İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçeriklerinizin 3'te birini silmek trafiğinizi 3 kat attırabilir

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Web sitenizdeki yüzlerce blog yayınını silerek, birleştirerek ve ya güncelleyerek site trafiğinizi üç katına çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak size korkutucu veya itici gelebilir.

Daha az içerik nasıl daha fazla trafik getirebilir?

Neden tüm bu zorlu çalışma saatlerini silelim ki?

Merak ettiğin bu soruların cevapları aşağıda:

İçeriğinizin üçte birini silip web sitenizin trafiğini üçe katlayabilir misiniz?

Tam olarak Todd Tresidder'in yaptığı şeydi.

O, bir içerik denetimi yapmış , onun içeriğinin üçte biri silinmiş ve trafikte büyük bir artış kaydetmiştir.

Görüyorsunuz, birkaç yıl boyunca bir web siteniz olduğunda, artık iletinizle eşleşmeyen gereksiz ve alakasız içerikler gibi sorunlarla karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Bir içerik denetimi yaparak bu sorunları çözebilirsiniz.

Bir içerik denetimi, SEO sıralamanızı da geliştirebilir. Bir düşünün: Yeni SEO demek, kalite demek. Google, kullanıcıları için en iyi kalite deneyimini istiyor. Bir içerik denetimi yaparak, en yüksek kalitede deneyimi sunmaya çalıştığınızı kanıtlamış olursunuz.

Bir içerik denetimini nasıl yapıyorsunuz?

Başlamadan önce, ilk yapmanız gerekenler:

Tüm içerik arşivinizi gözden geçirin ve bir e-tabloya yerleştirin .Her sayfa ve her yazıyı mutlaka gözden geçirin. Her birini dört kategoriden birine göre işaretleyin ve sınıflandırın:

1) Sakla (sitenizde kalacak iyi içerik)

2) İyileştir (markada var ancak güncellenmesi gerekiyor)

3) Konsolidasyon (örneğin, benzer bir konudaki kısa içerik tek bir gönderide birleştirilebilir)

4) Kaldır (alakasız veya marka ile ilgili olmadığı için sil)

Sitenizde, içerik denetimini gerçekleştirmek için bu adımları uygulayın:

Adım # 1 : “Sakla” ve “Geliştir” kategorilerindeki içeriği düzenleyin ve geliştirin. Daha yüksek trafik için bu makaleleri iç bağlantılı yapın.

Bu içeriği analiz ederken, aşağıdaki kriterleri kullanın:

• Biçimlendirme noktasında mı?
  • Görüntüler SEO dostu mu?
  • Yazma kalitesi eşit mi?
  • Taraması ve okuması kolay mı?
  • Başlık arama motorları ve sosyal medya için optimize edilmiş mi?
  • İç bağlantıları doğru mu?
  • Yeterli sayıda dahili bağlantı var mı? Daha eski yayınlar daha yeni yayınlara bağlanabilir mi?
Güncellediğiniz ve birleştirdiğiniz gönderiler için, artık alakalı olmayan eski yorumları sildiğinizden emin olun. Okuyucuların kafasını karıştırmamak için.

2. Adım : Daha kısa, benzer blogları yeni blog yayınlarıyla birleştirin.

Muhtemelen birleştirmek için birkaç benzer yayın grubunuz olacak. Onları birleştirdikten sonra, şunları yapmalısınız:

1) Konsolidasyon grubunun en popüler blog gönderisini seçin.

2) 301, konsolidasyon grubunun diğer tüm blog URL'lerini en popüler blogun URL'sine yönlendirin.

(Not: 301 yönlendirmesi, kullanıcıları ve arama motorlarını orijinal olarak istediklerinden farklı bir URL'ye göndermenin bir yoludur. )

Adım # 3 : “Kaldır” kategorisindeki içeriği silin.

Artık sitenize uygun olmadığını düşündüğünüz içeriği silin!

Artık içerik denetimi kolay bir işlem değil. Ancak işe koyulur ve gerçekten yaparsanız, trafik sayınızda harika sonuçlar görebilirsiniz. Bu yüzden sitenize bir şans vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Roxender

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Bu makale sonrası benim de örneğim olacak. Yıllar öncesinde iki sene boyunca aktif bir şekilde blogladığım içerikler eklediğim blog sayfama yıllar sonra tekrar içerik eklemeye başladım.

İçerik eklemeden önce yaklaşık 300 makale vardı hit gelen konular halen vardı search console sayesinde tespit edip hit gelen konular harici diğer içerikleri günde 4-5 makaleyi silerek yeni içerikler eklemeye başladım.

Sonuç olarak eski içeriklere gelen hit sayısı azda olsa arttığını gördüm gelen hitler şuan da yeni içeriklere gelmiyor hatta yeni eklenen içerikler iki gün sonra index alıp ilk 20 de yer alıyor ilgili anahtar kelimelerde. Ama hit gelmeyen çöp içerikleri zamanla kaldırmak Google üzerinde index kaybına sebep olsa da sitenin okuyuculara olan kalitesini belirliyor gibi.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Aynen söylenenler çok doğru. Ne zaman luzumsuz içerikleri sildim o zaman indeks hızı arttı. Ziyaretçi sayısı da arttı.

makaleyaznet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Google , sanırım her siteyi değerlendirirken "yenilenme" değerini de hesaba katmaya başladı. İyi bir paylaşım olmuş. O zaman ne yapıyoruz, hemen imzamdaki sitemizden , yeni içeriklere göz atmaya başlıyoruz :) :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5