İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İki veritabanı arası bağlantı

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkdaşlar umarın anlatmak istediğim şeyi anlatabilirim.

kendi çapımda asp ile bir arkdaşlık scripti yazıyorum ve bu scriptten doğacak siteye de bir webwiz forum kurmayı düşünüyorum.

şimdi hazırladığım scriptin .mdb veritabanı var. ve veritabınında kayıt olan kullanıcıların tutluduğu bir tablo var. ama ben buraya üye olanların aynı zamanda webwizin veritabanınada işlenmesi istiyorum. Bunu çok düşündüm ama bir çıkar yolu bulamadım.

Bu sorunu nasıl halledebilirim? Yada webwizin kendi veritabanında olan üyeleri scriptte çağırdığı tabloyu heryerden değiştirip arkdaşlık scriptinin veritabanındakiyle mi çağırayım. Böyle birşey geldi aklıma ama bunun içindende çıkamadım.

Umarım sormak istediğim şeyi doğru şekilde anlatabilmişimdir. Bunu yapabilmemin en doğru ve en kolay yolu nedir?

Hepinize saygılar kolay gelsin...

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asp bilmemekle beraber fikir verebilirim.
yapabilecegin 2 sey var
1. kayit esnasinda bilgileri 2 tabloya birden girme
2. 2 tabloyu ortak kullanmak

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bulutlar' Alıntı:
merhaba arkdaşlar umarın anlatmak istediğim şeyi anlatabilirim.

kendi çapımda asp ile bir arkdaşlık scripti yazıyorum ve bu scriptten doğacak siteye de bir webwiz forum kurmayı düşünüyorum.

şimdi hazırladığım scriptin .mdb veritabanı var. ve veritabınında kayıt olan kullanıcıların tutluduğu bir tablo var. ama ben buraya üye olanların aynı zamanda webwizin veritabanınada işlenmesi istiyorum. Bunu çok düşündüm ama bir çıkar yolu bulamadım.

Bu sorunu nasıl halledebilirim? Yada webwizin kendi veritabanında olan üyeleri scriptte çağırdığı tabloyu heryerden değiştirip arkdaşlık scriptinin veritabanındakiyle mi çağırayım. Böyle birşey geldi aklıma ama bunun içindende çıkamadım.

Umarım sormak istediğim şeyi doğru şekilde anlatabilmişimdir. Bunu yapabilmemin en doğru ve en kolay yolu nedir?

Hepinize saygılar kolay gelsin...
Webwiz forumun kendi mdb sine kullanacağın tabloları oluşturursun. Ama diğer tablolarda birşey değiştirmemen gerek yoksa forum sapıtır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5