İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ihs(istanbul hosting) protesto ediyorum

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne biçim yer ya alan adımı transfer etmek istiyorum diye mail attım tamam dedile yalnız 1 senelik ücretini ödemen gerek bunu ödeyince adınızın süresi 1 sene uzucaktır dediler.
sonra ben yine mail attım tam olarak ne yapıcam diye parayı yatırıcam size mail atıcammı gibi bi soru sordum.
onlarda sistemdeki yapılandırma nedeni ile 2 -3 ay boyunca transfer yapılmıcaktır diyor.
bu durumda ne yapabilirim elim kolum bağlımı ya bu domain in şifresini vermek bu kadar zormu?
gelen ilk cevap
Merhaba Umut Bey

Alan adı transfer işlemlerimiz sistemdeki yapılandırma nedeni ile 2-3 ay gibi bir süre için durdurulmuştur.

iyi çalışmalar.

benim yazdığım ikinci mesaj

alan adı satışı için alıcı ile anlaşmak üzereyim ve siz bana 2 yada 3 ay süre ile dondurulmuştur diyorsunuz.1 hafta yada 2 hafta olabilir ama 2 yada 3 ayda baştan sistem yazılır !!!!!!!!!!!

ve buda az önce gelen cevap
Merhaba Umut Bey

Sizin hesabınız altında bulunan bir alan adının yetkilerini başka bir kullanıcıya devretmek istiyorsan ,yeni kullanıcıya ait ad/soyad,cep telefonu,eposta adresi,adres bilgilerini tarafımıza ilettiğinizde bu kullanıcı için yeni bir hesap açılır ve yetkiler kişiye devredilebilir.Ancak alan adını başka bir firmadan IHS ye transfer etmek istiyorsanız malesef daha öncede belirtildiği gibi 2-3 ay gibi bir süre için transfer talebi alamamaktayız.

iyi çalışmalar.

bi başta yapamayız diyip kestirip atıyor ama ısrar edince acıklama yapıp kendi içlerinde yapılabileceğini söylüyor

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ihs nerden domain alıyorsa oraya şikayet etmek lazım yani ana firmasına.
icann kurallarına göre böyle bir hakları yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5