İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IdeaSoft® Akıllı E-ticaret Sistemi

Own

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
E-ticaret işi ile uğraşanlar tarafından Bu sistem son zamanlarda çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Benim merak ettiğim

IdeaSoft® Akıllı E-ticaret Sistemi

isminde ki bu sistem gerçekten özel olarak satışını yapan kişiler tarafındanmı kodlanmış ? yoksa ücretsiz açık kaynak kodlu herkesin kullanabileceği OpenCart sistemi üzerinde, kodlarında oynamalar yapılarak bu sistemi kendilerinemi maal etmişler ?

opencart türkçe destek forumundaki bu işlemle ilgili yazan yazıyı aktarıyorum,

footer.tpl dosyasında yazan yazıda "OpenCart açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve Powered By OpenCart yazısını kaldırmak ücretsizdir ama genel olarak kabul gören ufak bir bağış yapmanın daha doğru bir davranış olacağı yazmaktadır."

Burada yazanlardan yazılımın ismini farklı isimler verebileceğiniz anlamını çıkarmayınız. Kaldıranların çoğu bunu yapıyor ve bu lisans kurallarına aykırıdır.

ideasoftun tasarımı profesyonel bir yazılımmış gibi çok pahalı fiyatlara paketler halinde satışı yapılıyor sitesi
http://www.ideasoft.com.tr/

ideasoftun yaptığı siteler üzerinde basitçe bir inceleme yapınca opencartla aynı link yapısını ve admin panelini kullandığını gözlemledim bu konuda olumlu olumsuz aydınlatırsanız sevinirim.

StyLes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu pek bilinemez.Çünkü siz güzel bir editle vbulletin'i inanılmazbirşeye çevirebilirsiniz :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Çok kullanılan bir sistem. İlk gördüğümde bende kesinlikle opencart dedim. Ancak destek veriyorlar sonuçta ve bu yüzden rağbet görüyor.

macitemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;
Ben ideasoft yazılım departmanı yöneticisi emre macit.

Etrafta zaman zaman gördüğümüz bu yazılar bizi gülmekten öteye götürmemektedir.
2007 den beri el emeğimiz ile geliştirdiğimiz eticaret yazılımımız, openCart sisteminin herhangi bir parçasını içermemektedir.

Örneğin footer.tpl denmiş yukarıda, bizim sistemimizde böyle bir dosya bile bulunmamaktadır. Bizim mevcut footer yazımız copyright.html sayfasından public olmayan seviyeden gelmektedir.

evet URL parametrelerinde benzerlik olabilir. Aynı parametreyi de kullanmış olabiliriz. Fakat bu yazılımımızı opencart yapmaz. Admin paneline gelince, projemiz şu an v5.52-R6542 revisionundadır. versiyon 1 den beri hem admin paneli hem standart temalarımız günden güne geliştirilmiştir. Bunun için çeşitli sitelerde eski admin panelimizin fotoları vs de bulunmaktadır.

Lütfen kulaktan dolma bilgiler almaktansa, merkez ofisimiz ile iletişim kurup, konu hakkında detaylı bilgi alınız. Vermiş olduğumuz hizmetler, zaten opensource bir sistem ile verilebilecek hizmetler değildir.

Bilgilerinize sunar, teşekkür ederim

yusuf21

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
baştan son opencart

Merhabalar;
Ben ideasoft yazılım departmanı yöneticisi emre macit.

Etrafta zaman zaman gördüğümüz bu yazılar bizi gülmekten öteye götürmemektedir.
2007 den beri el emeğimiz ile geliştirdiğimiz eticaret yazılımımız, openCart sisteminin herhangi bir parçasını içermemektedir.

