İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IIS'ye neler oluyor?

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Askere gitmeden önce sapsağlam çalışan Internet Info. Server'ım askerden sonra geldiğimde wwwroot içindeki hiçbir siteyi tanımamaya başladı. http://localhost/zartzurt diye giriş yaptığımda sunucu bulunamıyor hatası veriyor. IIS'yi defalarca yükledim kaldırdım sorun düzelmedi,

Denetim Masasın'dan Sistem'e girdiğimde aygıt yöneticisi bölümünde Diğer aygıtlar sekmesi altında
"Internet Information Server"
"Web Yayınlama Sihirbazı"
"SMTP"
vs. vs.
IIS bileşenleri sanki sorunlu bir donanımmış gibi sarı ünlemle gösteriliyor. Artı XP ilk açılışında bu öğeler için yeni bir donanım bulundu deyip sürücü istiyor.

Çok saçma bi problem ama çözümü nedir bilen varmı?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir klasör açınca (yayınlayınca) ilgili klasöre IIS user'inin bakma hakkı var mı (security) bir kontrol eder misin?

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güvenlik ve paylaşımların hepsi yerli yerinde.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başlat > çalıştır > inetmgr > web siteleri > varsayılan web sitesi > sağ tıkla özellikler > giriş dizni

senin dosyaları koyduğun yerle bu aynımı bi bak bakalım

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam olarak dediğin yolla olmasa da göstermiş olduğun yol bana ilham verdi ve sorunu hallettim. teşekkürler masques.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu bu sefer de sadece ASP doyalarını çalıştırmıyor. HTTP500 hatası veriyor. Statik sayfalara erişimde vs. bir sorun yok ama dinamik sayfaların tamamında hatta içinde hiç asp kodu olmayanlarda bile HTTP500 hatası veriyor.
??

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar durum çok vahim acele cevap verin lütfen

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5