İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ie8 beta 1 - Internet Explorer 8 Beta 1

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
i.e 7 den ne gördük ki 8 den ne bekleyelim
Rezil bir Browser

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
beğenmedim :) ie7 emülatör yüklü. tek tıkla -tarayıcıyı kapatıp açmak gerekiyor- ie7 emülatörüne geçebiliyosun.

ilk izlenimim, ie7 gibi güzel gelmedi. kullandıkça bakacağız artık iyi mi değil mi :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
i.e 7 den ne gördük ki 8 den ne bekleyelim
Rezil bir Browser

Sen xpdeki ie7yi kullanmışsın demekki.Git bide vistadaki ie7ye bakta tarayıcı görsün gözlerin.
Portable sürümünü bulursam denerim.Betayken indirip ie7nin yerine kurmak istemiyorum..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ne güzel, dakika 1 gol 1 :)) hızlı cevapta cevap yazıp cevapla butonuna tıkladığımda sorun oluştu deyip pencere kapandı, daha doğrusu kapanmadı da üye çıkışı yaptı .session kaybetti. sonre recovered dedi ama neyi recover etti anlamadım. üye çıkışı yaptı bir kere, anlamam :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Vista için ie7 - Xp için ie7 diye bir kavram mı var ?

Evet.Vistadaki ie7 ile xpdeki ie7 arasında dağlar kadar fark var.Eğer bigün vista kullanırsan ie yi aç görürsün.Dersin bu ie7 ile xpdeki ie7 gerçekten aynı ie7mi.Vistadakini çok güzel optimize etmişler acayip hızlı çalışıyor ve güvenliğide çok iyi.Korulamı mod falan var..14-15 aydır vista kullanıyorum hepte ie7 kullanıyorum.Firefoxta var ama o bilgisayarda değil flash diskte kurulu.

ritemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@gokhans19, senin sayende yarın DeniX'e gidip Vista deneyecem :) Bakalım nasıl bir fark var :)

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet.Vistadaki ie7 ile xpdeki ie7 arasında dağlar kadar fark var.Eğer bigün vista kullanırsan ie yi aç görürsün.Dersin bu ie7 ile xpdeki ie7 gerçekten aynı ie7mi.Vistadakini çok güzel optimize etmişler acayip hızlı çalışıyor ve güvenliğide çok iyi.Korulamı mod falan var..14-15 aydır vista kullanıyorum hepte ie7 kullanıyorum.Firefoxta var ama o bilgisayarda değil flash diskte kurulu.

Abartının bu kadarı :)
Hem XP, hemde Vista 'da kullanıcısıyım. Değişiklik var ama sadece Görünüş olarak, o da vistanın arayüzünden ileri geliyor.. Daha farklı değişik bir farklılık yok bence.. Xp diyince aklına ie6 geliyor sanırım

Vistadakini çok güzel optimize etmişler acayip hızlı çalışıyor ve güvenliğide çok iyi

:):)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Abartının bu kadarı :)
Hem XP, hemde Vista 'da kullanıcısıyım. Değişiklik var ama sadece Görünüş olarak, o da vistanın arayüzünden ileri geliyor.. Daha farklı değişik bir farklılık yok bence.. Xp diyince aklına ie6 geliyor sanırım
:):)
Sen incelememişsin demekki.İnceleseydin xpdek ie7 ile vistadaki ie7 nin arasında dağlar kadar fark olduğunu görürdün.

İe8i denedim ama şuanlık pek beğenmedim.Daha çok geliştirilmesi lazım..

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İe'yi sadece site yaparken uyum saglama amacı kullanıyorum begenmediğim bir tarayıcı.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
firefoxu çok beğeniyosunuz ama nasıl iede hatalar varsa mozilladada hatalar diz boyu.Mesela firefox 3 rc1de flash sorunu var.Siteye giriyosun flash istiyor yükle diyosun yüklüyor yeniden başlat diyor yeniden başlatıyosun siteye girince yine flash istiyor.Bu sadece hatalarından biri.O yüzden kimse bana firefox süper hikayesini okumasın vista üzerinde ie7 firefoxtan daha hızlı açıyor siteleri, ayrıca firefox resimleri çok yavaş açıyor..

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firefoxu çok beğeniyosunuz ama nasıl iede hatalar varsa mozilladada hatalar diz boyu.Mesela firefox 3 rc1de flash sorunu var.Siteye giriyosun flash istiyor yükle diyosun yüklüyor yeniden başlat diyor yeniden başlatıyosun siteye girince yine flash istiyor.Bu sadece hatalarından biri.O yüzden kimse bana firefox süper hikayesini okumasın vista üzerinde ie7 firefoxtan daha hızlı açıyor siteleri, ayrıca firefox resimleri çok yavaş açıyor..

Tabiki her ikisinin de eksileri var ama secim yapmak gerekirse FF cogu Webmaster'da böyle diyor zaten :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Webmasterin ne dediği kimi ilgilendirir.Önemli olan senin ne dediğin

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ie 7 balonundan sonra ie8

vista balonundan sonrada windows 7 çıkacak diye duyruldu.

microsoft yne ara model çıkardığı bir dönemi atlatıyor. win7 ve ie9 iş yapar sanırım 2-3 seneye. ona kadar xp'ye ya da suseye devam

İmmorTaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

her 2 sinin de eksikleri var elbet..

ama sonuçta tercih kullanan kişinindir...ona bakarsan bende sana ie nin dünya kadar hatasını sayarım burda...resimleri geç açar.bazen hiç yüklemez.activex denetimlerinde sorun verir..vs. vs.

ama şunuda belirtiyim internet kullanan, günün 3 de birini pc başında geçiren biirine sorsan sana kalkıpta ie demez mozilla der bunada emin olabilirsin....

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sen incelememişsin demekki.İnceleseydin xpdek ie7 ile vistadaki ie7 nin arasında dağlar kadar fark olduğunu görürdün.

İe8i denedim ama şuanlık pek beğenmedim.Daha çok geliştirilmesi lazım..

peki dostum ne gibi geliştirmeler yapılması lazım bilimsel olarak aydınlatırmısın ? Yoksa buda o meşhur boş konuşmalardanmı :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Gorende seni Microsoft saticisi zannedecek, bende kullandim vista, abartmanın luzumu yok. Hepsi bi tarafa para kazanma taraftari olan bir kurulusu savunmanin ne tarafi mantikli olabilirki kaldiki OpenSource un onunu tikamak isteyen zihniyet bu degilmi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5