Örneğin footer.tpl denmiş yukarıda, bizim sistemimizde böyle bir dosya bile bulunmamaktadır. Bizim mevcut footer yazımız copyright.html sayfasından public olmayan seviyeden gelmektedir.

evet URL parametrelerinde benzerlik olabilir. Aynı parametreyi de kullanmış olabiliriz. Fakat bu yazılımımızı opencart yapmaz. Admin paneline gelince, projemiz şu an v5.52-R6542 revisionundadır. versiyon 1 den beri hem admin paneli hem standart temalarımız günden güne geliştirilmiştir. Bunun için çeşitli sitelerde eski admin panelimizin fotoları vs de bulunmaktadır.

Lütfen kulaktan dolma bilgiler almaktansa, merkez ofisimiz ile iletişim kurup, konu hakkında detaylı bilgi alınız. Vermiş olduğumuz hizmetler, zaten opensource bir sistem ile verilebilecek hizmetler değildir.

Bilgilerinize sunar, teşekkür ederim

Macit bey yazılarınız hiç inandırıcı gelmiyor url parametleri bu kadar mı benzer olur ve turuncu temanızda bire bir opencart teması buyrun bakın http://demo.opentema.com/turuncu/ hadi url yapıları aynı diyelim, temaya ne dıyeceksınız pekı ? bu kadar benzerlik olur mu ?

pasham

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende IdeaSoft® Akıllı E-ticaret SistemiNİN Open Cart Sistemi üzerinden Geliştirildiğini Duymuştum ki, Profosyonel bi webmaster opencart sistemini Çözer ve üzerine ekleyerek bişiler yapabilir.

macitemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

Eticaret işini ciddiye alıyorsanız eğer, gelin merkez ofisimize size ispatlayalım. Opencart kodlarını da yanınızda getirin dilerseniz.
Duymuştum etmiştim diyen kişiler kimden duyduysa onları da yanınızda getirin. Bütün böyle duyanlar gelsin. ;)

Eticaret yapmak istiyorsanız da opencart ile yapmak istiyorsanız da yapın tabi ki. Ama kimsenin emeğini küçümsemeyin. Bizim bu konuda içimiz rahat. Buradan bilmeden konuşup da yanlış bilgileri paylaşmak istemiyorsanız, demo sitemizi inceleyin. Yönetim paneline girin felan bir tur atın. Biraz koddan anlıyorsanız, farklı bir yazılımdan editlenerek yapılmadığını anlamanız lazım.

Anlamıyorsanız da kodlar ile çok haşır neşir değilsiniz demektir. Öyleyse de bilip bilmeden çok konuşmamak gerekir diye düşünüyorum.

Haliyle bu yazıyı yazarken bile bunu düşünenlerin nasıl olup da düşünebileceğini anlamakta güçlük çekiyorum. 4,5 yıl boyunca yazdığım 10binlerce satır kodu ben bilirim :)

Bu yazıda daha fazla post eklemeyeceğimi bildirmek istiyorum. Varsa iletişim kurmak isteyen mesaj felan atsın oradan yazabilirim.

Bu arada tema ile ilgili çok net söylüyorum, bizim tasarımımızı "çalmıştır". Ama kendisini geliştirmeye ihtiyacı vardır bu kişinin. Çünkü blokların kenarındaki ovallikleri sanırım gözden kaçırmış. Selamlar ona da.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yeni üye, ilk mesaj, ilk yorum :) Bencede gülmek size yakışıyor.
Doğrusu o sistemi önceden kullanan biri olarak derin bir benzetme içindeydim. Ancak ilk mesaj, ilk yorum, yeni üye üçlüsünü görünce ispat çabaları gibi geldi bana ve artık inanıyorum...

