İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iframe hakkında yardım ?

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iframe ile ilgili 2 sorum olcak

<iframe src="sadasxz.com" scrolling="No" width="222" height="333" marginwidth=0 marginheight=0 frameborder="No"></iframe>
diye bir iframe yaptık diyelim bunun altına bir yazı simge v.s ekliycem ona tıklıyınca iframe'in içindeki sayfanın yenilenmesini istiyorum

birde iframe'e tıklanmasını istemiyorum yani iframe görüncek ama içindeki linklere tıklanamıcak resim gibi görüncek bunları nasıl sağlarım ??

edit: bir sorum daha olcak mesela 500 * 400 lük bir iframe yaptık diyelim bunun boylamasına 200 px den 300 px'e kadar iframe'in üstüne reklam koycam mesela buda yapılabilirmi ?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
<iframe name="sssss" ..

<a href="sdafas.html" target="sssss">... yaparsan link çerçevede açılır da. diğer dediğin şey zor..

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<iframe name="sssss" ..

<a href="sdafas.html" target="sssss">... yaparsan link çerçevede açılır da. diğer dediğin şey zor..

tam olarak ne yazmam gerekiyor ?? pm'de attım ama burayada yazıyım dedim ? umarım diğerini bilen biride çıkar :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
şimdi elinde bi iframe var.
<iframe src="sadasxz.com" scrolling="No" width="222" height="333" marginwidth=0 marginheight=0 frameborder="No"></iframe>
buna bi isim veriyosun.
<iframe name="icsayfa" src="sadasxz.com" scrolling="No" width="222" height="333" marginwidth=0 marginheight=0 frameborder="No"></iframe>

linkleri de mesela <a href="forumlar.html" target="icsayfa">Forum</a> gibi..

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi elinde bi iframe var.
buna bi isim veriyosun.
<iframe name="icsayfa" src="sadasxz.com" scrolling="No" width="222" height="333" marginwidth=0 marginheight=0 frameborder="No"></iframe>

linkleri de mesela <a href="forumlar.html" target="icsayfa">Forum</a> gibi..

tamam oldu ben farklı bir yerde hata yapmışım şimdi kaldı 2 sorun :)

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler tek sorun kaldı buna bir çözüm sağlanabilirmi böyle birşey mümkünmü ? :(

iframe'e tıklanmasını istemiyorum yani iframe görüncek ama içindeki linklere tıklanamıcak resim gibi görüncek sadece bunları nasıl sağlarım ??

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5