İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İddaa dışı şans oyunları reklam tanıtımı.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar 28 Şubat da resmi gazetede çıkan yasa ile legalpara dışı şans oyunlarının reklamı yasaklanmıştır. Reklam yapanlara cezai yaptırım uygulanacak, konu ciddi, legalpara yazıp googleda arattım, her site reklamları kaldırmış nerdeyse, çok büyük forumlar bile reklamları kaldırmış. Bazı sitelerde tavla reklamı görüyorum, büyük ihtimalle o da yasa kapsamına girmekte. Konu ciddi, tam araştırmadım ama haber vereyim dedim arkadaşlar dikkatli olun, iyice araştırın..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gerçekten yaaa...3-5 bişi kazanıcam diye yakmayın kendinizi arkadaşlar

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu hırsızlık yapanların kolunu bacağını kesme,
fuhuş yapanları kafalarına kadar toprağa gömüp taşlama,
büyük ağır suçlar işleyenlere idam cezalarıda çıkarsa tam süper olacak.

maksadım qumarı yada bahsi filan korumak değil ama internet ortamında yasalaşma ve kanunlaşma çok sakat durumda ilerliyor. yakında siteleri haremlik selamlık ayırın diyebilirler dikkatli olalım :S

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ugur Dundar iki haber daha yaparsa oda olur:)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şu hırsızlık yapanların kolunu bacağını kesme,
fuhuş yapanları kafalarına kadar toprağa gömüp taşlama,
büyük ağır suçlar işleyenlere idam cezalarıda çıkarsa tam süper olacak.

maksadım qumarı yada bahsi filan korumak değil ama internet ortamında yasalaşma ve kanunlaşma çok sakat durumda ilerliyor. yakında siteleri haremlik selamlık ayırın diyebilirler dikkatli olalım :S

Merhaba,
Yok bununla alakası :)
3-5 Kuruş fazla kazanacagız diye qumarımı destekleyelim iyi olmuş insanların nafakasını qumar illetine yatırmasının açıklanır bir tarafı yok olayların hepsi bir biri ile baglantılıdır. Ancak legalpara serbest ise digerlerininde serbest olması gerekir " Gerekli vergileri aldıktan sonra " bu nedenle çifte standart olarak nitelendiriyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Yok bununla alakası :)
3-5 Kuruş fazla kazanacagız diye qumarımı destekleyelim iyi olmuş insanların nafakasını qumar illetine yatırmasının açıklanır bir tarafı yok olayların hepsi bir biri ile baglantılıdır. Ancak legalpara serbest ise digerlerininde serbest olması gerekir " Gerekli vergileri aldıktan sonra " bu nedenle çifte standart olarak nitelendiriyorum.

bende qumarı desteklemiyorum abi aksine kaldırılacaksa milli piyangosundan sayısal lotosuna hepsi kaldırılsın. ama son zamanlarda internet kanunlarında gerekli gereksiz bir sürü atılımlar yapılıyor. ileriyemi gidicez geriyemi gidiyoruz hiç belli değil.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende qumarı desteklemiyorum abi aksine kaldırılacaksa milli piyangosundan sayısal lotosuna hepsi kaldırılsın. ama son zamanlarda internet kanunlarında gerekli gereksiz bir sürü atılımlar yapılıyor. ileriyemi gidicez geriyemi gidiyoruz hiç belli değil.

