İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iframe hakkında.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iframe ile reklam göstermek (Site içeriğine aykırı) yasaktır. 1 hafta önce bu sebepten dolayı yurt dışında bir tanıdıgım atıldı. (Çok fazla hiti, gösterimi var)
SiteRehber.com' Alıntı:
şimdiii, hani sitemin icerigine uygun reklamlar cikacakti?? site icerigi ile alakasiz reklamlar cikiyor iste, ne yapmaliyim?? kesintisiz güç kaynaği reklamlarini yayinlamaya devam mi?? ya da iframe kullanarak hosting reklamlari.. hangisi daha uygun sizce??
Bu konuda becerikli olduğun görülüyor. Bence, ne kesintisiz güç kaynagı, nede call of service vs vs reklamı çıkartma. Muzik ile ilgili reklamlar çıkart. Nasıl olsa istediğin reklamı çıkartmıyormusun?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
aforizmalar sen üstüne alınmışsın. ben hiç öyle düşünmemiştim yazından sonra beni de düşündürdün öyle!!
ben de özür dileyeyim o zaman.. :)

hakkaten bizden başka ilgilenen olmamış. boş yazıyormuşuz demekki!
aşağıdaki durum herkesin istediği bir durum olmalı diye düşünmüştüm. o da değilmiş ki kimseden ses çıkmadı..

uzun süredir ne için burada olduğum bellidir. görüşlerimin çok azında yanılırım. emin olmadığım konuda yazmam. önerilerim beni bilenler tarafından ciddiye alınır diye düşünüyorum.

Kısacası iframe içinde içerik ile alakasız reklam göstermek yasaktır.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aforizmalar' Alıntı:
Burda sizin sorununuz sitenizin konusu ile ilgili internet kullanıcısının az olması ve daha kötüsü reklam verenin de bu doğrultuda az olması. Sektörün de fazla gelişmiş olmaması da olabilir.

elbette dediğim gibi kendi durumumdu yazdıklarım.. reklam veren site evcil hayvanlarla ilgili 9 dur.. ama ilgili sitelere ziyaretçi sayısı iyidir denebilir. pek önemsenmeyen bir akvaryum, kedi ya da güvercin sitesinin tekil hiti 500 - 1000 i bulur.. webservise göre!

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umit' Alıntı:
Iframe ile reklam göstermek (Site içeriğine aykırı) yasaktır. 1 hafta önce bu sebepten dolayı yurt dışında bir tanıdıgım atıldı. (Çok fazla hiti, gösterimi var)

Bu konuda becerikli olduğun görülüyor. Bence, ne kesintisiz güç kaynagı, nede call of service vs vs reklamı çıkartma. Muzik ile ilgili reklamlar çıkart. Nasıl olsa istediğin reklamı çıkartmıyormusun?

Mesajimi iyi okumamişsin sanirim..

iframe kullanmazsam, çikan reklamlar "kesintisiz güç kaynağı reklamlari" ve bizim burada tartıştığımız konu ise, iframe kullanmanin yasak olup olmamasi... müzik reklamı çıkartmak istersem yine iframe kullanmak zorunda kalacağım.. ??

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SiteRehber.com' Alıntı:

iframe kullanmazsam, çikan reklamlar "kesintisiz güç kaynağı reklamlari" ve bizim burada tartıştığımız konu ise, iframe kullanmanin yasak olup olmamasi... müzik reklamı çıkartmak istersem yine iframe kullanmak zorunda kalacağım.. ??

çerçeve kullanmak yasak değildir. bunun için zaten özel kod yaratıyorsun. çerçeve ile siten ile ilgisi olmayan reklam çıkartmak yasak.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SiteRehber.com' Alıntı:

:)
Iframenin yasak olup olmadığı konusunu biz adsense'e uye oldugumuz zamanlarda aştık. Çünkü orada Bu reklam "çerceveli bir sayfadamı gösterilecek" diye bir seçenek var.
Bizim tartıştığımız konu : Içerik ile ilgisiz reklamları iframe içinde göstermek legalmidir ? değilmidir.?
Bence illegal'dir-Ki bu yüzden atılan bir tanıdığım var en azından.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umit' Alıntı:
:)
Iframenin yasak olup olmadığı konusunu biz adsense'e uye oldugumuz zamanlarda aştık. Çünkü orada Bu reklam "çerceveli bir sayfadamı gösterilecek" diye bir seçenek var.
Bizim tartıştığımız konu : Içerik ile ilgisiz reklamları iframe içinde göstermek legalmidir ? değilmidir.?
Bence illegal'dir-Ki bu yüzden atılan bir tanıdığım var en azından.

:eek: Ne güzel işte, bazı şeyleri aşmışsın, fakat iframe ile frame arasındaki farki aşamamişsin. orda tıkladıgın "frame" li sayfalar için....

ilk mesajlari okursan, google dan alintilar var ve google in iframe hakkinda kurdugu bir kaç cümle..

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SiteRehber.com' Alıntı:
:eek: Ne güzel işte, bazı şeyleri aşmışsın, fakat iframe ile frame arasındaki farki aşamamişsin. orda tıkladıgın "frame" li sayfalar için....

ilk mesajlari okursan, google dan alintilar var ve google in iframe hakkinda kurdugu bir kaç cümle..
Google icin aynı şey değilse, Birsey demiyorum.
Ayrıca aştığım çok şey olduğuna emin olabilirsin ;)

E

eTre

Misafir
siterehber.com arkadaşım ben siteni bayadır takip ediyorum uzun süredir yayındasın ve uzun süredir var senin bu şekilde iframe kullanman bildiğim kadarıyla daha önceki aylardan hiç onaylanmış ödemen filan yok mu 100$ yi aşamadığın için? Aforizmalar da dediği gibi haklı aslında ama İçerik seçimi olmaması adsensede cok kötü bir durum neden cünkü mp3 sitesinde çiçekçi green card reklamı cıkıpta tıklanmaması ve tıklansa bile 1 cent vermesi adama koyuyor millet sahte site yapıp oraya hit aktarıp aynı şeyi iframenin yasal olarak yaptığını sanıyor aslında arkadaş ise reklamlarını direk müzik sitesinde yayınlıyor isteyen yine tıklar isteyen yine tıklamaz bu konuda direk kanıt bulmamız lazım bence adsense kurallarında yada birinin alenen banlanması lazım:p

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eTre' Alıntı:
siterehber.com arkadaşım ben siteni bayadır takip ediyorum uzun süredir yayındasın ve uzun süredir var senin bu şekilde iframe kullanman bildiğim kadarıyla daha önceki aylardan hiç onaylanmış ödemen filan yok mu 100$ yi aşamadığın için? Aforizmalar da dediği gibi haklı aslında ama İçerik seçimi olmaması adsensede cok kötü bir durum neden cünkü mp3 sitesinde çiçekçi green card reklamı cıkıpta tıklanmaması ve tıklansa bile 1 cent vermesi adama koyuyor millet sahte site yapıp oraya hit aktarıp aynı şeyi iframenin yasal olarak yaptığını sanıyor aslında arkadaş ise reklamlarını direk müzik sitesinde yayınlıyor isteyen yine tıklar isteyen yine tıklamaz bu konuda direk kanıt bulmamız lazım bence adsense kurallarında yada birinin alenen banlanması lazım:p

Evet var (1 adet), fakat cok büyük rakam değil..

E

eTre

Misafir
site bildiğim kadarıyla 5000+ tekile sahip gösterim cok iyi olması lazım ben bi kaç gün kullandım günü 15$ nin altında kapamıyo normal bi şekilde millet tıklıyo senin sistemde neden sende o kadar azki?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5