Saolasın volky ikna ettiğin için ;)

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Teknik Destek Departmanı yöneticisi olduğum IDEASOFT'un referanslarına bakıyoruz: THY, PUMA, DOCKERS, BELLONA, TRT...
Ha bu kadar firma gerizekalı bir sen akıllısın yusuf21 :) PUMA olacağım ve opencart üstüne kurulmuş dandik bir yazılımı tercih edeceğim :) :) :) güldürmeyin yahu adamı.
Nonuya ne kadar hakim olamasamda ve bilgim olmasada benimde ufak bir paylaşımım olacak elbet. Bulunduğum şehirlerden birinin futbol takımı(ki arkasında büyük bir fabrika kuruluş sponsorluğu var) bir yakınımın abisine bir web sayfası yaptırdı ve 2.500 milyar(eski tl) ile büyük bir para verdi. Kurulan sistem ise opencart veya wordpress gibi ücretsiz bir sistem, adamın yaptığı sadece biraz temayı düzenlemekti. Kalite müşterinin isteğidir, ne fazlası ne azı. İstediğini verebildiğiniz sürece sıkıntı yok derim.

yusuf21

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
opencart

Yahu bu yusuf21 adlı arkadaş açıkçası beni çok güldürdü. Hakkında kısmına http://www.rexasoft.com/ linki yazmış. Referansımız diye koyduğu içeriğe bakıyoruz; neye referans olduğu belli değil.
Teknik Destek Departmanı yöneticisi olduğum IDEASOFT'un referanslarına bakıyoruz: THY, PUMA, DOCKERS, BELLONA, TRT...
Ha bu kadar firma gerizekalı bir sen akıllısın yusuf21 :) PUMA olacağım ve opencart üstüne kurulmuş dandik bir yazılımı tercih edeceğim :) :) :) güldürmeyin yahu adamı.
Adresimiz belli, yerimiz yurdumuz belli. Buyrun gelin size bir çay içirelim bu işin nasıl yapıldığını öğretelim. Sağda solda saçma sapan yorumlar yazıp vaktinizi boşa harcamayın. Bizden çalınan temayı bize çalmışınız diye göstermeyin :D Eminönünde satılan malları görüp dünya markalarına mail çekip "Eminönünden çalmışsınız" da diyorsunuzdur siz muhtemelen :D Beni çok güldürdünüz Allah da sizi güldürsün :D

Ekleme: Hatta bir teklifim var bu çalınan Turuncu Temanın orjinalini size gönderelim mi :D
Belki az biraz daha inceler daha düzgün bir şekilde çalabilirsiniz :D ahahahha :D:tili O değil de çalan arkadaş bari az biraz daha değişiklik yapsaymış daha yaratıcı olurmuş :D Bu arada çalmak isterseniz bizde bu temanın yeşili,moru,kırmızısı vs. her rengi var ::kart:

hahah :D:D:D Başka sistemin kodlarını editleyerek bir yerlere gelip yukardan konuşmak kolay :D:D:D:D hadi kodları geçelim tasarımlar bu kadar mı aynı olur hahaha :D:D:D:D kendinizi kandırmayın :D:D:D gel gör nerelere iş yapıyoruz aslanım.Unutma sen bir çalışansın ben ise şirket sahibi.Çok havalanma aslanım bulunduğun yerde ne iş yaptığını unutma.ben sana ve senin gibilerine iş veriyorum.Hamd olsun çalışan değil çalıştıranım.Hem neden bu kadar zoruna gitti ki anlayamadım ? Yarası olan gocunur.Demek ki senin yaran varda gocunuyorsun :D:D Sende biliyorsun ki o editleyip sattıklarınız opencart.Bu arada opencart kullanmıyorum satmıyorum müşterilerime özel e-ticaretler yazıyorum.Buyur gel mekanıma sana göstereyim kimlere iş yaptığımı.Kendini bu kadar ispat içerisinde bulundurman çok komik geldi.Madem dünyanın dev markaları sizinle çalışıyor neden buraya yazma gereği duydun ki anlayamadım ? Millet sizi kodları editleyip satan olarak tanımasın diye mi ? neyse beni zerre kadar ilgilendirmiyorsunuz bu kadarda kendinizi ispatlamanın anlamı yok.Çok büyük bir firmasınız ya hiç gerek yok :D ,acentaya site satıyorsunuz thy puma diye referanslara ekliyorsunuz :D:D:D:D çok komiksiniz gerçektende :D:D puma ayakkabı satan yere site yapıp referanslara puma yazmayın iş yerinin adını yazında görelim sizi :D bende petrol ofislerine gıdacılara acentalara marketlere vs. yaptığım yerlerin isimlerin adını değilde markalarımı yazsam acaba ? lukoil,thy,pegasus,ülker,saray vs ? hiç kötü olmaz aslında ? hadi işine bak bu konulara fazla takılma çok dert etme biz biliyoruz kimin ne olduğunu kendini ıspatlamaya gerek yok kimin ne oldugu ortada.Bu arada opencart yurtdışı firması ve 15 dilin üzerinde destek veriyor bula bula sizi mi bulduda scriptlerinizi çalacak üstelik scriptleriniz kendi hostunuzda barındırılırken :yeho:şekil:

