İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İki Domain Aynı Dbye Baglanabilirmi

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baktabul.com ile baktabul.info bu ikisinide acınca aynı sayfaların cıkmasını nasıl saglıyabilirim yani varmıdır boyle birsey.... comda girince sayfalar com diye acılacak, infodan girince info diye acılacak sayfalar.. tskrler...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Eger siteler ayni webhost uzerinde ise bu kolay. Her iki siteyi de ayni webroot a ayarlarsin.
Farkli makinalarda ise, ayni db yi remote query ile kullanabilirsin.

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger siteler ayni webhost uzerinde ise bu kolay. Her iki siteyi de ayni webroot a ayarlarsin.
Farkli makinalarda ise, ayni db yi remote query ile kullanabilirsin.

Ikısıde Aynı Hostta.. Ikısınıde Aynı Webroota NAsıl Ayarlarım..

Tskr..

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bu sorunun cevabı banada yarıcak benimde iki domain var ama konular aynı bende bağlamak istiyorum
cpanel kullanıyorum bi anlatırsanız çok makbule geçer

PheNoMeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ikinci domaini panelden park domain olarak ekleyin, dizinini de diger domain ile ayni yapin. Yani ornegin ikisinin de ana dizini public_html olsun.

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bu is icin 2 gun once bende ugrastim ama olmadi yani ok tek db ye 2 siteyi bagladim ..ama bir forumda admin panelden bir kategoriyi kapatinca obur domainde kapaniyor ama sonucta baglaniyor 2 side

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsz2zp.jpg

bende soyle bır sorun oldu .. bayagı bır karıstırdım.. org comun ıcıne gırdı sımdı cıkaramıyorum.. org nı cpanelıne gırınce database gorunmuyor, hatta cpanelınde sıte ısmıde cıkmıyor. fakat comun cpanelıne gırınce orgde bunu ıcınde cıkıyor... dns zonelerlede bayagı oynamıstım. ekledım sıldım. bır haylı karıstırdım

sorum org yı comdan nasıl cıkarırım.. yıne eskıye donmek ıstıyorum..

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hosting panelinizin alias özelliği var ise sorunsuzca halledebilirsiniz.

Byturkx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet pleskte domain alies özelliği var.o bunu halleder

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Alt domain ile değil parked domain ile işlem yapın. Herşey otomatik olacaktır.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
i.ari cevap vermiş aynı scriptleri at hosta sonrada db bilgileirni aynı gir :) hatta bununla yetinme aynı scriptleri atınca birazcık degişiklik yap scriptlerede google amca kızar filan sonra aynı icerik diye ip adreslerinin farklı olmasına dikkat et sitelerin sanda falan girmeyesin sonra.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5