İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ilginc - peki bu yasakmi

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaslar. ekteki resimdede gordugunuz gibi sagda ve solda Adsense reklamlari var. soldaki adsense kodu iframe icerisinde. Adsense kurallarina gore iframe icerisinde cikan reklam sayfayla uyumluysa yasak degil. fakat bendeki sorun, sizinde gordugunuz gibi. Sagda ve soldaki reklamlarda ayni likler cikiyor.
Bu yasakmi? ne dersiniz? yada ayni reklamlarin cikmamasi icin ne yapmaliyim?

resmi gormek icin tiklayim

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
geçen de bir arkadaşa benzer şeyi yazmıştım, iki tarafı da aynı koddan çağırmak çözüm olur..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Normal..sorun yok tabiki.

Adsense te paranoyaklığa doğru gidiyoruz galiba:D

valla yaa...benim anlamadığım zaten google da bu konuyla ilgili bi sürü yazı yazılmış...adamlar bilgi veriyor yani, sakladıkları bişi yok...ha sen fantazi yaparım dersin, bak adam ne güzel yapmış bende yapçam dersin, yakalanmazsın bişi olmaz ama biri görür tenhada kıstırır o ayrı ;)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunda bir sorun yok kafana takma,ben iframe kullanmadığım halde bazen aynı reklamın çıkması olayı farklı reklam alanlarında oluyor...

cumalee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada konudısı olacak ama siten flemenkce galiba hollandada kazanclar nasil adsenseden? :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense Kodlarının İFRAME içerisinde kullanılması yasak.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar aynı boyuttaki 2 adsense kodunun 1 sayfada olmasi yasak. Mesela 2 adet 468x60 kodun bir sayfada olmasi yasaktir. Ancak degisik boyutlarda reklamlari koyabilirsiniz sayfaniza. En fazla 3 reklam konulabiliyor.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
aynı boyutta 3 reklam konur , sadece renk kodları aynı olmamak kaydıyla ; diye biliyorum.

Arkadaşlar aynı boyuttaki 2 adsense kodunun 1 sayfada olmasi yasak. Mesela 2 adet 468x60 kodun bir sayfada olmasi yasaktir. Ancak degisik boyutlarda reklamlari koyabilirsiniz sayfaniza. En fazla 3 reklam konulabiliyor.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pek bir problem göremedim açıkçası, biri demiş paranoyaklığa doğru gidiyoruz diye, haklıdır, gidiyoruz valla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5