İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçerik yüklememe rağmen online giriş arttmıyor

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgün içerikler yüklememe rağmen bir türlü sitem online almıyor nedeni nedir acil yardım
newmurla.blogcu.com

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bloga girdiğiniz son konular kopya. Tamamını inceleme fırsatım olmadı. Bu şekilde hitinizi arttıramazsınız.

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Onun soyle bir nedeni var . . .

Oncelikle kelime arastirmasi ve rakiplerinin icerik arastirmasina yonelmeni oneririm . . .

Siteni inceledigim zaman soyle bir sorunla karsilasiyorum, bir Web Uzmani olarak oncelikle su sekilde dusunmek gerek... Site acilisinda bayagi bir musteri kaybediyorsun cunku yavas aciliyor. Psikolojik olarak musteriler saniye sayimini beklemiyor orda buyuk bir kayip var... Ondan sonra bekleyenler de karisik bir site ic yuzeyi ile karsilasiyor . . .

Site dizaynini biraz basitlestirmeni oneririm, ayrica su sekilde dusun, her zaman kendini site sahibi degil de musteri olarak dusun... Siten acildiktan sonra, siteye ilk 10 saniye baktigin zaman, siten hakkinda ne dusunuyorsun, siten ne ile ilgili... Onu anlayamiyorsan, onu kimse anlayamiyordur.

Websitenin belli bir konuya yonelme durumu olmadigi icin de, paylas tusu, insanlari biraz sasirtiyor . . .

Bunun disinda domain adindan da sitenin ne ile ilgili oldugunu anlamak biraz zor . . . Eger dediklerimin dogrulugunu arastirmak istiyorsan da google analyticsten insanlarin sitende ne kadar sure durduklarini gorebilirsin, uzun durduklarini sanmiyorum . . .

Bu siten hakkindaki genel gorusum...

Site makale yazilarina bakacak olursan, o da diger uzmanlik alanimdir, keyword un global arastirma oranini yuksek ve rekabet layini dusuk tutarsan ve o kelimeleri makale icinde 3-5 kez kullanirsan sanirim bu da yukselisin icin bir fark yaratacaktir.

Christine

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşşekkür ederim Eif ve MasterInSEO.

Eıf ' e cevap : evet son konularım kopya ondan önce kopya içerik yüklemedim yine aynı sorunla karşılaştım ve ayrıca benim yaptığımın daha çoğunu benzer bir blogcu hep yapıyor ve online sayısı hiç 50-60-70-90-100 den düşmüyor.Bunun nedeni nedir sizce ? Ben o yüzden alıntı yapmaya başladım. Teşekkürler

MasterInSEO'ya cevap: Evet haklısınız yavaş açılıyor ama blog sitesi olduğu için oyle olduğunu düşünüyorum. sizin bu cümlenizi anlayamadım açıklarmısınız ""Site makale yazilarina bakacak olursan, o da diger uzmanlik alanimdir, keyword un global arastirma oranini yuksek ve rekabet layini dusuk tutarsan ve o kelimeleri makale icinde 3-5 kez kullanirsan sanirim bu da yukselisin icin bir fark yaratacaktir."" ve tavsiyeleriniz nedir . Teşekkürler

ve ayrıca as html şablonumu kaydettim şimdi yine bloguma bakıp yorum yapar mısınız ? Teşekkürler..

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Genelde musterilerden proje aldigim zaman su sekilde ilerlerim:

1- Site analizi:

Site analizi genelde onsite SEO ile ilgilidir, H tagleri ve diger unsurlar,

2- Yukselmeye calistiklari kelimelerin arastirilma orani ve rekabet orani , fiyati etkileyen en onemli unsurdur . . .

Global arastirilma orani yuksek ve rekabet orani dusuk olursa kelimenin fiyat biraz daha ucuza gelir cunku google da yukselmek daha kolaydir . . .

diyelim ki makale yaziyorsun ve kelimen :eek:nline bu durumda yukselis zordur bu da fiyati yukseltir... ama kelime : how to make your life easier online , olursa bu daha kolaydir . . .

cunku long tail Serp gibidir . . .

Google Keywor arastirmasi yaparsan suna dikkat et, rekabet yani competititon, low ve global arastirma oranin da 2000- 3000 seklinde secersen yukselise daha hizli gecebilirsin

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoruma cevap

MasterInSEO teşekkürler ama seo dilinizden çok anlayamıyorum :D ama konunuzda uzman olduğunuz belli yinede çok teşekkür ederim.Bana en büyük tavsiyeniz ne olur benim anlayacağım şekilde basit seo terimleriyle teşk.

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tavsiyem su olabilir . . .

Siteni basitestir... Bilgisayar onunde olan insanlari her zaman :hicbirsey bilmeyen insanlar olarak dusunmen gerek cunku bu da insanlarin tembel olusundan kaynaklanir ... Amac, insanlarin sitende fazla durmalarini saglamaktir... Bu sekilde dizayn olayini ayarlaman gerek, yani insanlar oncelikle bilgi olayina yonlenir ve sonra da bunu icerikten : Nasil hemen alabilirim seklinde dusunur...

En buyuk rakibin kimse onun sitesi uzerinde arastirma yapmani ve onun title, description ve meta tag lerine yonelmeni oneririm, yalniz aynilarini kullanma... yaklasik degerler al... SenukeX ile ilgili bir calisma da yaparsan veya Xrummer ile backlink alirsan siten icin bu da iyi olacaktir . . .

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterInSEO çok teşekkürler şimdi çoğu yeri anladım sanırım.En büyük rakibimi çok iyi takip ediyorum ve çok küçük ayrıntısına göre inceliyorum aynısını bende yapıyorum olmuyor bir türlü anlamış değilim.İnanamazsınız belki ama rakibimin tüm içerikleri alıntı ve kopya google nasıl indexleme yapıyor nasıl hiti arttırıyor hala anlamış değilim. Teşk..

Blogumun yeni şablonuna tasarımına baktınız mı ?

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Baktim ama nedense resimlerini begenmedim, pixel ayarlari ve genisletilme oranlarinda ayarlama yap biraz... Su anda bir site uzerinde calisiyorum dizayni tam olarak bitmedi ama sadelikten bahsederken sundan bahsediyorum

homemadecanadian(dot)com , bu adresteki siteyi incele ne demek istedigimi anlarsin . . .

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterInSEO:Baktım evet anladım çok güzel olmuş. Zaten benim blog tasarımım degil ücretsiz bir şablondu aldım kullandım.Dediğiniz sorunları yapmaya çalıştım hata veriyor yani yapamadım.Ama pıxelın nasıl daha iyi olacağını bilmiyorum bana ücretsiz önerebileceğiniz şablon sitesi felan var mı ama dediğiniz gibi sade...
teşk.

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eger Wordpress kullanirsan bende genelde en kaliteli temalar mevcut, burda paylasirim ... Senin siten icin pinterestin clonunu uygun goruyorum ...

- - - -Güncellendi - - - - - -

www(dot)themesnap(dot)com/theme-demos/pinboard/ demosuna bir bak...

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama bütün ayarlarımı o yaptığım site için yaptım yani web site kayıtlarımın hepsini.Hepsini tek tek tekrardan mı yapmam gerekiyor.

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
wordpress kullaniyorsan ayarlar degismez , backup yap once her ihtimale karsi . . .

Reklam alani sonsuza gidiyor, scroll down yapinca yeni sayfa yukleniyor.. o sekilde tek sayfada tum hrsey mevcut oluyor

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Blogcu nun SEO olayi Wordpress ten daha zordur, ve genelde wordpress gorsel olraka ziyaretciler icin daha iyidir... Bircok temayi bedava bulabilirsin yani uzun vadede wordpress oneririm

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam çok teşekkürler.Wordpresse geçersem seo olayını nasıl yapmamı tavsiye edrsiniz kısa yoldan hitimin rankımın artması için.Çünkü blogcuya çok uğraştım emek verdim :(

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iki tane eklenti var ama musterilerim geneli seo by yoast kullanir, all in one seo eklentisi var ama kategoriler kisminda seo uygulamiyor...

onun disinda projeni baslattiktan sonra tartisma halinde onerilerde bulunurum...

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herşey için tekrardan çok teşekkür ederim ama wordpress'e şuan için geçmeyi duşunmuyorum ama şablonumu ,görüntüyü ve pixeli düzeltip sade bir görüntü vermeye çalışacağım eğer blogcu içinde tavsiyeleriniz varsa beklerim teşk..

"onun disinda projeni baslattiktan sonra tartisma halinde onerilerde bulunurum" ne gibi nasıl bir taRTISMA " MasterInSEO "

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5