İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iframe virüsü

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar,

bilgisayarımda kaspersky 9.0 ve comodo firewall yüklü sizce bu yazılımlar virüsten korunmak için yeterli mi? önerilerinizi bekliyorum.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
crackli cuteftp kullanma bir de filezillla ile cuteftp de şifrelerini kayıtlı bırakma. Sen kayıt etmesen bile otomatik program kaydeder. Valla virüslerin en çok bulaşma nedeni de flash disk. biri gelip bilgisayarına flash disk takıyor bilgisayarda onun değil ya virüs bulundu silinsin mi diyor flash diski takanda yok silme der genelde bilgileri gitmesin diye bilgisayarı kullanan pek umurunda olmaz flash diski daha değerlidir çünkü. Böylelikle virüs bulaşıyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İhtiyaca yönelik çözümler gerekli aslında, bana kalırsa yüklediğin yazılımlar genel anlamda yeterli ama bu iş öyle hal aldıki artık kişiye özel keyloggerler yazılır oldu o yüzden işletim sistemi ve sık kullanılan yazılımları güncellemek çok önemli ama yinede ben genellikle şöyle yapıyorum önemli domainlerimin olduğu panellere usb' e yazdığım linux sürümlerinden biri ile girip işimi görüyorum gerisi çokta önemli olmuyor açıkcası, bunun yanında tarayıcının activex ayarları ile de bu işi elinde tutman gerek..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İhtiyaca yönelik çözümler gerekli aslında, bana kalırsa yüklediğin yazılımlar genel anlamda yeterli ama bu iş öyle hal aldıki artık kişiye özel keyloggerler yazılır oldu o yüzden işletim sistemi ve sık kullanılan yazılımları güncellemek çok önemli ama yinede ben genellikle şöyle yapıyorum önemli domainlerimin olduğu panellere usb' e yazdığım linux sürümlerinden biri ile girip işimi görüyorum gerisi çokta önemli olmuyor açıkcası, bunun yanında tarayıcının activex ayarları ile de bu işi elinde tutman gerek..

İlginç bir güvenlik önlemi :) Biraz uğraştırıcı görünüyor.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kaspersky 9.0 AV mi ? IS mi ? IS - ise bende de yüklü gayet başarılı.

antivirus ü kaldırırsam tam koruma için farklı bir program mı yüklemek zorundayım ya da antivirüs ile internet security birlikte yükleniyor mu?

crackli cuteftp kullanma bir de filezillla ile cuteftp de şifrelerini kayıtlı bırakma. Sen kayıt etmesen bile otomatik program kaydeder. Valla virüslerin en çok bulaşma nedeni de flash disk. biri gelip bilgisayarına flash disk takıyor bilgisayarda onun değil ya virüs bulundu silinsin mi diyor flash diski takanda yok silme der genelde bilgileri gitmesin diye bilgisayarı kullanan pek umurunda olmaz flash diski daha değerlidir çünkü. Böylelikle virüs bulaşıyor.

flashfxp kullanıyorum ama daha çok ftp bilgileri phpdesigner programında kayıtlı. kaspersky usb bellekler konusunda sorun yaşatmadı hiç.

evet en iyisi farklı bir işletim sistemi kullanmak ayrıca tarayıcılarda javascript'i iptal etmek istiyorum ama kendi sitelerim dahil girdiğim sitelerin %90'ı javascript kullanıyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Farklı tarayıcılar kullanabilirsin ve sanırım vista/7 gibi işletim sistemlerinde process listde bulunan yada yeni eklenen her işleme farklı uygulamalar tarafından eklenen herhangi bir olay kullanıcı yetkilendirmelerinden falan engellenebiliyordu.

heLLz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyisi keylogger vs. yememek için firefox kullanmak ve no-script eklentisini kurmak ve gerisi zaten size kalmış

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben de serverimin FTP sunucusunu kapatıyorum kullanmadığım zaman :) Türk işi güvenlik önlemi :p

neoxi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
usb belleklerin mutlaka otomatik başlatılmasını engellemek gerekli. diğer yandan iframe kodlarının ben bilgisayara bulaşan birşeyden geçtiğini değilde yanlışlıkla veya sunucu açıklarından kaynaklanan sorunlardan ftp üzerindeki dosyalarına herhangi bir yöntemle yazıldığına şahit oldum. dosyalarınızın düzenlemeleri bittikten sonra yazılmalarını engellemeyi mutlaka unutmamak en iyi çözüm olabilir. genelde ch 444 modunu bu iş için çok sık kullandığım olur.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Geçen sene Joomla sitelerimden birine bulaştı. Temizlemesi çok zor oldu. Google siteyi sandboxa attı. Kullandığım ftp programından mı, joomla ya yüklediğim bileşenlerden mi oldu, tam olarak bilemedim.

Şu anda Kaspersky yüklü. Girdiğim sitelerde sık sık iframe yakalıyor, hemen Heur diye uyarı verip engelliyor. Bence iframe engellemek için yeterli.

Nette tahmin ettiğimden daha fazla sitede iframe virüsü varmış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5