İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlginç Olay :)

L

LNWServers

Misafir
Merhaba,

Başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.3 gün önce gece 2 civarlarında büroya telefon geldi ve bir makina almak istediğini söyledi fakat sanırım o bizi normal bilgisayar firması sanmıs, örnek configuration verdi ve bizde senelik olarak 2500 YTL oldugu söyledik. Hemen ücreti havale yaptı fakat 3 gün sonra aradığında makinanın ne zaman kargoya verileceğini sordu, fakat o anda sok oldum daha sonra olay anlaşıldı ve masraf yaptığımız 250 YTL içinden kesilip 2250 YTL müşteriye geri gönderildi.Sizde de böyle olaylar oluyormu acaba?

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim başıma geldi hemde daha ilginc.
bir ara bir müşteriye host sattım ertesi gün ücreti yatırdı ve akşam bana hosting paketimi kargoya verdinmi diyor birde nasıl kullancam dedi. :D

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Telefon görüşmesinde sunucunun hangi DC ye kurulacağı, bağlantı hızı, yada ne bileyim hiç mi DC ile ilgili yada başka birşeyle alakalı bir konuşma geçmedi? Bu arkadaş monitörde mi istemedi? Bana çok garip geldi... Siz anlamış olsaydınız arkadaşın 250 YTL de boşa gitmezdi...

L

LNWServers

Misafir
Daha sonra detaylı bilgi için arayacagını ve daha fazla ücret gerekirse göndereceiğini söylemisti, sanırım bir arkadaşı gonderdi, fakat suan sunucuyu kullanıyorlar, verilen sunucuyu ı sahiplendi ve ücreti aralarında çözdüler.

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ilginç ya.. 50mb lık bir paket için paketin tum sülalesinin bilgilerini isteyen musterıler goruyoruz nedense, adam 2500 ytl yi kut dıye yatırmış masa ya :)
delikanlı adammış .

L

LNWServers

Misafir
Ya anladığım kadarı ile bir arkadaşı tavsiye etmiş ve buda güvenerek gereken ödemeyi yaptı ben ücretten ziyade ilgincligine dikkat cekmek istemistim.

S

sinangunay

Misafir
Müşterilerimden biri hosting paketi almak için Trabzon'dan büroma (Salihli) gelmişti. Sanmış ki ağır bir paket, kargo masrafları ödeyeceğine hem gezerim hemde paketimi alırım diye atlamış gelmiş..

Artık bu işi bırakmanın zamanı geldi sanırım :)

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
benim başıma geldi hemde daha ilginc.
bir ara bir müşteriye host sattım ertesi gün ücreti yatırdı ve akşam bana hosting paketimi kargoya verdinmi diyor birde nasıl kullancam dedi.

hahaha öldüm gülmekten :)

Müşteri - Merhaba
Yetkili - Merhaba
Müşteri - Sayın XX Bey Bana Ordan Yarım Kilo Host Doldurabilirmisiniz. İyilerinden Olsun
Yetkili - Hönk

hehe

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Müşterilerimden biri hosting paketi almak için Trabzon'dan büroma (Salihli) gelmişti. Sanmış ki ağır bir paket, kargo masrafları ödeyeceğine hem gezerim hemde paketimi alırım diye atlamış gelmiş..

Artık bu işi bırakmanın zamanı geldi sanırım : )

Koptum :D .......

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:

Artık bu işi bırakmanın zamanı geldi sanırım
:)
[eki benim anlamadigim su bunlar hosting in ne oldugunu bilmiyormu ?? bilmiyorsa neden hosting aliyor ?? yada sizi yada hosting firmasini nasil buluyor ??
herhalde LNw nin basindan gecen olay gibi internette gezerken hosting paketlerini goruyorlar altindada makina ozellikleri yaziyordur herhalde :} o sekilde bir makinayi 25-30 YTL e aliyorum sdiye sevinerek trabzondan salihliye yola cikiyordur bitmeden yetiseyim diye :}

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5