İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçerik Optimizayonu Nedir? Niçin Gereklidir?

STaRLiNeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İçerik Optimizayonu Nedir? Niçin Gereklidir?

İçerik optimizasyonu öncelikle sitenizden maximum verimliliği almanızın yegane yöntemidir.
Bu sebepten dolayı webmasterlar için kesinlikle gözardı edilmemesi gereken bir husustur.
İçerik optimizasyonunda gerekli olan belli başlı kriterler dışında yapılacak çok fazla bir işlem yoktur.Yani konu açarken makale yazarken bile optimizasyon yapabilirsiniz.

Peki bu optimizasyonu nasıl yapacağız?

Bu bölümü yapmamız gerekenler ve yapmamız gerekenler olmak üzere iki gruba ayıracağız.

Yapmamız Gerekenler

1.İçeriğinize linkler eklerken mümkün olduğu kadar "alt" yada "title" taglarını kullanın.
örnek: <a href="http://www.benimsitem.com" target="new" title="benimsitem">Benim Sitem</a>
2.İçerik eklerken mümkün olduğu kadar sitenizin meta keywordleriden olan kelimeleri seçmeye çalışın.
Maximum 2-3 kelime ekleyin.Eğer çok fazla meta keywordler ile birebir kelimeler kullanırsanız arama motorları içerklerinizi keyword spam olarak görebilir.
3.Sitenizde yardımcı sayfalar oluşturun örneğin Sıkça Sorulanlar? | Nasıl Yapılır? gibi bölümler yada sayfalar ekleyerek link verin.Ve sitenizin ağırlıklı içeriğine yönelik makaleler yazın paylaşın.
4.Yine içeriklerinizde mümkün olduğunca sitenizin Meta Açıklamasını kullanmaya çalışın.Kelime olarak bile yazsanız mümkün olduğunca birkaç kelimede olsa kullanın
5.Genel kabul gören kelimeleri kullanmaya özen gösterin.Seo yada Pagerank gibi. kelimeleri kısaltarak yazmayın.
6.Hangi sayfalarınızın daha fazla ziyaretçi yada üye çektiğini belirleyip bu sayfa yada bölümlerdeki içeriklerin dereceleri gibi diğer bölüm ve sayfalarada aynı dereceleri uygulayın.
Yani sitenizde en çok ziyaret edilen kısım diyelim komik resimler ise bu bölümde anahtar konumundaki kelimeleri tespit edip diğer bölümler içinde bu şekilde anahtar kelimeler belirleyin ve içeriklerinizde kullanmaya çalışın.Çünkü arama motorlarının kelimelere hassasiyeti daha fazladır.

Yapmamamız Gerekenler

1.Sitenizin copyright kısmında asla meta keywords (anahtar kelimeler) kullanmayın
2.Misafirler sitenize girdiğinde bir boşluğa girmiş gibi hissetmemeliler arayacakları şeyleri unutmamalılar.Bunu sağlamak içinde kaliteli içerik barındırın.Az ama öz felsefesini benimseyin.
3.Çok fazla grafik kullanmayın.Bildiğiniz gibi grafiklerin seo açısından çokta fazla önemi yoktur.Herzaman önemli olan içerik ve içeriğin kalitesidir.

Son olarak bu bahsettiğimiz olayları gerçekleştirdiğinizde hemen sonuç vermesini beklemeyin.
Ortalama 3-4 ay civarında bu maddeleri uyguladığınızda sitenizdeki değişmeleri farkedeceksiniz.

İyi Çalışmalar

Kaynak Belirterek İstediğiniz Yerde Kullanabilirsiniz.

Yazan HaYLaZ

http://www.haylazturk.com

STaRLiNeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rica ederim. Elimden geldiğince Seo üzerine makaleler yazmaya ve sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Seosuz kimse kalmasın:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sen yazmamışsın ama ginde paylaşman güzel yeniler yararlanacaktır

STaRLiNeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elbetteki okuduğum yabancı kaynaklar var ama birebir aynılarını alıp tercüme etmedim.Kendi bilgilerimide madde oalrak ekledim.Genel bir düzen oluşturdum kendimce.Eğer birebir yabancı kaynağı çevirmiş olsaydım ben yazdım diye altına imza atmazdım.Bu zamana kadar böyle bir şey yapmadım aslada yapmam.Beni bilen iblir.

Fikirlerin için teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5