İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İMPORT EDİLMİYOR.... Yardım...

A

Anonymous

Misafir
Merhaba arkadaşlar... (Editör olarak JavaCreator' ı kullanıyorum.)

En basit programda bile önceden yazmış olduğum herhangi bir programı, başkasının içine import edemiyorum... (hata olarak import etmeye çalıştığım programı veriyor...)

Programın içine önceden derlenmiş başka bir program nasıl import edilir?

Yardımcı olursanız sevinirim......

>>>>>>>>>>>> Bilgi paylaştıkça artar<<<<<<<<<<<<<<

A

Anonymous

Misafir
arkadaşlar programdan kastım CLASS yani. (yanlışlıkla program yazmışım.)

benim sorunum daha önceden yazmış ve derlemiş olduğum bir class'ı başka bir class' ın içinden çağırmak(yani import etmek).

mesela deneme1 diye bir class oluşturduk. bir de deneme2 diye oluşturduk.daha sonra deneme 2' nin başına şu kodu:

import deneme2;

ekledik. yani bunlar ayrı iki class. birini bir daha yazmaya gerek kalmadan diğerinin içinden çağırıyoruz.

işte bu sorunda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim........

A

Anonymous

Misafir
Eğer deneme1 ve deneme2 class'ları aynı paketteyse (eğer package ile bir paket belirtmemişsen bir sorun yok) import etmene gerek yok.
import ifadesini kaldır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5