Ekleme:
Yahu bu yusuf21 adlı arkadaş açıkçası beni çok güldürdü. Hakkında kısmına http://www.rexasoft.com/ linki yazmış. Referansımız diye koyduğu içeriğe bakıyoruz; neye referans olduğu belli değil.
Adresimiz belli, yerimiz yurdumuz belli. Buyrun gelin size bir çay içirelim bu işin nasıl yapıldığını öğretelim. Sağda solda saçma sapan yorumlar yazıp vaktinizi boşa harcamayın. Bizden çalınan temayı bize çalmışınız diye göstermeyin :D Eminönünde satılan malları görüp dünya markalarına mail çekip "Eminönünden çalmışsınız" da diyorsunuzdur siz muhtemelen :D Beni çok güldürdünüz Allah da sizi güldürsün :D

Ekleme: Hatta bir teklifim var bu çalınan Turuncu Temanın orjinalini size gönderelim mi :D
Belki az biraz daha inceler daha düzgün bir şekilde çalabilirsiniz :D ahahahha :D:tili O değil de çalan arkadaş bari az biraz daha değişiklik yapsaymış daha yaratıcı olurmuş :D Bu arada çalmak isterseniz bizde bu temanın yeşili,moru,kırmızısı vs. her rengi var ::kart:

Bu arada opencart gibi bir firma neden sizin tasarımları çalsın ki anlayamadım ? Sattığınız scriptler kendi hostunuzda barındırılıyor ve müşteriye hostu vermiyorsunuz ? Kendinizi ispatlarken düştüğünüz duruma bak yazık acıdım.Daha fazla kendinizi ispatlamaya gerek yok ben inanmıyorum genede ALLAH ın verdiği nefesi boşa tüketmek istiyorsanız buyrun sabaha kadar yazın :D:D:D:D

Peradizayn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir editle yapılmış olabilir. ama büyük ihtimal opencart üzerine yazılmış.

yusuf21

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
opencart

güzel bir editle yapılmış olabilir. ama büyük ihtimal opencart üzerine yazılmış.

Bencede opencart çünkü tasarımlar bu kadar mı aynı olur.bide opencart bizden caldı dıyorlar.opencart 15 dilin üzerinde dil desteği ile temalar geliştiriyorlar.hem opencart nere idea nere ? biri tr de diğeri kim bilir nerede.Bide acenta firmalarına ayakkabıcılara site satıyolar puma thy ye diye referanslarına ekliyolar ya çok komik oluyor :D:D:D:D bundan sonra bende oyle yapacam :D:D:D lukoil,ülker,saray,domestos,doritos,eti,thy,pegasus,onur aır,mercedes,ford,bmw :D:D:D:D

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
IdeaSoft'un altyapısının openCart olma ihtimalini düşünebilecek kişilerin, artık iyinet'te olduğunu görmek gerçekten üzücü. Forumtr gibi sitelerde ki hiç bilmeyen ama çok bilen vatandaşların yazdığı gereksiz ve boş mesajlardan öteye gidememiş bir konu görüyorum. Uyanın, şöyle bir silkelenin.

