İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IE 7 ve Google Adsense (kötü haber)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IE 7'nin Beta 2 önizleme versiyonunu geçtiğimiz günlerde A'dan Z'ye incelemiştik. Açığını bile yazdık. Yeni versiyon, site sahiplerini üzecek.

Web geliştiriciler, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Internet Explorer 7 Beta 2 önizleme versiyonunu incelediler. Ve kötü bir sürpriz ile karşılaştılar. Şöyle ki; birçok webmaster'ın ve site sahibinin ekmek yediği Google Reklamları, Internet Explorer 7 Beta 2'de bazen s**ıyor. Bu sonuç ise, web sitesi sahiplerinin canını oldukça sıkmış durumda. Helal hoş olsun ama yine de bazı rakamlar verelim. Google, site sahiplerine bu istem sayesinde bir yılda 2 milyar dolar veriyor.

Top, Microsoft'ta!
Sistem, tıkla-kazan mantığına göre çalıştığından dolayı, sahtekarlığa karşı koymak için Google'ın ekstra önlemler almasına neden olmuştu. Windows XP altında çalışan Internet Explorer 7 Beta 2'deki bu ciddi sorunun sonraki versiyonlarda giderilmesi bekleniyor. Yoksa, Microsoft'un aba altından sopa gösterip, daha sonra da "Aaa o mu? Tamam hallederiz" diye toparlaması olarak yorumlamıyoruz elbette.

SDN

Microsoft kendince bir şeyler yapıyor; ama olan bize olacak gibi görünüyor.

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
euheuhe msn ads'e destek için yapmıştır belki. :) şaka bir yane IE7 süper birşey. ben test ettim. Beta olduğu için böyle bir sorundur tabiiki...

S

SoruForum.Com

Misafir
bilgisayarcı olaraktan şimdiden bütün müşterilere windows 3.1 yüklemeye başlayayım en azından ie 7 kullanamazlar :)

Arayan Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bu sorun ileriki versiyonlarda düzeltilmezse; microsoft-google savaşı ne hale gelecek çok merak ediyorum.

P

phoenix

Misafir
Hiç birşey olmaz, kodlar istediği kadar sı...sın sonuçta reklamlar standartlar dahilinde kodlanıyor.IE 7 uyumlu bi js yazmak herhalde dünyanın en basit işi..

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phoenix' Alıntı:
Hiç birşey olmaz, kodlar istediği kadar sı...sın sonuçta reklamlar standartlar dahilinde kodlanıyor.IE 7 uyumlu bi js yazmak herhalde dünyanın en basit işi..

+1

Katılıyorum..

Umut Deniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede kesin standert bir kod üretir google, sorun olmaz,

zaten google kendi işletim sistemini bile hazırlıyor,

kendi işletim sistemi kendi browserı kendi reklamı çıkan milyonlarca site... yakında internetin hakimi bence google olacak.

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phoenix' Alıntı:
Dediğin gibi reklam metinleri standartlar dahilinde yazılıyor, bu durumda bence IE uyumlu bi js yazmak yerine microsoft browser'ını standart kodları doğru gösterecek şekilde düzeltmelidir (Google'ın oluşturduğu kodların standart dışı olmadığını düşünüyorum), mevcut tarayıcılar ile s.çmayan adsense kodları IE7 ile s.çmaya başlamışsa bence sorun IE'dedir ve düzeltilecektir..

P

phoenix

Misafir
iyimi' Alıntı:
Dediğin gibi reklam metinleri standartlar dahilinde yazılıyor, bu durumda bence IE uyumlu bi js yazmak yerine microsoft browser'ını standart kodları doğru gösterecek şekilde düzeltmelidir (Google'ın oluşturduğu kodların standart dışı olmadığını düşünüyorum), mevcut tarayıcılar ile s.çmayan adsense kodları IE7 ile s.çmaya başlamışsa bence sorun IE'dedir ve düzeltilecektir..
Suphesiz sorun IE'de.
Ayni seyi soylemisiz zaten ama.
IE 95% pazar payi sahibi, Google ve Mozilla istedikleri kadar kanka olsunlar, MS default browser Firefox kullanmayacagina gore (belki 2020 lerde Bill amca ölür falan? o zaman olur.).. Yarin oburgun IE W3 kodlamasina aykiri hatta <script> tagini tanimiyorum tum dunyaya meydan okuyorum desede, Google pasa pasa IE uyumlu yazacaktir.. ikimizde biliyoruz bunu..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bill Gates in dediğine bakmayın %95 falan değil pazar payı. Çok hitli ve dünyanın her tarafından ziyaretçi alan sitelerin istatistiklerine baktığımda firefox ile opera nın toplamı her zaman ie yi geçiyor. Bu konuda çok büyük darbe aldı Microsoft. Ama google para kazanacak olduktan sonra ie ye uyumlu bir js yazabilir, ama gerek kalmadan ie ona göre kodlanacaktır asıl versiyon çıktığında.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim sitelerimin çoğu ingilizce ve bir çoğunda ie %97,1, phonix se katılıyorum. etiketleri düzenleme konusunda microsoft w3c den bile etkili olabilir istese.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5