İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IHS Telekom'dan Domain Alanlar Dikkat

zimben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain'imin süresinin bitmesine iki gün kalmasına rağmen hiç bir uyarı mail'i veya SMS'i gönderilmedi, şahsen hatırlamasaydım domain'imi kaybetme tehlikesi yaşayabilirdim. Normal şartlarda domain süresinin bitmesine 30, 15, 7 gün kala üç defa mail ve SMS yoluyla uyarılmam gerekirken, IHS Telekom'un kendi reklamını yaptığı spam mailler bana ulaşırken domain konusunda hiç bir uyarı yapılmadı.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
15 yıldır ihs yle çalışıyorum bi sıkıntı görmedin gözden kaçırmışsındır büyük olasılıkla

Bora

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
3 senedir ihs ile çalışıyorum,hiçbir sıkıntım olmadı.

zimben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gözden kaçırmam söz konusu olamaz zira yolladıkları reklam mailleri inbox'da yer alıyor. Mail gönderilmediği gibi SMS'de gönderilmedi.

IHS Telekom'un yaptığı açıklama "sistemde gönderildiği görünüyor..." şeklinde. Bu açıklamayı ciddiye almam mümkün değil. Üç farklı tarihte, iki farklı yöntemle mesaj yollayamayan sisteme sahip olan IHS Telekom artık gözümde ciddiyetini yitirmiş güvenilmez bir şirket.

IHS Telekom'un domain kaybetme tehlikesi yaşatması pek basite indirgenecek bir hata değil. Dünyada milyon dolarlar mertebesinde satılan veya satılık olan domain'lerin olduğunu unutmamak gerekir. Elinde onlarca, yüzlerce domain bulunduranların, 3-10 senelik domain alanların her domain'in bitiş süresini teker teker kontrol etmesi her zaman mümkün olmayabilir.

senoldemir34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300 den fazla domainim var ihsde + hosting hesaplarım 12 yıldır tek sorun yaşamadığım ender firmalardan biri.

Kesin bi yanlışlık olmuştur.

zimben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an seotek'in mesaj sayısı 1 görünüyor. İlk mesajında IHS Telekom'u savunmuş. Acaba bu kullanıcının mesaj sayısı 3-5 ay içinde artacak mı yoksa kendisini tekrar görmek nasip olmayacak mı, zaman gösterecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5