İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

illegal icerikli siteler

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda resmen adam kayırma var, aksini kimse iddia edemez. Bazı kişilerin yaptıklarına göz yumuluyor, bizim ise en ufak hatamız aranıyor. Yeter be kardeşim, YETER YANİ!

Kardeş bir hava al gel bence. Hep internette durmak stres yapabilir. Hepimiz insanız.. Şimdi belki bu yazımı da sana karşı yazılmış yada alay cümleleri algılayabilirsin ama değiller..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
VIP bölümde illegal sitelerde tanıtılabilsin o zaman.
absürt site tanıtımları ile beraber orada kaynarlar :)

Forum kuralları ile ilgili Bilmediğiniz konularda biliyormuş gibi yazmak, hatta burada olduğu gibi tam tersi doğruymuş "kırmızıda geçilir" şeklinde göstermeye çalışmak, forum kullanıcılarını yanlış yönlendirmek, kırmızı kart ile sonuçlanır.

Forumun hiçbir bölümünde illegal site tanıtımı yapılamaz, illegal iş yapılamaz.
Bilmeyenler için tekrarlıyorum illegal = yasa dışı

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm, yeni fark ettim bizim punalarda da düşüş olmuş. Daha doğrusu önce tam olarak kaçtı onunda hatırlamıyorum. :) Demek bir yerlerde hata yapmışızdır.

Bir şeyi iyi biliyorum puanla, ileti sayısıyla vaya forumdaki konumla yardımlaşma olmaz.

Puana vs o kadar kafayı takmayın arkadaşlar.
Biz işimize bakalım.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yasadışı sitelerin burada reklam yapıldığı bir şekilde duyulsa burada kimse kalmaz olan sadece forum sahibine olur ister Amerika ister Kanada isterse Ankara ..

Elbette onun da aldığı önlemler var bun da da çok haklı ama benim tek eleştirim bu foruma absürtun girmemesi idi

Bazılarınız oooo visitistanbul sen halen oradamısın yok öyle yok böyle deyip yeni bir polemik konusu açabilirsiniz ama Lütfen yapmayın bu benim şahsi görüşüm

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden aciklarmisiniz?
bilmemne.com un ne tur illegal aktivitesi var?
yada bilmemnemp3 un neden dogrudan yasadisi mp3 sitesi oldugu kanisina variyorsunuz?

Türkiye'de mp3 Yüzünden Kaç tane Forum Sitesi Kapatıldı Bunu Sende Biliyorsun.
Forumtr turkforum gibi Türkiye'nin En büyük Sitelerinin Domainleri Bile Banlandı.

Sende İllegal İçerikli Siteler Diye Başlık Açmışsın.
Mp3 Şu Anda Türkiye'de Tam Olarak Ne Durumda Belli Değil.Bazı Mp3 Siteleri Açılmasına Rağmen Bazılarının Davaları Halen Devam Etmekte.

Ben Alıntı Yaptığın Mesajımdaki yazımı iyinet için söyledim.
Karar Senin Kararın.Benimki Öneriydi.3-5 Gün Sonra Mü-yap Bi Bahane Bulup iyineti kapatırsa Bunun suçlusunun kim oldugu tartışılır.

Biliyorsunki forumtr kazaa linki vermekten kapandı.
iyinet mp3 Sitelerinin Adlarını Sitesinden Barındırdığı için Kapanmıştır Diye bi yazı Her an Gelebilir.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sorun yaratacak bir içerik görmedim bugüne kadar iyinet'te. ama sorun yaratan kullanıcı çok gördüm. başa bela bu forum işleri...

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben kırmızı kart gördüm bu konuda tecrübeliyim :p yasak kardeşim yassaak :D

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Banım yeni kalktığı için şimdi cevap hakkı bulabildim.
Tamam ben marezin illegal olduğunu biliyorum, paylaşılmasınında yasak olduğunu biliyorum.
Ancak birşey merak ediyorum, absürt siteler yasal mı?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
absürt da yasal değil

İşte ben önceki mesajımda bunu anlatmak istedim. absürt sitelerin paylaşımı VIP bölümde yapılabiliyorsa, marezinde yapılabilmesi normaldir diye. Yasadışı eyleme teşvik etmedim yani. Bu sebepten dolayı banlandım diye tepki gösterdim.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
absürt sitenin yasal olmadığını kim neye göre söylüyor öğrenebilir miyim? Gizli çekimden vs. bahsetmiyoruz, normal absürt sitelerden bahsediyoruz. Kaldı ki antalya'nın yerel televizyonu bile bazen sizin yasal değil dediğiniz filmleri çatır çatır yayınlıyor. Kaç senedir de adamların basına bir sey gelmedi.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
absürt sitenin yasal olmadığını kim neye göre söylüyor öğrenebilir miyim? Gizli çekimden vs. bahsetmiyoruz, normal absürt sitelerden bahsediyoruz. Kaldı ki antalya'nın yerel televizyonu bile bazen sizin yasal değil dediğiniz filmleri çatır çatır yayınlıyor. Kaç senedir de adamların basına bir sey gelmedi.

absürt yasalmıdır değilmidir gerçekten bilmiyorum.
Ama o yerel kanalın bu konuyla hiç ilgisi yok, çünkü belli bir saatten sonra onların yayınına izin veriliyor.
+ marez olupta yayınına devam edende bi ton site var. Bu örnek konuyla alâkasız...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

sıkıyorsa öğlen 15:00 da yayınlasın ama sizin siteler 24 saat açık. Madem yasalsa gece 00:00 dan sonra açacaksınız siteleri, yasal olacak.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
absürt sitelerin yasal olduğunu öğrendim.
Ama 18 yaş sınırı olayı yasalmış.
18 yaş altı siteye girilmesi yasakmış.
O zaman 18 yaş altı VIP üye olamıycak mı? :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) hayır sadece sitelerin girişine uyarı istiyorum:)
ben de siir sitelerinin girisine istiyorum o zaman. uyarı koysunlar. herkesin keyfine göre millet uyarı koyacaksa isimiz var. zaten bu uyarıların yasal olarak bağlayıcı olduğunu da sanmıyorum.

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sadece Gizli Çekimler Yasal Değilmiş.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
absürt site yasal mı derken, absürt site içeriği çok önemli.

soft absürt benim bildiğim kadarıyla hukuken yasak değil. örnekleri de çok zaten: absürt içerik satan işyerleri, gece yarısından sonra yayınlanan tv filmleri (gece yarısı olması sebebi, çocukların seyretmemesi için), poşetli dergiler vs..

18 yaş sınırı da ülkeden ülkeye değişmekte. bazı avrupa ülkelerinde 16 yaş sınırı var, bazı ülkelerde mutlaka web sitenin giriş sayfasına uyarı koymak gerek vs.. yaş sınırlaması uygulamasının caydırıcılığı olmadığı da malum. örneğin, 15 yaşında bir çocuk bir web sitesine girince, "18 yaşından büyük isen devam et" uyarısını dikkate alacağını hiç zannetmiyorum.

konu dışı ancak burada önemli bir nokta var: absürt içerikli sitelerden kazanılan paranın webmasterda iç huzuru sağlayıp sağlamadığı. şahsen ben öyle bir sitem olsa, oradan gelecek parayı doğrusu gönül rahatlığıyla harcayamam !! bu, kişiden kişiye değişen dünya görüşü sonucu ve tartışmak da anlamsız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5