if sorgusu için yardım

U

Unknown

Misafir
Yapmakta olduğum bir projede bir sayfanın görüntülenmesi için formdan alınan 7 verinin database deki verilerle eşit olması gerekiyor.

Bu verilerin eşit olup olmadığını nasıl sorgulayabilirim. Bunu bir türlü if komutuyla başaramadım.

Benim denediğim ve çalıştıramadığım kodlama aşağıdaki gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.


<% if Request.Form("Veri1") = Rs("Veri1") AND Request.Form("Veri2") = Rs("Veri2") AND Request.Form("Veri3") = Rs("Veri3") AND ... then %>

................
................

<% else %>

................
................

<% end if %>
 

butro_com

0
İyinet Üyesi
Katılım
7 Nisan 2003
Mesajlar
8
Reaction score
0
Konum
Ankara
Tam olarak projenin o kısmında neyi yapmak istediğini yazarsan sanırım sana bir yöntem önerebilirim. Bir de ASP de yeni misin , orata seviye misin, onu da belirtirsen daha iyi yardımcı olur arkadaşlar. Her seviyeye uygun çözümler üretilebilir.

bana yazabilirsin [email protected]

site me de uğra http://www.butro.com
 
U

Unknown

Misafir
Asp bilgim orta seviyede.

Mezunlarla ilgili bir site yapıyorum. Yalnız bu siteye üye olabilecek kişiler sadece bir okulun belli bir ölümünden mezun olan kişiler için olacak. Bu mezunlarla ilgili bir veri tabanım var. Sadece bu mezunların siteye üye olmasını istiyorum. Bunun içinde veri tabanında yazan ad, soyad, mezuniyet yılı, diploma no vb. toplam 7 adet bilgi ile bir sorgu oluşturacağım. formlardaki bilgiler ile veritabanındaki bilgiler birbiriyle uyuşmuyorsa kişi üye olabilecek.

Yardımlarınız için teşekkürler.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst