İmleme aracına Wordpress hesabı nasıl tanımlanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Katılım
2 Eylül 2002
Mesajlar
5,026
Reaction score
62
Konum
Sakarya
İyinet imleme aracı ile Wordpress bloglarına imleme yapmak için öncelikle paravan bloğunuzu araca tanıtmanız gerekmektedir. İmleme hesabınızı ekleyebilmeniz için ilk önce Wordpress.com adresine giriş yapıp, kullanmak istediğiniz Wordpress paravan bloğu oluşturmanız gerekir. Paravan bloğunuzu oluşturduktan hemen sonra ise imleme yapacağınız kategorinin ID’sine ulaşmanız gerekir. Bunun için öncelikle bloğunuzun kontrol panelinden yazılar sekmesine daha sonra da kategoriler sekmesine ulaşmanız gerekir.

ayYv25.png


Şimdi burada bir kategori oluşturun veya kullanmak istediğiniz kategorinin Düzenle tuşuna basın.

l0ZXjX.png


Düzenleme sayfası karşınıza geldiğinde adres çubuğuna göz atın. Bu URL içerisinde sizin kategorinizin ID’sini gösteren kısım aşağıdaki görselde gösterilmiştir. Wordpress içerisindeki her kategori kendine ait bir ID değerine sahip olabilmektedir. İmleme yapabilmeniz için mutlaka en azından bir adet ID değerini araca tanımlamanız gerekir.

89zO1a.png


Bu değeri mutlaka bir yere not alın veya bu sekmenin açık bulunmasını sağlayın. Bu bilgi bize hesabımızı İyinet İmleme aracına eklerken yalnızca bir defaya mahsus olarak lazım olacak. Şimdi http://www.iyinet.com/imle adresine giriş yapın. Daha sonra listede Wordpress bularak karşısında yer alan İşlemler butonuna basın.

bg61rb.png


Hemen ardından karşımıza gelen sayfadan bilgileri doldurarak imleme için hesabımızı hazır hale getireceğiz.

ayYvG4.png


İlk boşluğa Wordpress bloğunuzun adresinizi yazın. https:// şeklinde yazdığınıza emin olun.
Daha sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazın.
En son kısımda yer alan kategori kısmına da biraz önce aldığımız size ait olan kategori ID değerini girin. Eğer bir değil, birden fazla kategori girişi yapacaksanız o halde ID değerlerinin arasına mutlaka virgül koyun. Bilgileri doldurma işiniz bittikten sonra en altta yer alan “Hesap Ekle” butonuna basarak hesap ekleme işlemini tamamlayın. Wordpress’e artık imleme yapmak için hazırsınız. “Yazı Gönder” seçeneğine basın ve sağ tarafta yer alan içerik alanlarını doldurun.

rm14yP.png


İşleminiz bittikten sonra sol taraftan wordpress hesabınıza tik koyun ve “Seçili Olanlara Gönder” butonuna basarak imleme işlemini tamamlayın.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst