki scriptler veya templateler ücretli olarak satılıyorsa, bunları kendi sitenden satAmazsın.

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Birşey eklemeyi unutmuşum

Sizce yine bu site bünyesinde.. www.hotscripts.com veya www.onlyscripts.com gibi bir tane script bankası oluşturmak iyi olurmu yani böyle birşey tutarmı free ve paralı scriptler kullanıcılar kendi scriptlerini ekleyebilecek bunlara fiyat belirleyebilecek.. satış linkleri oluşturabilecek gibi.. yoksa bunu freelance olarak ayrı bir domaindenmi yapsak.?

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baskasinin scriptleri ise kendi sitenden satamazsin satsan bile anlarlasa pek iyi olmaz ama kendine aitse acik arttirma olabilir tabi.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir iş yapmak için biraz Türk webmaster arenasını tanımanız gerekiyor. ben tanıdığımı kadarıyla söyleyebilirim ki Türk webmasterlar %95 domaine ve hostinge para harcıyorlar. bunun dışında harcama yapan webmasterın az olduğunu biliyorum. yani internette marez sitelerinde bedava dağıtılan templateler için sana Türkiye'de para ödeyecek webmaster olacağını düşünmüyorum. eminim ki diğer arkadaşlar da ( genel olarak webmasterları tanıyan ) böyle düşünüyorlardır. yani taşın suyunu çıkarıyor Türk webmasterlar. google'da "free tempates" + download + marez yazarak sunacağın templatelerin daha güzellerini bile kolayca bulabilirler hem de ücretsiz.

Ama sen illaki bu siteyi açacam beni hiç bir şey etkilemez diyorsan yapman gereken şey yıllık 3$'a üyelik sistemi kurman. belki diğer sitelerde dolaşmamak için 3$'ına kıyabilir Türk webmasterlar. ama şundan emin ol 15 - 17 hatta sitende yazdığın gibi 50 $ 'lara falan bir tane bile template satamazsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Scriptler ve templateların reseller rights hakkına sahipsen kendi yapacağın bir sanal mağazada veya ebay de satmak karlı olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5