cenin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nekadar saçma yaklaşımlar gördüm çok ilginç. Bir başkasının emeğine çamur atmak ne kadar kolay insanımız için. Eğer yapabiliyorsanız sizde opencart'ı editleyerek koca bir aş olun ve büyük şirketlere e-ticaret hizmeti verin, tekno park üyesi olun kdv bile ödemeyin devlete. Yapamazsınız çünkü siz (çamur tarzı eleştirenleri kastediyorum) ancak başkalarının yaptıklarına bakar, kendinizin başaramadıkları yüzünden başaranları kıskanır ve hasetinizden çatlayıp böyle işlerine çamur atarsınız. İdeasoft yazılımı openkart üzerinden geliştirilmiş olsa ne yazar? Olacağını sanmıyorum ama eğer öyle yaptıysalar bile adamlar oturmuşlar bir güzel geliştirmişler ve zaten opencarttan geriye eser kalmamış. Hiç admin panelini incelediniz mi ki siz ideasoftun? site ön yüzüne baktığınızda acaba opencart yada oscommerce türevi olabilirmi diye düşünmeden edemiyor insan ama admin paneline girdikten sonra yok canım imkansız diyorsunuz. Dediğim gibi açık kaynak herhangi bir yazılım kuluçka olarak kullanılmış olsa dahi o kuluçkadan eser kalmamış admin paneline girince bariz anlıyorsunuz.

Güvenlik nedeniyle size ftp yada cpanel şifresi vermiyorlar ama yazılımı öyle iyi tasarlamışlar ki zaten admin panelinden her işinizi hallettiğiniz için bunlara ihtiyacınız kalmıyor. Mesela opencart üzerinden eposta hesabını yönetebilen, opencart admin sayfası üzerinden cpanele erişip yeni eposta hesabı açıp, kaldıran yada düzenleyebilen bir modül veya özellik varmı ki opencartta?

Birçok muhasebe programı ile entegrasyon yapılabiliyor, detaylı raporlamalar, çeşiti google hizmetleriyle eşgüdümleme vs. kolayca yapılabiliyor. Ürün yönetimi (şahsi düşüncem olarak eksikleri olsa da) opencarta fark üstüne fark atıyor. Ben ideasoft alırmıydım sorusuna vereceğim tek cevap eğer talep ettikleri ücretleri ödeyebilecek kadar çok kazanıyor olsaydım bir dakika bile düşünmeden alırdım. Siz sadece yazılım değil teknik hizmet te satın almış oluyorsunuz ideasoft satın aldığınızda. Sorunları bir kenara bırakıp işinize odaklanma imkanı satın almış oluyorsunuz.

Açık kaynak yazılımlara gelince zaten eğer ki php kodlama yapıyorsanız açık kaynak bir programlama dili kullanıyorsunuz ve var olan birşeyi kullanarak, üstüne birşeyler geliştiriyorsunuz demektir. Eğer buna çok karşıysanız size tavsiyem makine dilinden başlayarak üstüne birşeyler koya koya önce kendi programlama dilinizi geliştirmenizdir aksi takdirde başka birilerinin yapmış olduğu birşeylerin üzerine birşeyler inşaa etmiş olacaksınız.

Son halini bilemiyorum ancak bir zamanlar Anadolu Ajansı (AA) joomla kullanıyordu. VolksWagen (VW) gibi birçok firma almanların geliştirdiği Typo3 kullanıyor. Joomla, wordpress (ideasoftun resmi web sitesi de wordpress kullanıyor), opencart, prestashop veya diğer açık kaynak php cms yazılımları, hangisi olursa olsun bunlar ücretsiz olarak geliştiriliyor diye profesyonel işler çıkarılamayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Değeri çok büyük paralarla ölçülen bazı sosyal ağlar da başlangıçlarında dolphin gibi açık kaynak platformları kuluçka kullanmışlardır ama bu onların basit, gereksiz yada para etmez olduğunu göstermez. Siz zaten bir yazılımın başka bir açık kaynak altyapısıyla yapıldığı için onu küçümsüyorsanız henüz bir yazılımcı değilsiniz demektir... Gidin önce linux falan öğrenin bütün bunları sonra tartışırız...

Sevgiler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5