İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iki switch i birbirine bağlamak

R

registan

Misafir
internet e dsl hat ile bağlıyız.ve internetin dağıtımını normal şekilde yapıyorum..(daha önce hub ile yapıyorduk) şuan switch aldık ve dağıtımı şuan bu şekilde yapıyoruz.

ikinci switch i de 2 kat yukarıda labaratuar var oraya koyacağız..
problem burda başlıyor.
normal bağlı kablo ile switch den çıkış alıyorum 2. switch e uplink bölümüne bağlıyorum.. makinalar bağlanmıyor internete. ping ettiğimde ise genellikle %25 -50 arası kayıp oluyor.

aynı işlemi hub ile yaptığımda yani labaratatuara hub ile dağıtım yaptığımda problem kalkıyor..
benim problemim 2 switch i birlikte kullana mamak..

çözüm önerisi olanlardan yardım istiyorum..

switch lerin markası gigafast

Y

Yakup

Misafir
genellikle uplinkler 10Mbit olur

eger senin switch de de oyleyse ve hizini 10 mbit e dusurmek istemiyorsan birtane crossover kablo al yada kendin yap ve uplink yerine her iki switch de de standart portlardan birini kullan.

V

vlad

Misafir
Switch leri sanki iki bilgisayarı ethernet ile bağlıyormuş gibi bir cross kablo ile bağlamayı dene...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5