Merhaba,
Tamam bunlarda kaldırılsın veya kaldırılmasın tartışması bir yana adil olmaktan bahsediyoruz aynı şeyden bahsediyoruz demekki :)

nXs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"MADDE 5 – Sabit ihtimalli ve müşterek yasakparaler ile şans oyunlarının yurtdışında düzenlenmiş veya oynatılmış olup olmadığına bakılmaksızın, mevzuat uyarınca verilmiş sabit ihtimalli ve müşterek yasakparaler ile şans oyununu düzenleme veya oynatma yetkisi bulunmaksızın veya mevzuatta öngörülen usûl ve esaslar dışında bu oyunları internet, diğer dijital ortamlar ile her ne şekilde olursa olsun düzenleyen veya oynatanların faaliyetleri mahallin en büyük mülkî amiri tarafından durdurulur. Haklarında tutulacak tutanak ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına sevk olunurlar. Bunlar hakkında iki seneden beş seneye kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası verilir. Adlî para cezasının miktarı suçtan elde edilen menfaatin üç katından az olamaz ve suçun işlenmesinde kullanılan her türlü araç, gereç, malzeme ile elde edilen gelir müsadere edilir.

Birinci fıkrada öngörülen fiillerin söz konusu olduğu hallerde sabit ihtimalli ve müşterek yasakparaler ile şans oyunlarına katılımı sağlayan bilgi veya belgeleri, bunların oynanmasına yardımcı olan bilgileri, ilgili ilan ve reklamları veya bu oyunlar ile ilgili olarak para, kredi veya mali değeri olan bir menfaati sağlayan yetkilendirmeyi herhangi bir iletişim aracı kullanarak iletenler ile bu halleri bilmesine veya bilmesi gerekmesine rağmen, masraf niteliğinde olsa dahi gelir elde edip etmediklerine bakılmaksızın sabit ihtimalli ve müşterek yasakparaler ile şans oyunlarıyla ilgili olarak her ne şekilde olursa olsun mali olanak sağlayan veya her türlü elektronik ortamda para, fon veya kredi transferi olanağı sağlayanlar veya temsil eden belgeleri düzenleyenler veya sayılanlar dahilinde ödeme veya ödeme niteliğinde işlem yapanlar ile bu fiilleri işlememekle beraber, bunlardan gelir elde edenler aynı şekilde cezalandırılır."

Yabancı yasakpara sitelerinde yasakpara oynayanların cezası ve yasakpara şirketi reklamı yayınlayanların cezası: iki seneden beş seneye kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası.. para cezası da elde edilen gelirin 3 katına kadar..

kanunun bizi ilgilendiren kısmı burası.. tüm kanunu okumak isteyen tıklasın..

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Devlet ota oka burnunu sokuyor. bi internetimiz vardı maşşallah herbir köşesinden darbe yiyor.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
qumara karsıyım ama devletınkı (legalpara) qumar sayılımıyor

iddaaevi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sitelere yönelim genelde buradaki yerel kuruluşların bu tip pay per reklam yapmaması tv ye verdiği paranın 100 de birini versin bakalım nete, dışarı para çıkıyor mu? Ancak sistematikleri vizyonsuz, kısır ve öngörüsüz. %700 artan internet kullanımını görmezden gelen legalpara,bilyoner ve nesine gibi yasal şirketler maalesef böyle bir uygulama yapmadı.Buradan net olarak söylüyorum arkadaşlar; Bizim legalpara nın interneti önemsememesinin temel sebebi budur. Birçok legalpara sitesi sahibi tanıyorum legalpara ya onlarca mail atıp reklam istemiştir, ancak ciddiye alınmamıştır. Net olarak tek bir gerçek var;
Suçlu legalpara nın ceo sudur. Zihniyetsiz, dar görüşlü ve vizyonsuz olmaları yağ reklamının arkasından çıkan legalpara reklamının kime faydası olur aslında açık medya patronlarının ondan sonra böyle arenalar konuyu inceler iyi de oldu bu yasa paramız dışarı çıkmasın tabiii

suçlu legalpara nın ceo sudur diyecem ama kalıbımı basarım böyle bir sistematikleri bile yoktur

asla tek kalmayacaklar türevleri de lisans alacak ozaman legalpara ya buradan sesleniyorum asla bana yanaşmayın ve diğer arkadaşlarıma da bu sahipsizliğinizi unutmayacağız kimse unutmayacak.....

suçlu legalpara nın ceo sudur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5