İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iframe ve include

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumda çok defa konuşuldu konuşulmuş eski yazılarıda okudum, bazıları iframe konusunda yasak olduğunu bazıları ise kullandığını ve yasak olmadığını söylemiş. eskiden pencere içinde kullanılcak diye bişiler varmış artık bu yok o zaman iframe konusuda sakata biniyor. asıl sorun şu php de include kodu nasıl kullanılır.

subdreamer hazır scriptini kullandım bir sitede. ve iframe diye plung dosyası var acaba php olan bu iframe plungini nasıl include kodlarına çevirebiliriz.

bu konuda hem fikir almak hemde yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa dosyayı gönderip destek almak istiyorum...

son gelişmelerle googlede iframe ve include ne durumda arkadaşlar.

herkeze iyi bayramlar.

hatta dosyayıda ekliyeyim belkim bi arkadaşımız bu konuda bana yardımcı olur.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
googlenin adsense kodları zaten iframe şekline çevrilir brovserler tarafından, ama sen sitelerde iframe şeklinde kullanırsan banlanabilirsin, bunun nedenide iframe olarak kullandığın sayfanın gösterilen sayfadan farklı bir içeriğe sahip olup farklı reklamlar çıkmasını sağladığın olabilir...
include için bir problem çıkacağını sanmıyorum bir reklam dosyası oluştur örneğin reklam.php sonra reklamın çıkmasını istediğin bölüme reklam boyutlarını bozmayacak şekilde <?php include 'reklam.php'; ?> olarak include et bitsin...

Kolay gelsin

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte hazır script olunca onu başaramadım nereye kodu sokuştursam site hata veriyor.

acaba bu iframe plungi include puling olarak ayarlanabilirmi. bunalıma sokucak bu kodlar beni :s nası sıyırmıyonuz kafayı hayret ediyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
sadece o scripti kurup calistirabiliyorsan ustte yazdigim kodu
Kod:
echo "<!-- iframe -->
<div align=\"center\">
<iframe src=\"$if_scr\" height=\"$if_height\" width=\"$if_width\" name=\"$if_name\" frameborder=\"$if_border\" scrolling=\"$if_scroll\">";
su kodlarla degistirirsen istedigin olacaktir saniyorum ama oyle bir goz gezdirdimde soyluyorum bir dene istersen...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deniycem arkadaşım diğer verdiğin özellik konusundada teşekkür ederim. onuda deniyordum bir siteye kurup işlemler yapmaya başlamıştım ama çözmem biraz zaman alıcak. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5