İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlginç Bir Soru olacak ama

NickHotine

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var. Websitemin içinde bir sayfanın kendisiyle alakası olmayan bi kelimede googlede yer almamasını nasıl sağlayabilirim. Örneğin Öykü Çelik Resimleri diye bir sayfam var bu sayfanın Fatma Çelikgöğüs diye arandığı zaman googleda çıkmasını istemiyorum. Bu konuda kendi bildiğim yapılabilecek olanları yaptım belki bilmediğim vardır diyerek sizden bi yardım almak istedim. Bir bayana ait bu isim aslında onunla alakalı bir sayfa olmamasına rağmen kendisini iyi hissetmesi için o sıralamadan kaldırmam lazım Önerisi olan varmı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
sayfayi komple indeksten kaldirmak var ama bir kelimeden kaldirmak sanmiyorum.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google'dan tam olarak kaldırabilmeniz için sayfayı silmeniz ya da robots.txt ile engellemeniz gerekir, ama sayfa dursun ama o arama sonuçlarında çıkmasın derseniz sayfada "Fatma Çelikgöğüs" Fatma" vs gibi kelimeleri kaldırmanız gerekir. Bir zamanlar benzer bir şey benim de başıma gelmişti. Göğüsleri ile ünlü bir bayanı arayanlar benim siteme giriyorladı (ilk sırada çıkıyordu ama o bayan ile ya da göğüsler ile ilgisi yoktu). Sayfada ilgili olabilecek kelimeleri sildim, bir süre sonra arama sonuçlarından çıktı.

Murat1907

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu işlemi sadece çıkan sayfalarını silmek için kullanabilirsin .Bunun dışında Çıkan kelimeler tag olarak ekli olabilir.

Bir site, gizli kişisel bilgilerimi yayınlıyor seçeneği ile sadece çıkan numaramı sildirdim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Birşey demedm zaten :) Olumlu yorum yapmıştım :)

Bu işlemi sadece çıkan sayfalarını silmek için kullanabilirsin . demiştin.
Bu nedenle ben de sadece çıkan sayfaları değil çıkan kelimeleri de sildirebiliyorsun. demek istedim.

NickHotine

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bende sayfanın durmasını ama o kelimede çıkmasını istemiyorum. Kelime yokki sadece göğüs kelimesi zaten onuda çıkardım. Ama bi anda sıralamadan çıkarmıyor google. Gerilemeye başladı yavaş yavaş çıkacak artık.

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google sayfanın içerisinde geçmeyen bir kelimeyi senin siten için anahtar kelime belirlemesi mümkün değil diye düşünüyorum, sitenin içinde gerekli yerlerde Fatma Çelikgöğüs yazısını ara bulunan sayfayı robots.txt den engelle ve webtoolsdan sil.

aliraci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu önemli degil, sadece resimlerin üstünde kesinlikle Fatma Çelikgöğüs yazarsan dolayli aramada kesin cikar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5